Пермський театр опери і балету. Фото - Володимир Первенцев / РІА Новини
На ім'я прокурора Пермського краю Андрія Юшманова надійшло звернення з проханням провести перевірку діяльності Пермського театру опери та балету.
Звернувся стверджує, що культурна установа не виконує покладені на нього обов'язки, зокрема державне завдання.
Незважаючи на безпрецедентний бюджет (понад 600 мільйонів рублів) Пермського академічного театру опери та балету імені П. І. Чайковського, отримання президентського гранту та інших джерел фінансування, пермяки відзначають стрімке скорочення репертуару і кількості показаних вистав в Пермському театрі опери та балету, який ще недавно вважався одним з трьох провідних музичних театрів країни.
Про те, як Пермський театр опери і балету «виконує» госзаданіе
Приводом для звернення стала серія публікацій інформаційного агентства REGNUM , Присвячених політиці театрального керівництва.
Журналіст порівняв державне завдання театру на 2017 рік по показу вистав зі звітом про виконання госзаданія і афішами театру. За його даними, в 2017 році з державного завданням театр повинен був показати 70 опер, а в реальності вистав, які відповідають критеріям державного завдання (багатонаселена п'єса з двох і більше актів), було всього 53.
В аналітичних статтях Антона Ісакова показана динаміка в'янення високої музичної культури в Пермі: в 2015 році головна сцена Пермського театру опери та балету пустувала 198 днів в році, в 2016 - 200 днів, а в 2017 - вже 224 дні. При цьому пермяки ще пам'ятають час, коли театр працював по 30 днів на місяць, даючи по кілька вистав у день.
У минулому сезоні театр втратив відразу трьох провідних артистів знаменитої балетної трупи. Причому, за визнанням керівництва театру, артисти Інна Білаш, Євгенія і Микита Четверикова були змушені перейти в європейський, менш авторитетний, ніж пермський, театр, де вони проте могли виступати.
Пермський театр скоротив кількість балетних вистав до разових виступів на місяць.
Захід пермського балету? Театр залишають одразу троє провідних артистів
«Цікаві показники і по гастрольної діяльності театру.
Так, по госзаданіе пермський балет мав дати 29 концертів за межами Пермі і Росії, а дав лише 15, відповідно, ми бачимо, що артисти одного з найкращих балетів в країні стали гастролювати практично в два рази рідше, ніж передбачалося, в рідному місті виступів також поменшало і, як наслідок, ми втратили трьох провідних артистів »,
- вказується в матеріалі Антона Ісакова .
Не виконано, за даними ІА Regnum, і завдання на постановку прем'єр. У минулому сезоні театр повинен був поставити 5 нових вистав, відповідають критерію «багатонаселена п'єса, з двох і більше актів». Однак таких постановок в минулому сезоні було лише три.
У зверненні до прокуратури наголошується, що, якщо розрахунки ІА Regnum вірні, то крім того, що даний факт є порушенням, він може бути ознакою нецільового витрачання бюджетних коштів у значному розмірі. Крім цього, невиконання театром державного завдання призводить до порушення конституційних прав громадян - права на участь у культурному житті і користуванні установами культури, на доступ до культурних цінностей (стаття 44 Конституції України).
Нагадаємо, що з 2011 року художнім керівником театру в рамках ліберальної «пермської культурної революції» був призначений відомий диригент Теодор Курентзіс .
Теодор Курентзіс очолить Театр опери та балету в Пермі
Він став міняти репертуарну політику в бік європейської системи stagione - разових показів знову поставлених вистав.
Реформи Теодора Курентзіса: що чекає Пермський театр опери і балету?
Критики його театральної політики також вказують на те, що отримуючи величезну заробітну плату в Пермі, користуючись репетиційної базою пермського оперного театру, Теодор Курентзіс організовує собі масштабні гастролі за кордоном, при цьому в Пермі він виступає лише кілька разів на рік.
Забуваючи про Пермі: Теодор Курентзіс підкорив Лондон
" Червона весна "
Захід пермського балету?Реформи Теодора Курентзіса: що чекає Пермський театр опери і балету?