- Куди реально / нереально поступити на бюджет?
- Чи важко чинити на бюджет: вимоги до різних спеціальностях
- «Найкрутіші» спеціальності: від 75 балів
- Напрямки середньої «крутості»: 70-75 балів
- Стандартні напрямки: 65-70 балів
- Доступність точних наук: 60-65 балів
- Простіше простого: до 60 балів
Не турбуйтеся, якщо ваш прохідний бал не надто високий. Вступити на бюджет (ну або взагалі хоча б просто вчинити) допоможе успішно зданий ЕПГЕ / ОГЕ. А певна кількість балів навіть допоможуть поступити на бюджет!
Куди реально / нереально поступити на бюджет?
Обов'язково дізнавайтеся мінімальний бал ЄДІ для надходження на бюджет в ваш конкретний вуз - це допоможе уникнути помилкових надій і правильно націлитися на майбутнєСередній бал ЄДІ надійшли на бюджет буде сильно варіюватися за рахунок того, в який вуз вони надходять.
Як правило, найвищі прохідні бали ЄДІ / ОГЕ для надходження на бюджет в самих статусних вузах країни: СПбГУ, МФТІ, МГУ, МГИМО, ВШЕ і ін. Щоб сюди потрапити, вам доведеться набрати не менше 90 балів.
А ось абітурієнти з прохідним балом 80 цілком можуть претендувати на місце практично в будь-якому іншому вузі. Правда, мінімальний бал ЄДІ для надходження на бюджет в кожному конкретному випадку потрібно дізнаватися окремо, тому що він може залежати не тільки від самого вузу, а й від спеціальності, на яку ви робите.
Від 60 до 80 - ось які бали потрібні для вступу на бюджет до державних навчальних закладів, що не відносяться до топовим, але надають проте вельми високий рівень освіти своїм учням.
Ще один момент, на який важливо звернути увагу при постановці питання, чи важко вступити на бюджет - в яке місто ви збираєтеся вступати. Само собою, чим більше місто, тим більше конкуренція. А це означає, що і вимоги до кількості (сумі) балів ЄДІ для надходження на бюджет буде вище, ніж у менш популярних міст.
Чи важко чинити на бюджет: вимоги до різних спеціальностях
Про те, чи важко вступити на бюджет, стає відомо за минулорічними результатами Вибір вузу - це ще не все. Щоб вступити на бюджет, важливо враховувати не тільки прохідні бали в конкретний вуз, але і на конкретну спеціальність.
До речі! Для наших читачів зараз діє знижка 10% на будь-який вид роботи
А тепер, щоб ви орієнтувалися і точно могли розрахувати, які шанси у вас вступити на бюджет, давайте розглянемо основні напрямки і почнемо тверезо оцінювати власні сили, щоб не втрачати час.
«Найкрутіші» спеціальності: від 75 балів
Спеціальності, для яких просто зашкалює кількість балів ЄДІ для надходження на бюджетОтже, ось спеціальності та напрямки, не набравши на які як мінімум 75 балів, можеш вважати, що не надійшов (що робити - скажемо пізніше):
- Іноземні мови;
- Міжнародні відносини;
- Сходознавство і афріканістіка;
- Лінгвістика.
Зазвичай середній бал за цими напрямками може варіюватися в межах 80-82 балів.
Трохи менше (75-80 балів) знадобиться і на інші, не менш популярні напрямки:
- Філологія,
- Юриспруденція,
- Політологія,
- Економіка,
- Літературна творчість,
- Теорія мистецтв,
- Журналістика,
- Реклама і PR.
Напрямки середньої «крутості»: 70-75 балів
Сума балів ЄДІ для надходження на бюджет дозволяє обчислити середній балЩо зробити, щоб вступити на бюджет на спеціальності, пов'язані з медициною, філософією, ядерною фізикою чи на державні служби? Доведеться набрати від 70 до75 балів.
Ось список напрямків, які вимагають в середньому такої кількості балів:
- Охорона здоров'я,
- Ядерна фізика,
- Муніципальне і державне управління,
- Інформаційна безпека та бізнес-інформатика,
- Видавнича справа,
- Історія,
- Дизайн,
- Культурологія і філософія.
