Прохідні бали 2015 р Академії МВС, Інституті прикордонної служби та Військової академії Білорусі

БЕЛТА Архів (2015р.)

Вступна кампанія в білоруські вузи наближається до свого логічного завершення. Поки вчорашні школярі, яким не так пощастило з балами, шукають підходяще їм навчальний заклад , А надійшли юнаки і дівчата спочивають на лаврах і збираються гарненько відпочити перед навчальним роком, новоспечені курсанти силових вузів пакують речмішки, щоб вже 1 серпня приступити до курсу молодого бійця. Кореспонденти БЕЛТА дізналися, як пройшла приймальня кампанія в академії МВС , Інституті прикордонної служби і Військової академії Білорусі .

Академії МВС: конкурс серед дівчат - 10,8 людини на місце

"У нинішньому році курсантами Академії МВС стали 420 осіб. Спочатку претендентів було 1176, проте тільки 925 чоловік успішно пройшли централізоване тестування. В середньому по вузу конкурс склав 2,2 людини на місце. У 2014 році ця цифра була нижчою - 1,35. варто зазначити, що серед дівчат конкурс набагато вище. В середньому він становить 6,6 осіб на місце, але на спеціалізацію "адміністративно-правова діяльність" спеціальності "правознавство" факультету міліції конкурс досяг 10,8 ", - зазначає прес-секретар Академії МВС Сергій Чеботарьов.

За його словами, в 2015 році виріс не тільки конкурс, але і прохідні бали. Для дівчат він знаходиться на рівні 336 балів. Для хлопців на спеціальність "економічне право" - 219 балів, спеціальність "правознавство" (слідчо-експертний факультет) - 198 балів, на інші факультети - 174-186. Для порівняння, в минулому році найменший прохідний бал становив 143. З підлягають зарахуванню в Академію МВС абітурієнтів в нинішньому році 20 осіб мають загальну суму балів понад 300, а одна дівчина є переможцем третього етапу Республіканської олімпіади з суспільствознавства.

Крім того, в цьому році збільшилася кількість абітурієнтів, які мають право зарахування на денну форму навчання без вступних випробувань і поза конкурсом. Більше 11% від надійшли, а це 48 осіб, є випускниками кадетських училищ і мають в своєму документі про освіту позначки не нижче семи балів. Вони були зараховані без вступних випробувань. Більше 5%, тобто 22 абітурієнта, отримали право зарахування поза конкурсом, тому що вони були випускниками кадетських училищ цього року і в їх документах про освіту з предметів вступних випробувань стояли відмітки не нижче шести балів.

"Абітурієнти, зараховані до Академії МВС, вже пройшли медичний огляд. З 2 серпня вони будуть проходити на базі провідного міліцейського вузу курс молодого бійця, що включає стройову, вогневу, фізичну підготовку, вивчення основ професії. Після прийняття присяги в кінці серпня курсанти приступлять до навчання ", - резюмував Сергій Чеботарьов.

Військова академія зробила ставку на кадетів

"Вступна кампанія у Військовій академії стартувала 1 квітня 2015 року та завершилася підсумковим засіданням приймальної комісії 18 липня. Під час приймальної кампанії активно проводилась робота серед кадетських училищ. Ми вирішили, що це буде наш основний контингент абітурієнтів і зробили упор на них. В результаті до нам надійшли 70 кадетів - це практично 30% від усього випуску. Близько 77% військовослужбовців, які вирішили навчатися у Військовій академії, теж надійшли. Ця цифра відрізняється від попередніх років: у минулі роки до нас надходило не так багато солдатів ", - розповіді кість заступник начальника Військової академії з навчальної роботи полковник Костянтин Чернецький.

"Я думаю, що загострення інтересу до навчального закладу пов'язано з підвищенням престижу служби в армії. Солдат, який вже служив, знайомий з умовами проживання в казармі і тонкощами військової професії. Якщо він вирішив стати офіцером, значить, ті умови, які створені в Збройних силах, його цілком влаштовують ", - вважає Костянтин Чернецький.

Полковник зазначив, що в 2015 рік ознаменувався традиційно високим конкурсом на факультет військової розвідки. До надходять на цей факультет пред'являються підвищені вимоги за станом здоров'я і фізичної підготовки. Близько 30% абітурієнтів, які вступають на факультет військової розвідки, набрали понад 220 балів. Трохи поступається йому за популярністю загальновійськовий факультет.

"Спочатку конкурс на військові спеціальності становить близько 6-9 осіб на місце, однак після проходження медкомісії, здачі фізичної підготовки, психологічного тестування частина з претендентів відсівається. Всього в Військову академію набрали 467 осіб, в тому числі і для підготовки в інтересах інших силових структур . Прийом пройшов в один етап: ми відразу на 100% виконали план замовника - Міністерства оборони. Це вдається не завжди ", - пояснив заступник начальника з навчальної роботи.

Молоді люди прибудуть до Військової академії вже 31 липня, де у них почнеться курс молодого бійця.

Інститут прикордонної: чи не надійшли - "контракт" з правом на другий шанс

Набір в Інститут прикордонної служби проходив за чотирма спеціальностями: "управління підрозділами кордону", "управління підрозділами прикордонного контролю", "оперативна діяльність органів прикордонної служби", "ідеологічна робота в органах прикордонної служби".

"План набору становив 100 осіб, по 25 абітурієнтів на кожну спеціальність. Спочатку документи подали 213 бажаючих. Поступово деякі молоді люди відсіялися, хтось за станом здоров'я, хтось не пройшов співбесіду або завалив ЦТ. Найбільший конкурс в цьому році склався по спеціальності "ідеологічна робота в органах прикордонної служби" - більше 2,5 осіб на місце ", - пояснила старший офіцер відділення інформаційно-пропагандистської роботи Інституту прикордонної служби Вікторія Тарасевич.

Представник вузу додала, що ще четверо курсантів навчатимуться в Калінінградському прикордонному інституті ФСБ Росії за спеціальностями "спеціальні радіотехнічні системи" і "застосування та експлуатація автоматизованих систем спеціального призначення". По закінченню навчання вони повернуться на батьківщину для служби в білоруських прикордонних військах.

"Кому не вдалося вступити до інституту, той може прийти в прикордонні війська на строкову службу за контрактом. Через рік ці люди зможуть спробувати вступити до нас на пільгових умовах", - звернула увагу Вікторія Тарасевич.

До слова, стипендія в Інституті прикордонної служби становить Br1,8 млн. Якщо курсант добре вчиться і веде активне громадське життя, то вона може підвищитися до Br2,4 млн. Підготовка одного курсанта щорічно обходиться для держави в Br150 млн, а навчаються курсанти протягом чотирьох років. 31 липня вони прибувають в інститут для проходження курсу молодого бійця.

джерело: БЕЛТА