Путівник по містах і країнах: фотографії міст і країн, розповіді про поїздки, поради туристам, фото мандрівників, пам'ятки з усього світу.

Збірники місць Rutraveller

Збірок місць 540 Місць в збірниках 5 890 Лайко 3 353 Країн зі збірниками 125
  • Мені подобається! 2

    Середньовічний шведське місто, Виборг сьогодні - єдине історичне поселення Ленінградської області. Тут зосереджено понад 300 різних пам'яток архітектури, історії, скульптури, археології, садово-паркового мистецтва, що зберігся Виборзький замок і парк просякнуті духом старої Європи. Від RuTraveller - добірка найцікавіших місць Виборга ....

  • 0 коментарів

Середньовічний шведське місто, Виборг сьогодні - єдине історичне поселення Ленінградської області. Тут зосереджено понад 300 різних пам'яток архітектури, історії, скульптури, археології, садово-паркового мистецтва, що зберігся Виборзький замок і парк просякнуті духом старої Європи. Від RuTraveller - добірка найцікавіших місць Виборга.

Виборзький замок - найдавніше з виборзькі укріплень.
Він був заснований шведами в 1293 році.
Замок розташовується на невеликому острові в Виборзькій затоці. Виборзький замок - єдиний в Росії повністю збережена пам'ятка західноєвропейського середньовічного військового зодчества.
Велика реконструкція замку була здійснена Військово-інженерним відомством в кінці XIX століття. Під час Другої світової війни замок практично не постраждав.
У 1970 році в замку відкрився музей, названий у 2000 році Державним музеєм «Виборзький замок». У музеї постійно діє шість тематичних експозицій, що розповідають про різні періоди в історії міста і замку. Тут також проводиться безліч різних виставок.

Монрепо - скельний пейзажний парк на березі Виборзького затоки. Назва Монрепо перекладається з французької як «мій спокій», «моє відпочинок».
Офіційна назва парку - Державний історико-архітектурний і природний музей-заповідник «Парк Монрепо». Це єдиний в Росії скельний пейзажний парк XVIII-XIX століть.
Загальна площа музею-заповідника становить близько 163 гектарів. У 2010 році парку Монрепо виповнилося 250 років. У XVIII столітті власником Монрепо був обер-комендант Виборзької фортеці П.А. Ступишин, потім - Виборзький генерал-губернатор принц Ф. Вюртембергський, а з 1788 по 1943 року маєток Монрепо належало родині баронів Ніколаї, з чиїм ім'ям і пов'язаний розквіт цього місця. Саме Людвіг Генріх Ніколаї з сином Паулем створили в садибі парк, що став настільки знаменитим в Росії і Європі. У створенні Монрепо взяли участь найвідоміші архітектори, художники і скульптори того часу.
Садибний комплекс є пам'ятником архітектури класицизму початку XIX століття.
Музей був створений тут у 1988 році.

Кругла вежа - частина середньовічних оборонних укріплень. Вона була побудована в 1547 році.
Діаметр Круглої башти складає близько 21 метра, товщина стін - 3-4 метра. У 1609 році тут був підписаний «Виборзький трактат» про військову допомогу між королем Швеції Карлом IX і царем Василем Шуйський.
Поступово вежа втратила своє військове значення. Її використовували в якості арсеналу, а також тут стягували мито з приїжджих. У XIX столітті вежу збиралися знести, але вона була орендована великою компанією під склад борошна, що врятувало її від знесення. Під час Другої світової війни в Круглої вежі збирався муніципалітет, а також в ній було організовано харчування для тих, хто трудився на відновлювальних роботах.
Сьогодні в башті знаходиться відомий ресторан.

Середньовічна частина Виборга, яку називають Старе місто, знаходиться в Ленінградській області. Вона лежить між бухтою Салакка-Лахті і Виборзьким затокою на невеликому півострові, який простягнувся з південно-східної частини міста на північно-західну.
Територіально стару частину міста Виборг, як і всю міську історичну забудову, розташовану на сході від Кріпосного мосту, відносять до Центрального мікрорайону.
У Старому місті знаходиться безліч старовинних пам'яток, наприклад Соборна площа, архітектурний ансамбль якої склався ще в XVIII-XIX століттях або Спасо-Преображенський собор, який знаходиться в центрі площі.

Кафедральний собор у Виборзі пережив нелегку історію, в якій його постійно перебудовували, відновлювали від пожеж, то привласнювали статус лютеранської церкви, то православної. Закінчилося ж все руйнуванням будівлі під час російсько-фінської війни 1940 року. Собор був розгромлений, і тепер, ніби стійкий олов'яний солдатик підноситься над його руїнами стара годинникова башта.
Побудована в XV столітті, ця вежа досі сповіщає про час доби, раніше це робилося за допомогою дзвонів, тепер - за допомогою годинникового механізму, за яким стежить годинникар і доглядач, що живе в будинку навпроти, знає історію вежі ні гірше історії свого життя.
Так само дивно, як вежа виглядає в загальному вигляді міста. Дивовижний вид відкривається з самої вежі. Старі будівлі, замок, собори і ще дві вежі - ця панорама пробудить в будь-якому романтика.
У Виборзі, дійсно, можна доторкнутися до історії і відчути себе її частиною, особливо, побувавши на цій вежі.

