Прозорі сонячні батареї

Давайте спробуємо пригадати все скляні предмети, які оточують нас щодня: вікна наших будинків, лобові стекла автомобілів, екрани наших смартфонів. Тепер уявіть, що вищезгадані скляні поверхні діють як генератор електричного струму. І це цілком може стати реальністю в один прекрасний день, завдяки новим прозорим сонячним елементам, які були розроблені дослідниками з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.
Принцип роботи скляній сонячної батареї досить простий, і зрозумілий: поглинаючий світло пластика і нано-срібна дріт дозволяє цьому склу нести заряд. Насправді, побачити різницю між ним і звичайним склом досить складно. Ця скляна сонячна батарея приблизно на 70 відсотків прозора. Так а що ж всередині? Саме ті, що залишилися 30 відсотків і є сонячні батареї, які знаходяться всередині скла.

Ось що про це пише Дебора Нетборн з Los Angeles Times: Доброю новиною є те, що це винаходи є дуже економічним, а матеріал може бути виготовлений у вигляді рідини, яка потім може бути розпорошена на поверхні, наприклад так само, як автозаводи розпилюють фарбу на автомобілі які вони виробляють.
Правда, за словами професора Каліфорнійського університету Янг Янга, який очолює команду з виробництва прозорих сонячних батарей, а також центр енергетики в Каліфорнійському інституті наносистем (як він його називає «це миле містечко, де можна марно провести час»), очікувати подібний винахід в широкому виробництві варто не раніше ніж через п'ять років.
«У мене не вистачить терпіння чекати довше п'яти років», Янг сказав Times. «Через п'ять років я б хотів повідомити всьому світу, що у нас є невелике скромне винахід, яке стане популярним як мінімум на наступні десять років».

Так а що ж всередині?