Стандартні напрямки: 65-70 балів
Що зробити щоб вступити на бюджет? Набрати стандартне кількостей балів -близько 70Якщо вас часто мучать думки «Боюся не вступити на бюджет!» - розслабтеся! Завжди залишаються спеціальності, вступити на які просто, та й вчитися потім нескладно. Інша справа, що і кар'єри потім особливої не побудуєш, але це вже справа десята.
Отже, ось наймасовіші напрямки, для надходження на які доведеться набрати 65-70 балів:
- Педагогіка,
- Менеджмент і управління персоналом,
- Туризм, сервіс, готельна справа (сфера обслуговування в загальному),
- Психологія,
- хімія,
- біотехнології,
- Соціологія,
- Релігієзнавство,
- Бібліотечна і архівна справа.
Доступність точних наук: 60-65 балів
Які шанси вступити на бюджет? Набагато більше, якщо ви за складом розуму "технар", а не гуманітарійБудівництво, техніка, геологія та інші точні науки (природничі і фізико-математичні) вимагають великого розуму, але, як не дивно, меншої кількості прохідного балу.
Тут надійти на бюджет легко можна по одному з наступних напрямків:
- Біологія та екологія,
- фізика,
- Математика,
- Будівництво,
- Геодезія, геологія, географія,
- Космічна техніка і авіація,
- Обчислювальна техніка та інформатика,
- Автоматика та управління,
- Енергетика,
- Нафтогазова справа,
- Радіо- і електротехніка.
Простіше простого: до 60 балів
Що робити, якщо не надійшов на бюджет? Головне - правильно вибрати спеціальність, адже завжди є напрямки, куди візьмуть трохи ні не без атестата!Якщо вам не вдалося набрати більше 60 балів, не турбуйтеся - вам завжди відкриті сфери технологій, транспорту і сільського господарства і наступних напрямків:
- ж / д транспорт,
- управління водним транспортом,
- легка промисловість і технології,
- харчова промисловість і технології,
- матеріалознавство,
- машинобудування,
- грунтознавство,
- поліграфія та упаковка,
- с / г та рибне господарство.
Навіщо засмучуватися? За цими напрямками ви (на відміну від багатьох інших) зможете отримати реальні практичні навички, близькі до виробництва. І незважаючи на те, що престижем такі спеціальності не блищать, молоді фахівці з таких вузів завжди затребувані і завжди отримають роботу на відміну від новоспечених філологів та мистецтвознавців.
Даремно люди не звертають уваги на ці спеціальності, адже середній бал надійшли на бюджет сюди найнижчийІ самими НЕ затребуваними серед молоді є такі спеціальності:
- металургія,
- лісове справу,
- морська техніка.
Щоб стати бюджетником цих спеціальностей, цілком вистачить 52-55 балів.
У будь-якому випадку вам доведеться спочатку дізнатися кількість необхідних прохідних балів, щоб не втрачати час і вступати туди, куди поступити можна з урахуванням набраних вами балів. Зробити це можна, проаналізувавши торішню ситуацію. Зазвичай така інформація не сильно змінюється протягом декількох років, так що виходячи з минулорічних надходжень ви отримаєте цілком собі ясну картину того, що вас чекає в цьому.
Дізнатися кількість прохідних балів з минулих років ви можете на сайтах обраних навчальних закладів. Зазвичай скрізь є пункт «Приймальна комісія», де публікуються середньостатистичні дані.
Втім, навіть низький прохідний бал не заважає вам прагнути до набору більшої кількості балів. Так що намагайтеся готуватися на совість. А щоб вас нічого не відволікало від підготовки (з репетитором, від уроків, самостійної підготовки), звертайтеся до нас - тут вас звільнять від необхідності виконувати термінову контрольну, писати реферат чи навіть здавати іспит в школі!
А як бонус - коротеньке відео з порадами від людини досвідченого:
Куди реально / нереально поступити на бюджет?Куди реально / нереально поступити на бюджет?
Навіщо засмучуватися?