Психологи пояснюють, чому люди зраджують

Зрада призводить до розриву.

Фото: depositphotos

Зрада може стати вирішальним фактором для розриву відносин. Так психотерапевт Джон Говард, який спеціалізується на поведінці, говорить про невтішну статистику - близько 50% людей в стосунках зраджують своїм партнерам . У той же час відсоток розлучень також становить близько 50%. Зрада, в свою чергу, вважається основною причиною розлучень, повідомляє Клубер .

Так чому ж люди змінюють і розлучаються? Багато соціологів і консультанти в області відносин стверджують, що ідея моногамія йде наперекір еволюції.

"Моногамні відносини здаються мені неприродними. З точки зору еволюції, завдання чоловіка - запліднити якомога більше жінок для продовження свого роду", -вважає сімейний психотерапевт з Нью-Йорка Франклін Портер.

Містер Портер також пояснює, що люди почали жити парами і заводити дітей не дивлячись на вроджене бажання "досліджувати" щось нове, яке так і не пропало у нас з часом ".

У результатах дослідження, які були нещодавно опубліковані в The Journal of Sex Research, були детально описані причини зрад.

Згідно команді дослідників, існує 4 основні причини, через які люди змінюють.

Відсутність почуттів ( "Я розлюбив / розлюбила свого партнера.")

Не дивно, але більшість зрадників зізнавалися, що розлюбили своїх партнерів. Затвердження "Я тебе більше не люблю" хоч і звучить прямолінійно, насправді може бути всього лише приводом. Більш того, проблема може бути в зовсім іншому, наприклад, в нестачі спілкування, нудьгу або банальної втрати інтересу.

Відсутність відданості ( "Я не був / була до кінця відданий / віддана своєму партнеру")

Багато людей, вступаючи в стосунки, налаштовані не особливо серйозно. Для них відношення не несуть в собі будь-які зобов'язання. Це стає проблемою тільки в тому випадку, коли їх партнери не поділяють такої точки зору.

Само собою зрозуміло, що щастя партнерів безпосередньо залежить від їх рівня відданості. Відсутність відданості і близькості, в свою чергу, рано чи пізно призведе до розриву.

Занижена самооцінка ( "Я хотів / хотіла підняти свою репутацію")

Нові завоювання на любовному фронті підвищують нашу самооцінку. Жінки і чоловіки, які вирішуються на зраду через низьку самооцінки, помилково вважають, що зв'язку з незнайомцями додадуть їм впевненості в собі.

Деякі можуть піти на зраду для того, щоб підняти свою репутацію. Подібні випадки більше типові для молоді, але зустрічаються також і більш зрілі люлі, які вирішуються на такий вчинок.

Випадкові обставини ( "Я був / була п'яна і не міг / могла мислити тверезо")

Нерідкі випадки, коли в силу вступають випадкові обставини. Людина просто-напросто виявляється в неправильний час в неправильному місці і робить неправильний вчинок. Алкоголь і деякі наркотичні речовини змушують людину забути про заборони і затуманюють його розум. Імовірність того, що людина зробить невірний вибір і змінить свого партнера значно збільшується, коли він знаходитися під впливом алкоголю або наркотиків.

наслідки зради

Що стосується наслідків зради, психологічних і, нерідко, фізичних, від них постраждають ті, кому змінюють, як і ті, з ким змінюють.

У дослідженні, опублікованому в науковому журналі Journal of Social and Personal Relationships, Рози шраута з Університету Невади в Ріно виявила зв'язок між поведінкою, яке відбивається на психічному здоров'ї і поведінкою, що впливає на фізичне здоров'я. З огляду на все вищесказане, існує висока ймовірність розвитку депресії і тривожного розладу у жертви зради.

Також Розі шраута стверджує наступне: "Люди, що випробували сильне емоційне і психологічне потрясіння після зради свого партнера, схильні до більш ризикованої поведінки. Вони можуть менше їсти або перестати їсти взагалі, почати вживати алкоголь і наркотики, займатися сексом під впливом алкоголю і наркотиків або вимотувати себе в тренажерному залі. Зрада не тільки негативно впливає на психічне здоров'я, а й також стає причиною ризикованої поведінки ".

Як вже було сказано раніше, багато вчених і експерти вважають, що ми, за своєю природою, не схильні до моногамії. До прийняття релігії, наші предки регулярно вступали в полігамні зв'язку, щоб забезпечити виживання роду. Більш того, наш мозок перебувати в постійних пошуках чогось нового і незвичайного, і схильний керуватися бажанням і хіттю.

З чого випливає питання: навіщо тоді взагалі зберігати вірність?

Відповідь проста - заради емоційного зв'язку. Партнер на все життя - це та людина, з яким ви можете розділити найприємніші спогади, на якого можете покластися і який, врешті-решт, буде любити вас незважаючи ні на що.

Краса згасає. Гормони заспокоюються. Ми старіємо. Ті, хто вибирають любов і відданість, будуть щедро винагороджені.

Тим часом сайт "Сегодня" з'ясував, яких чоловіків вважають за краще жінки : Незвичайні результати дослідження. Вчені попередили, що результати експерименту не є правилом для кожної жінки.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Так чому ж люди змінюють і розлучаються?
З чого випливає питання: навіщо тоді взагалі зберігати вірність?