Стара ратуша Виборга - це велика історична будівля в центрі міста, в якому раніше розміщувалися органи місцевого самоврядування. Ратуша була побудована в 1643 році. Спочатку будівля ратуші мало всього два поверхи. У ратуші в той час крім магістрату засідав міський суд. У 1710 році під час обстрілу Виборга російськими військами ратуша отримала сильні пошкодження.
У 1898 році будівля ратуші було перебудовано в стилі неоренесансу за проектом Б. Бломквіста. Було надбудовано ще два поверхи, і в 1895 році в старій ратуші було відкрито історико-етнографічний музей. Під час Радянсько-фінської війни будівля дуже сильно постраждало. Згодом воно було відновлено, але вже в якості житлового будинку.

Фортечний міст в місті Виборзі Ленінградської області прокладено через кріпак протоку, що відокремлює острів Твердишев від історичної частини міста. Що знаходиться поруч Замковий острів з'єднаний з мостом дамбою.
Міст мав кілька назв. До 1918 року називався Абоського в честь міста Або. Назва міста змінилося, разом з тим міст в 1918-1929 роках отримав ім'я Турку. З 1929-1941 міст називається Замковим, що пов'язано з близькістю Виборзького замку. Лише в 1941 Вііпурскій міськрада прийняла рішення назвати міст Фортечним.
Фортечний міст став першим постійним мостом через протоку. Спочатку в XVI столітті був побудований дерев'яний міст, який з 1856 року став розсовувати і відкривав шлях судноплавству. У 1888 була влаштована гребля з бетонних блоків. З 1912-1957 роки через міст проходив трамвайну колію. Під час Другої світової війни міст підірвали, він був повністю реконструйований в 1979-1980 роках.
Зараз конструкція являє пятипролетной і двупролетний залізобетонний балочний міст довжиною 325 метрів. Так як судноплавство було перенесено в Гвардійський протоку, розвідний проліт в проект не включили.

Башта Святого Олафа є центром Виборзької фортеці. Вона гордовито височить над іншими будівлями острогу. Вона з'явилася приблизно в XIII столітті для того, щоб дозорні стежили за наближенням кораблями в затоці.
Вежу назвали в честь єпископа Святого Петроса Олафа, який привів шведські війська на територію Виборга. За часів Петра I вежу перейменували в Довгий Герман, але місцеві жителі принципово називали її Святого Олафа. Таким чином у висотки Виборзька фортеці з'явилося два назви.
На сьогоднішній день вежа вдає із себе чотирикутне будову висотою в 75 метрів. На її вершині красується величезний купол як в церквах. Вежа відреставрована і прекрасно виглядає. Виборзький замок щодня відкритий для відвідування туристів. У вежу Святого Олафа можна не тільки увійти всередину, але і піднятися на самий останній поверх. До слова, звідти відкривається чудовий вид на Виборзький затоку і околиці міста.

Острів любові знаходиться в Ленінградській області, недалеко від міста Виборга, його береги омиває Біле озеро з трьох сторін, а від берега його відокремлює штучний канал.Озеро є перлиною парку "Монрепо" і має форму краплі, а якщо мати багату уяву, то його обриси нагадають форму серця.
Цей острів - рідкісний зразок регулярного парку і вершина ландшафтного дизайну XVIII століття, на одній його стороні побудований павільйон Венери. Північно-західний берег острова Любові обладнаний двома терасами, які служать пристанями для човнів. Всі споруди виконані геніальним майстром Кір'янов Пластініна, для цесаревича Павла Петровича, за проектом Вінченцо Брена, а будівництво тривало з 1791 року по 1797 рік. Ідею створення парку і павільйону на острові цесаревич запозичив у принца Конде, побачивши таку споруду в маєток Шантіньі.
На острів дами і кавалери припливали на човнах, підіймаючись сходами, потрапляли через величезні двері у великий зал, прикрашений плафоном «Тріумф Венери», прекрасними розписами і фонтанами. Весь парк на острові був розділений стежками на ділянки, де розташовувалися статуї і були розбиті квітники.

Острів Людвігштайн - скелястий острів-некрополь в бухті Захисної Виборзького затоки, в північній частині Виборзького парку Монрепо. Основна частина острова зайнята гранітної скелею, поросла листяними і хвойними деревами. На ньому знаходиться кілька архітектурних пам'яток: фамільний некрополь, капела Людвігсбург, ворота, пристань, грот Медузи і кілька кам'яних сходів.
Некрополь, розташований в північній частині острова, зберігає три цегельних склепу, в яких були поховані члени сімейства Ніколаї в чотирьох поколіннях. Склепи перекриті коробовим склепіннями і мають надгробні пам'ятники з чорного мармуру. Перетворення острова до родинної усипальниці спричинило за собою вжиття заходів по огорожі поховань від сторонніх очей численних відвідувачів парку. Замість дерев'яного моста, наведеного через вузький і дрібний протоку в 1798 році, з 1820-х років була влаштована поромна переправа, доступна тільки власникам парку. Шлях по переправі на «Острів мертвих» відкривався, головним чином, в дні похорону. До кінця XIX століття острів сприймався сучасниками в контексті поширеної ідеї «Острова мертвих», втіленої в однойменній картині А.Бёкліна. Поромна переправа символізувала шлях в загробний світ.
Після війни усипальниця була зруйнована, але в даний час відновлена.

