"Деяких лякає цей" червоний очей "на горизонті": екатерінбуржци сьогодні вночі побачать "протистояння" Марса і Землі

Нинішній рік дуже багатий на астрономічні явища.

Сьогодні ввечері (а точніше, на початку наступної доби, 22 травня) астрономи і аматори космосу на Уралі зможуть побачити таке явище, як протистояння Землі і планети Марс. якщо екскурсанти "Ночі музеїв" опівночі вийдуть на відкриту піднесену майданчик і на небі НЕ буде серйозною хмарності, то "протистояння" побачать і вони.

Візуально це виражається в тому, що Марс дуже добре видно на небосхилі і при цьому знаходиться низько до лінії горизонту. "Протистояння" - це той момент, коли Сонце, Земля і ще одна планета вбудовуються в одну лінію. Для більшості планет, які знаходяться від Сонця далі, ніж Земля, це ще й момент їх найбільшої близькості до Землі - а значить, вигідних умов спостереження.

- Деяких цей "червоний очей" на горизонті лякає, - розповідає інженер навчальної обсерваторії Уральського федерального університету Владилен Санакоєв, - спостерігати Марс в такому вигляді можна буде досить довго. Справа в тому, що навіть коли "протистояння" буде пройдено, Марс через свою особливої ​​еліптичної орбіти продовжить наближатися до Землі і буде видно ще краще. Найбільш яскраво це можна буде спостерігати в найближчий тиждень.

Сьогодні вночі відстань між Землею і Марсом складе близько 76 млн кілометрів, до 30 травня воно скоротиться до 75 млн.

Погода не виключає хмарності, проте помилуватися "протистоянням" на відкритому місці у екатеринбуржцев шанси поки хороші, особливо з огляду на, що спостерігати можна буде весь тиждень.

Схема розташування планети.

Владилен Санакоєв розповідає: знайти Марс для спостережень буде просто, тому що практично над ним буде знаходитися повний Місяць, а зліва - Сатурн, теж досить яскравий ( "протистояння" з цією планетою буде на початку червня). Спостерігати за планетою на горизонті можна буде опівночі, приблизно з 00:00 до 01:00, на півдні.

Якщо крім звичайного спостереження скористатися телескопом з 100-кратним збільшенням, Марс можна буде побачити приблизно так само, як ми бачимо Місяць неозброєним оком.

Нагадаємо, 2016 рік дуже багатий на ефектні астрономічних явищ - їх календар Е1.RU склав на початку року.