Провідні вузи Росії відкривають двері іноземним студентам

З 20 листопада 2017 року стартує реєстрація учасників олімпіади Open Doors: Russian Scholarship project - інтелектуального змагання для майбутніх іноземних магістрів, переможці якого зможуть отримати можливість навчатися за рахунок коштів бюджету Російської Федерації в провідних вузах країни. Серед пропонованих профілів - математика, фізика, інформатика і економіка. Олімпіада проходить за підтримки Міністерства освіти та науки Росії і Росспівробітництва. Організатором проекту виступає Асоціація «Глобальні університети» .

Головною метою ініціативи є відбір талановитих іноземних абітурієнтів на програми магістратури ВНЗ Росії. За результатами відбору переможці олімпіади зможуть отримати квоту Уряду Російської Федерації на навчання в російських університетах, що дозволить їм проходити навчання на магістерській програмі повністю на безоплатній основі.

У разі перемоги абітурієнт може вибрати будь-який з більш 500 університетів країни в 80 містах Росії, в тому числі вузів, що входять до міжнародних рейтингів Times Higher Education World University Rankings ( THE ), QS World University Rankings і Academic Ranking of World Universities ( ARWU ). Переможці олімпіади отримують можливість навчатися в провідних вузах країни - на програмах 21 університету-учасника проекту 5-100 , Спрямованого на підвищення міжнародної конкурентоспроможності російських вузів.

З 20 листопада 2017 року стартує реєстрація учасників олімпіади   Open Doors: Russian Scholarship project   - інтелектуального змагання для майбутніх іноземних магістрів, переможці якого зможуть отримати можливість навчатися за рахунок коштів бюджету Російської Федерації в провідних вузах країни

Олімпіада проводиться на двох мовах - англійській і російській.

Хто може брати участь в олімпіаді

Стати учасником олімпіади зможуть громадяни всіх країн (крім Росії), особи без громадянства, а також співвітчизники, які проживають за кордоном на постійній основі. Вони повинні мати диплом бакалавра або завершувати навчання за програмами бакалаврату в 2018 році. Щоб взяти участь, не обов'язково приїжджати в Росію. Всі етапи олімпіади проводяться в режимі «онлайн».

Профілі і напрямки

На вибір учасникам пропонуються чотири профілі: фізика, математика, інформатика та економіка. Кожен профіль містить кілька напрямків підготовки (наприклад, в розділі «Інформатика» є такі напрямки, як «Інформаційні системи та технології,« Прикладна інформатика »,« Програмна інженерія »та« Інформаційна безпека »). За кожним профілем закріплений вуз-координатор. Так, за профіль «Інформатика» відповідає Університет ИТМО, за «Фізику» - МІФІ, за «Математику» - МФТІ, а за «Економіку» - НДУ ВШЕ.

Так, за профіль «Інформатика» відповідає Університет ИТМО, за «Фізику» - МІФІ, за «Математику» - МФТІ, а за «Економіку» - НДУ ВШЕ

Студенти Університету ИТМО

Брати участь в конкурсі можна відразу за кількома профілями. Переможці олімпіади будуть зараховані в магістратуру російського вузу без вступних випробувань ще до початку основної приймальної кампанії і зможуть приступити до навчання в 2018/2019 навчальному році.

Переможці та призери олімпіади можуть вибрати освітні програми англійською та російською мовою. Однак якщо рівень володіння російською мовою недостатньо високий, переможець олімпіади зможе займатися їм на підготовчому факультеті університету. Після року навчання на підготовчому факультеті йому гарантується місце в магістратурі на обраному раніше напрямку, де він також зможе навчатися все два роки безкоштовно.

Терміни та етапи олімпіади

Олімпіада проводиться в два етапи. Перший (відбірковий) етап проходить у форматі конкурсу портфоліо з 1 грудня по 16 лютого 2017 року. До участі у відбірковому турі допускаються всі бажаючі, реєстрація на нього відкрита з 20 листопада. Завантажувати портфоліо на сайті олімпіади можна з 1 грудня 2017 року.

Другий етап (заключний) - безпосереднє виконання олімпіадних завдань у вигляді онлайн-тестування. Він триватиме з 5 березня 2018 року по 15 березня 2018 року. У заключному етапі беруть участь ті, хто успішно пройшов конкурс портфоліо.

Підсумки олімпіади стануть відомі в кінці березня - список переможців і призерів буде опублікований на сайті проекту.

Переможці та призери Open Doors: Russian Scholarship project

Статус учасника визначається за двома вищих категорій: переможець і призер. Переможцем олімпіади стане учасник, який пройшов обидва етапи конкурсного відбору та набрав в сумі то кількість балів, яку при складанні ранжированного списку учасників дозволяє йому бути серед кращих 5%. Щоб стати призером олімпіади, треба також пройти обидва етапи і потрапити в 25% кращих.

Складання ранжированного списку переможців і призерів заплановано на кінець березня. Списки переможців і призерів будуть опубліковані на офіційному сайті олімпіади . Крім того, інформацію також можна дізнатися в особистому кабінеті учасника на платформі олімпіади.

Олімпіада розроблена лідерами російського вищої освіти за підтримки Міністерства освіти і науки. Керівником проектної групи олімпіади Open Doors: Russian Scholarship project стала Дар'я Козлова, перший проректор Університету ИТМО. В проектну групу входять також Артем Воронов, проректор з навчальної роботи та довузівської підготовки МФТІ, і Тамара Протасевич, директор з професійної орієнтації та роботі з обдарованими учнями НДУ ВШЕ.

Вузи-співорганізатори олімпіади - МИСиС , ТГУ , ННГУ , СПбПУ , СФУ , НГУ , БФУ і УрФУ .

Дар'я Козлова

«Російські університети входять в світовий топ вузів в таких напрямках підготовки, як комп'ютерні науки, фізика, астрономія. Тому навчання в провідних вузах Росії - учасниках програми 5-100 - дійсно можна порівняти з досвідом навчання в вузах світового класу! Сьогодні вони пропонують абітурієнтам прогресивні програми, відповідають міжнародним стандартам і готові навчати студентів професіями майбутнього », - коментує Дар'я Козлова, перший проректор Університету ИТМО.

Вона також додає, що ті переможці олімпіади, які виберуть навчання в магістратурі Університету ИТМО, отримають додаткові можливості для розвитку і зможуть самостійно формувати свою освітню траєкторію.

«Ці студенти потраплять в перший некласичний університет, а це значить, що нарівні з обраним напрямом і програмою підготовки російською або англійською мовами, вони будуть включені в підприємницьку, наукову, проектну діяльність, матимуть можливість брати участь в програмах академічної мобільності, вибираючи з 200 наших вузів-партнерів той, який їм цікавий для семестрового обміну. Вони зможуть формувати власну освітню траєкторію, вибравши наукову, підприємницьку, промислову або корпоративну магістратуру, розширюючи її тими модулями, які вони хотіли б додатково охопити за час свого студентства », - говорить Дар'я Козлова.