Ринкова площа у Виборзі розташована в історичному центрі міста. Вона обмежена вулицями прогони, Червоноармійській, Піонерській і набережної 30-ого Гвардійського корпусу.
Ринкова площа територіально склалася в кінця XIX століття. Про те, що раніше тут були споруди, нагадує приземкувата Кругла вежа, яка входила в оборонну систему Рогатий фортеці. У західній частині площі бруківкою з червоного граніту позначено розташування однієї з кріпосних стін. Віч-на-площі звернені фасади Критого ринку, колишнього банку Фінляндії і колишнього відділення Об'єднаного банку. Їх будівництво відноситься до перших років ХХ століття і, хоч і створювалися різними архітекторами, разом вони утворили чудовий міський ансамбль.
Ринкова площа в усі часи виконувала торгову функцію. У XIX-початку ХХ століття селяни привозили сюди свій нехитрий продукт. До сих пір уважний турист побачить на окремих бруківці мостовий вибиті номера - це розмітка «паркувальних місць» для возів. Сьогодні на площі торгують в основному сувенірною продукцією.

Капела Людвігсбург знаходиться на території пейзажного парку Монрепо, розташованого в околицях міста Виборга. Капела є усипальницю, по кутах якої розташовані чотири пов'язані арками вежі в романському стилі.
Спорудження, автором проекту якого виступив англійський архітектор Ч. Тетам, було побудовано в першій третині XIX століття. Будова було зведено на замовлення барона Павла Андрійовича Ніколаї як меморіал пам'яті його батька. Довгі роки острів Людвігштайн, також званий островом Мертвих, служив сімейним некрополем дворянського роду Ніколаї.
У другій половині XX століття капела, як і інші меморіальні споруди на острові, неодноразово піддавалася актам вандалізму. В цей час були назавжди втрачені бюсти Людвіга Ніколаї та його дружини Йоганн. Також не збереглися вітражі, які прикрашали перший ярус капели. Останнім часом в капелі проводилися відновлювальні роботи. Капела Людвігсбург являє собою унікальний приклад меморіальної архітектури.

Старий кафедральний собор у Виборзі є збережені руїни стародавнього храму, заснованого в XV столітті. Католики жили на території Виборга вже з XIV століття, про що свідчать історичні записи. Ними був зведений дерев'яний храм, який згорів під час військової облоги, наступна споруда була кам'яною і ставилася до лютеранським віросповіданням. Храм сильно постраждав під час Північної війни і, здавалося, що його відтворення неможливо. Однак собор відремонтували і освятили в православний храм.
З 1918 року храм знову повернувся лютеранським віруючим, проте прослужив недовго - в 1939 році він був зруйнований в результаті військових дій з фінами. Храм відновленню не підлягав, до нашого часу збереглися лише його руїни.

Церква Святих Петра і Павла є чинним єдиним збереженим до наших днів лютеранським храмом на території Виборга, Ленінградської області. Церква була побудована в 1793 році в стилі неокласицизму та в даний час охороняється як об'єкт культурної спадщини Росії. Храм функціонував до 1940 року до закінчення фінської війни. Церква встояла і під час Другої Світової Війни, останнє богослужіння було проведено в 1944 році.
Після захоплення радянськими властями міста Виборга свята обитель перетворилася в склад і клуб. В даний час храм повернуто лютеранським віруючим, число яких в приході налічується до трьохсот.

Скульптура Вяйнямейнен знаходиться в місті Виборг, у парку "Монрепо". Вона зображує героя карело-фінський поетичного епосу "Калевала" і є копією роботи Йоханнеса таканью 1873 року. Автор реконструкції був К.Н.Бобков в 2007 році.
У 1871 році скульптура була розбита і замовлення на нову скульптуру Вяйнемейнена отримав Йоханнес таканью, який виріс в сім'ї наймитів, але отримав гарну освіту художника і став найвідомішим скульптором Фінляндіі.Установілі нову скульптуру на тому ж місці в 1873 році, і вона була виконана в цинку. У роки Другої Світової війни вона була розбита.
У 1988 році академік Д.С. Лихачов виступив з пропозицією, що необхідно відтворити перший в Європі пам'ятник літературному герою. Але його задум здійснився через майже двадцять років. Відтворена скульптура була урочисто відкрита 2 червня 2007 року.

  • Мені подобається! 2

    Середньовічний шведське місто, Виборг сьогодні - єдине історичне поселення Ленінградської області. Тут зосереджено понад 300 різних пам'яток архітектури, історії, скульптури, археології, садово-паркового мистецтва, що зберігся Виборзький замок і парк просякнуті духом старої Європи. Від RuTraveller - добірка найцікавіших місць Виборга ....

  • 0 коментарів

Інші збірники місць - 540