Путін назвав пріоритети в розвитку науки

Москва, 8 лютого - "Весті.Економіка". Президент Росії Володимир Путін назвав пріоритетні напрямки в розвиток науки і доручив організувати масштабні геномні дослідження в Росії.
Москва, 8 лютого - Весті

Засідання Ради з питань науки та освіти.

"Вважаю, що накопичений інтелектуальний, науковий потенціал дозволяє організувати в Росії масштабні геномні дослідження. І прошу в короткі терміни розробити відповідну програму, передбачити механізми підтримки сильних колективів, формування передової інфраструктури та підготовки кадрів. Тільки що ми з представниками Сибірського відділення Академії наук детально про це говорили ", - заявив Путін під час засідання Ради з питань науки та освіти по темі глобальної конкурентоспроможності російської науки.
"І в генетиці, і в інших областях треба ширше використовувати так званий конвергентний підхід, природоподобное технології. На цій базі ми зможемо створювати нові ліки і методи лікування важких захворювань, нову енергетику, засновану на технологіях максимально дбайливого ставлення до ресурсів", - зазначив Путін .
Глава держави назвав пріоритетні напрямки в розвиток науки:
"Перше. Слід продовжити розвиток дослідницької інфраструктури, про що тільки що було сказано, в тому числі класу" мегасайенс ". Зараз вони вже діють в Гатчині, в Дубні, Троїцьку, Нижньому Новгороді і тут, в Новосибірську, в Інституті імені Г. І. Будкера.
Така інфраструктура повинна стати основою для реалізації масштабних дослідницьких програм, центром наукового співробітництва для всього євразійського простору.
Вважаю, що накопичений інтелектуальний, науковий потенціал дозволяє організувати в Росії масштабні геномні дослідження

Володимир Путін закликав націлитися на практичні результати і проривні наукові проекти, які здатні витримати серйозну конкуренцію. Про це він говорив на засіданні Ради з питань науки та освіти.

Продовжимо роботу і в рамках найбільших міжнародних проектів, таких як Великий адронний коллайдер в Швейцарії, експериментальний термоядерний реактор ІТЕР у Франції, лазер на вільних електронах в Німеччині.
Нагадаю: Росія як учасник має права на отримані в рамках таких проектів інтелектуальні результати. І ми повинні думати, як ефективно використовувати їх в інтересах розвитку країни, економіки, соціальної сфери.
Ще раз повернуся до щойно відбувся розмови з колегами з Сибірського відділення Академії наук. Це все дуже добре, що я перерахував. І ми, безумовно, взяли активну участь в підготовці цих центрів. Ми зараз там працюємо, і працюємо успішно. Але нам потрібно створювати такі власні центри. Колеги висловили пропозицію один з них зробити в Новосибірську, в Сибірському відділенні. Я вважаю, що це дуже правильно. Обов'язково над цим подумаємо і реалізуємо цей проект.
Друге. Особливу увагу потрібно і далі приділяти підтримці і просуванню талановитих молодих вчених. У всіх, хто показує успішні результати, повинні бути можливості будувати в Росії дослідницьку кар'єру, реалізовувати великі наукові проекти, мати довгостроковий горизонт планування своєї діяльності.
Головне, шлях в науку для обдарованих хлопців повинен починатися вже зі шкільної лави. Ось чому ми прийняли рішення про створення на базі Центру "Сіріус" міжнародного науково-технологічного кластера. У його роботі вже готові брати участь відомі російські компанії. І ні в якому разі не можна забувати те, що вже зроблено. Не можна забувати наші відомі і зарекомендували себе ще з радянських часів центри та новостворювані центри, такі як останнім часом створені в Москві.
Третє. Треба і далі розширювати взаємодію з іншими країнами, підвищувати відкритість нашої науки. Високу ефективність показала програма мегагрантов. І треба запропонувати такі інструменти, які дозволять не тільки залучати видатних вчених як керівників лабораторій, а й формувати в Росії потужні міжнародні дослідницькі колективи.
Треба сказати, що самі мегагрантнікі, як ми їх називаємо, самі дослідники, які в рамках цих проектів приїхали, пропонують нам такі проекти. Дуже хороші пропозиції, вони фактично вже забезпечені фінансуванням, потрібно тільки грамотно організувати цю роботу.
Підкреслю, і відомі вчені, і молоді дослідники повинні бачити, що в Росії працювати цікаво. Тут ставляться масштабні цілі, що відповідають викликам часу, і створені для цього всі умови, умови для того, щоб домогтися прориву, вирішувати завдання, які стоять сьогодні перед нашою країною ".