Як ми вже писали, в Барселоні проходить виставка "Гала-Сальвадор Далі", присвячена в першу чергу дружині художника. При першій же можливості ми помчали до Національного палацу Каталонії і в натовпі таких же шанувальників Дали (це було в один з перших днів заходу, і натовпу, відзначимо з гордістю, були в наявності) долучилися до прекрасного.
Відвідування виставки залишило тільки позитивні враження, і хотілося б поділитися парочкою-трійкою фотографій, а заодно порекомендувати всім, хто збирається відвідати Барселону до середини жовтня включно, вибрати час і не пропустити це чудова подія в музейному світі - виставка того всіляко варто.
Організатори підійшли до організації заходу грунтовно, це плід серйозного співробітництва майже двох десятків музейних колективів з різних країн, і результат вийшов відповідним. В експозиції представлена велика кількість особистих речей, в тому числі, і нарядів дружини художника, дизайном яких займався як сам Сальвадор Далі, так і корифеї зі світу моди: Діор, Карден, Еьлза Скіапареллі.
Кілька вітрин присвячені книгам з особистої бібліотечки Гала, що, знову ж таки, дозволяє уявити собі коло її літературних інтересів.
Ікона Миколи Чудотворця і скринька з зображенням сцени з поеми Пушкіна "Руслан і Людмила" недвозначно натякають на російське походження Гала (Олени Дмитрівни Дьяконової).
Також експозиція може похвалитися великою кількістю рідкісних фотографій, багато з яких нам, та й всім іншим, довелося побачити вперше. Від перших років життя до її фіналу: безпристрасний об'єктив зафіксував Гала Далі в різні періоди її довгого життєвого шляху.
Але, звичайно ж, найяскравіше свідчення життя цієї видатної жінки з Казані - це її образ, тисячократно відображений в роботах каталонського чоловіка. Організатори виставки, що не втомлюся повторювати, постаралися на славу: настільки представницької вибірки робіт Сальвадора Далі, де в якості моделі виступає дружина, мені зустрічати ще не доводилося, та й навряд чи доведеться!
Дуже хороша підбірка картин Дали 30-хх років, які особисто я вважаю апогеєм творчості художника, як з точки зору ідейної складової, так і в плані технічної майстерності.
Милуватися цими речами можна нескінченно, і кожен раз вражають ретельність і вміння з яким Дали виписує безліч дрібних, майже нерозпізнаних оком деталей.
У ці роки Далі багато пише маслом по дереву, створюючи майже мініатюри найвищого рівня.
А ось Далі - завзятий фрейдист. Особливо вразила мене (і не тільки мене), бачена вперше картина "Сон Гомера". Далі, як відомо, був пристрасним шанувальником Зигмунда Фрейда, вже в студентські роки ознайомився з повним зібранням праць австрійського психоаналітика в іспанському перекладі, а після розриву відносин зі своїм рідним батьком (розриву, що стався саме через Гала) називав одним зі своїх батьків саме Фрейда.
Іншим "татом" художника став теж дуже добре відомий нам людина - вождь світового пролетаріату Володимир Ілліч Ленін.
Не можна не відзначити і "Сон, викликаний польотом бджоли навколо граната ..." - знамените полотно, теж присутнє в експозиції.
І, звичайно ж, Дали періоду ядерного містицизму, який намагається об'єднати в своїй творчості містику іспанського католицизму і новітні досягнення ядерної фізики.
А чим поганий Дали-гіперреаліста?
Або Дали-монументаліст з глобальним полотном "Екуменічний собор"?
І це лише мала частина шедеврів, представлених в експозиції! Три години пролетіли непомітно - немов і не було їх зовсім. І, хоча минуло вже три тижні з відвідування, самі позитивні враження і емоції живі й понині.
Резюмуючи: всіляко рекомендую виставку до відвідування. Вартість квитків досить помірна - всього 8 євро. За мірками аж ніяк не дешевого іспанського міста Барселона - це практично задарма. По суботах з 15-00 відкритий безкоштовний доступ.
Наші контакти: E-mail: [email protected]
Тел, WhatsApp, Viber +34 630917047
А чим поганий Дали-гіперреаліста?Або Дали-монументаліст з глобальним полотном "Екуменічний собор"?