Прогулянки по Києву: родзинки природознавчого музею

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

21 січня 2011, 10:20 Переглядів: 21 січня 2011, 10:20 Переглядів:   В експозиції з рептиліями знаходиться опудало крокодила, якого спіймали в Гідропарку

В експозиції з рептиліями знаходиться опудало крокодила, якого спіймали в Гідропарку.

Поки погода не сприяє довгим прогулянкам по вулицях, ми пропонуємо відвідати київські музеї, в яких багато востаннє були на шкільних екскурсіях. На цей раз ми вибрали Національний природознавчий музей, створений в 1966 році. У будівлі розташувалися відразу чотири музеї: на першому поверсі показує свої експонати Геологічний музей, на другому - Палеонтологічний, на третьому - Зоологічний, а на четвертому - Ботанічний. На кожному з поверхів є свої унікальні експонати. У їх числі - камені, схожі на дерева; "Говорять" предки слонів; кістки першої в світі одомашненої коні і навіть крокодил, якого спіймали в Гідропарку. Вхід до музею коштує 15 гривень для дорослих і 10 - для дітей.

Фотогалерея: Химерні опудала і камені Києва

ХИЩНАЯ ЗНАХІДКА З ГІДРОПАРКУ. Є в Зоологічному музеї чисто київський експонат. В експозиції з рептиліями знаходиться опудало крокодила, якого спіймали в Гідропарку! Мілою знахідкою виявився нільський крокодил, який в дорослому віці може виростати до 6 метрів. Знайшли його на березі Гідропарку в 1999 році вже напівживим з поліетиленовим кульком на голові: ймовірно, так невдачливі господарі вирішили позбутися зростаючого по годинах тварини. Як розповіли в музеї, у них він прожив ще деякий час, а коли помер, з нього зробили експонат. А сусіда гідропарковской рептилії привезли в музей з "Борисполя". Маленького крокодильчика конфіскували на митниці. Його опудало везли контрабандою з Еміратів.

Його опудало везли контрабандою з Еміратів

АЗБЕСТ І ПЕТРО I. На перший погляд, ця "милиця" нічим не примітна. Але, як розповіли нам працівники Геологічного музею, вона - камінь! Волокнисті агрегати азбесту практично не відрізнити від справжнього дерева, хіба що вони важче і не горять. З такого матеріалу зробили скатертину навіть для Петра I. Щоб здивувати суворого царя, скатертину у нього на очах кинули у вогонь. Кажуть, Петро I був у захваті. А зараз азбест використовують в елементах одягу пожежників.

А зараз азбест використовують в елементах одягу пожежників

"Ожилий" ДІМА. Є в музеї і чим здивувати дітей. В одному із залів геологічного музею живе "говорить" мамонтеня. Це муляж доісторичного слона зробили за подобою мамонтеня Діми, якого знайшли в Сибіру в 1977 році. Саме ця тварина стало прототипом мамонтеня з радянського мультика, який втратив маму. Пухнастий Діма в музеї "мукає" характерними звуками, крутить головою і хоботом. А вдячні діти і їх батьки навіть кидають на пам'ять слоненяті паперові гривні і монетки.

А вдячні діти і їх батьки навіть кидають на пам'ять слоненяті паперові гривні і монетки

БУРШТИН з мурахами. А щоб побачити зблизька павуків, мушок і мурах, які жили 50-80 млн років тому, потрібно кинути в спеціальний автомат 2 гривні. Лінзи різного діаметру збільшать обраний шматочок бурштину, в якому застигли комахи. Розглянути можна не тільки самих мурашок, а й їх крильця і ​​лапки. Автомат і колекція бурштину "з начинкою" з'явилися в геологічному музеї недавно, їх на час дістали з фондів музею, але скоро можуть знову заховати.

Автомат і колекція бурштину з начинкою з'явилися в геологічному музеї недавно, їх на час дістали з фондів музею, але скоро можуть знову заховати

Лапа анкілотерій. Зазвичай відвідувачі проходять повз цього експоната в Палеонтологическом музеї, що на другому поверсі. А даремно, адже ця древня лапа - єдина в усій Україні. 10 млн років тому вона належала анкілотерій - представнику групи повністю вимерлих ссавців. Його лапа складалася з трьох пальців з масивними кігтями: ними він, найімовірніше, копаю собі їжу з-під землі або підтягував гілки дерев. Зростанням він був більше 2,5 метра і походив на коня, горилу і носорога одночасно. Знайшли унікальний експонат в Новоукраїнці Одеської області.

Знайшли унікальний експонат в Новоукраїнці Одеської області

Стародавні жеребець. Виявляється, найстаріша в світі одомашнена коня жила у нас приблизно 5,5 тис. Років тому. Працівники музею нам розповіли, що череп цього жеребця знайшли в селі Деріївка Кіровоградської області, але цінним він став порівняно недавно. У музей приїжджали американські вчені, які вивчають одомашнення коней. Вони виявили на зубах жеребця характерні сліди від упряжки і підтвердили, що це дуже древній експонат. До речі, знайшли череп в центрі стародавнього поселення людей, що теж підтверджує версію американців.

До речі, знайшли череп в центрі стародавнього поселення людей, що теж підтверджує версію американців

КОНДОР-ВЕТЕРАН. На третьому поверсі будівлі, де знаходиться Зоологічний музей, можна відшукати знаменитого кондора, який пережив блокаду Ленінграда! Зоопарк цього міста, незважаючи на бойові дії, не переставав піклуватися про своїх тварин. Як розповіли нам в музеї, кондора в голодні часи годували висівками, які спеціально для нього заварювали в окропі. Таким чином він благополучно вижив і був уже після війни проданий в Миколаївський зоопарк, а коли він помер на початку 90-х від старості, його купив собі музей і зробив з нього опудало.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Прогулянки по Києву: родзинки природознавчого музею". інші влада дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Сначева Владислава

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