Прокоф'єв С.С. Любов до трьох апельсинів

Прокоф'єв, С. С. Любов до трьох апельсинів = L`Amour des trois Oranges: опера в 4 актах і 10 картинах з прологом: соч. 33 / текст і музика С. Прокоф'єва (по Карло Гоцці); перелож. авт. для співу і ф.-п. - Лейпциг: Breitkopf & Hartel, 1922. - 252 с. : Муз. пр. - Текст парал .: рус., фр. - (в пер.)

23 квітня 2016 року минуло 125 років від дня народження композитора Сергія Сергійовича Прокоф'єва (1891-1953) і 95 років з першого подання опери «Любов до трьох апельсинів».

Опера «Любов до трьох апельсинів» Сергія Прокоф'єва - перша з опер композитора, поставлена ​​на сцені. Їй судилося довге і щасливе життя. Вона мала безсумнівний успіх з перших виконань в ряді міст і країн. Наприклад, на прем'єрі в Кельні зал на біс цілий акт.

Дослідники творчості С. С. Прокоф'єва вважають, що опера зберігає відбиток свого часу і на музиці і в драматургії. Прокоф'євська сцена - постійне, глибоко захоплююче театральне дійство, цікаве, легко і просто розвивається видовище. Разом з тим це високе мистецтво, прекрасна музика, яка виникає внаслідок такої дії, що наповнює його невиліковним красою і багатозначністю. Зацікавившись казкою італійського письменника і драматурга Карло Гоцці (1720-1806), С. Прокоф'єв зумів витягти з сюжету найголовніше і найкраще - його світлу поезію.

Прокоф'єв «набрів» на казку Гоцці «Любов до трьох апельсинів» як би випадково. За його словами, прочитавши в дорозі журнал з п'єсою В. Е. Мейєрхольда на цей сюжет. Взявши італійський матеріал, композитор немов би віддав данину європейської традиції. Однак сюжет цей був запроваджений чисто по-російськи, відповідно до традиції російського мистецтва: «глибоко під поверхнею барвистою, строкатою театрального життя ляльок-масок тече потужний потік справжнього життя, справді людських і людяних пристрастей».

Фонд рідкісних книг має нотним матеріалом опери «Любов до трьох апельсинів», виданим в 1922 р

Фонд рідкісних книг має нотним матеріалом опери «Любов до трьох апельсинів», виданим в 1922 р

Оперу Прокоф'єв Сергій Сергійович складав протягом 1918-1919 рр., Живучи в Америці. Своїм задумом він поділився з диригентом Чиказької опери Клеофонт Кампаніні. У січні 1919 р з Чиказькою оперою був підписаний договір, а 1 жовтня, точно в термін, опера була повністю готова. Однак постановка відклалася в зв'язку зі смертю К. Кампаніні.

«Любов до трьох апельсинів» вперше була показана 30 жовтня 1921 в Чикаго, при повному, за словами автора, театрі і зовні великий успіх. 18 лютого 1926 р опера була поставлена ​​в Ленінграді в Академічному театрі опери та балету. У Москві, у Великому театрі, прем'єра опери відбулася 19 травня 1927 р Головні партії виконали В. Р. Петров (1875-1937), Н. А. Обухова (1886-1961), А. С. Пирогов (1899-1964) , А. В. Нежданова (1873-1950).

Подані ноти випущені в Лейпцигу у видавництві Breitkopf & Hartel. Це найстаріше музичне видавництво в світі, засноване 27 січня 1719 р 1807 - 1872 рр. фірма займалася також виробництвом роялів.

Раніше власником нот була Кемеровська обласна філармонії, про що свідчить відбиток штампа на титульному аркуші. Шлях потрапляння нот в Калінінградську обласну бібліотеку невідомий, але можна припустити, що це дар з особистої колекції.

Список використаної літератури:

  1. Прокоф'єв, С. С. Любов до трьох апельсинів = L`Amour des trois Oranges: опера в 4 актах і 10 картинах з прологом: соч. 33 / текст і музика С. Прокоф'єва (по Карло Гоцці); перелож. авт. для співу і ф.-п. - Лейпциг: Breitkopf & Hartel, 1922. - 252 с. : Муз. пр. - Текст парал .: рус., фр. - (в пер.)
  2. "Любов до трьох апельсинів" С.С. Прокоф'єва [Текст]: опера в чотирьох діях (десяти картинах) з прологом / Авт. вступ. ст. Е. Мнацаканова; Ред. І. Уварова; либр. С. С. Прокоф'єва (по Карло Гоцці); комп. С. С. Прокоф 'єв. - Москва: Музика, 1969. - 80 с. - (Оперні лібрето).
  3. Степанов, О. Б. Театр масок в опері С. Прокоф'єва "Любов до трьох апельсинів" / О.Б. Степанов. - Москва: Музика, 1972. - 173 с: ил.
  4. Прокоф'єв, С. С. Автобіографія: альбом / С.С. Прокоф'єв; предисл. Н. Савкіна; послесл. і коммент. М. Козлова. - Москва: Класика-XXI, 2007. - 521 с. : Портр., Іл.