"Людина отруїться, хто винен?". Ресторатори - про можливість приходити зі своїм алкоголем

  1. «Якщо людина отруїться своїм напоєм в моєму закладі, хто винен?»
  2. Хочеш пити своє - плати «корковий збір»
  3. «Ми робимо торгову надбавку без націнок»
  4. Розіграш квитків!

Днями Міністерство антимонопольного регулювання і торгівлі повідомило про плани дозволити відвідувачам об'єктів громадського харчування приносити з собою спиртне. AFISHA.TUT.BY поцікавилася у власників столичних закладів, що вони думають про можливі нововведення.

BY поцікавилася у власників столичних закладів, що вони думають про можливі нововведення

«Якщо людина отруїться своїм напоєм в моєму закладі, хто винен?»

Заступник директора HoReCa Pro Group, керівник проекту Art Department і керуючий недавно відкрився бару «Колишні» Георгій Месропян категоричний: відвідувач не повинен приходити в заклад «зі своїм».

Заступник директора HoReCa Pro Group, керівник проекту Art Department і керуючий недавно відкрився бару   «Колишні»   Георгій Месропян категоричний: відвідувач не повинен приходити в заклад «зі своїм»

Георгій Месропян

- Ми підбираємо певні напої, працюємо над поєднаннями - працюємо для того, щоб, прийшовши до закладу, люди могли отримувати емоції від їжі і напоїв. А що станеться, якщо прибрати цей елемент культури споживання? Вона і так знаходиться у нас на первісному рівні. У нас же чомусь якщо пити - то потрібно напитися, якщо є - то наїстися, причому так, щоб з-за столу не підніматися. Якщо людям не пояснювати, як можна і потрібно споживати їжу і алкоголь, то ми будемо продовжувати їсти, як говорить президент, м'ясо з картоплею.

Співрозмовник жартує: спочатку гостям дозволять приходити зі своїми напоями, після - зі своєю їжею.

- Так давайте я взагалі закрию заклад і не буду платити податки, - іронізує Георгій.

Він звертає увагу ще на один нюанс: якщо таке нововведення з'явиться, можуть виникнути і спірні ситуації.

- Людина купить якусь погань, вип'є в моєму ресторані і отруїться. Хто винен? - запитує він.

Хочеш пити своє - плати «корковий збір»

Олександр Кульбачко

- Я вважаю, що будь-яке рішення повинно бути обгрунтовано здоровим глуздом, - розмірковує Олександр Кульбачко, співзасновник винного бару "Гарний рік" . - Ми нікому не заважаємо приносити своє вино. Все просто - для цього передбачений «корковий збір» (фіксована плата за пляшку свого алкоголю, можливо ексклюзивного, якого немає в закладі, принесеного гостем з собою. - Прим.ред.) - це світова практика.

Думаю, що здоровий глузд і здоровою конкуренцією ми все зможемо домогтися набагато більшого в області обслуговування в закладах громадського харчування, культури споживання спиртних напоїв і правильною, смачною, осудною за ціною їжі, ніж будь-яким видом регулювання.

Думаю, що здоровий глузд і здоровою конкуренцією ми все зможемо домогтися набагато більшого в області обслуговування в закладах громадського харчування, культури споживання спиртних напоїв і правильною, смачною, осудною за ціною їжі, ніж будь-яким видом регулювання

Андрій Степанець

співвласник барів "На пляжі" і Embargo Андрій Степанець вважає, що таке рішення має бути прийнято тільки за погодженням з керівництвом закладу та в індивідуальному порядку. Ініціатива повинна йти саме від бару, і фінальне рішення також має бути за ним.

«Ми робимо торгову надбавку без націнок»

Директор РПУП «Комбінат громадського харчування БДУ» Жанна Воронкевич розповідає, що в деяких їдальнях їх підприємства (вдень точки громадського харчування працюють як столові, а вечорами і у вихідні працюють по націнці, проводять банкети) і так невелика націнка на алкоголь.

Директор РПУП «Комбінат громадського харчування БДУ» Жанна Воронкевич розповідає, що в деяких їдальнях їх підприємства (вдень точки громадського харчування працюють як столові, а вечорами і у вихідні працюють по націнці, проводять банкети) і так невелика націнка на алкоголь

Жанна Воронкевич

- Алкоголь білоруського виробництва ми пропонуємо гостям за тією вартістю, за якою вони б купили його в магазині. Нам це не проблематично: ми просто робимо торгову надбавку без націнок - і це їх влаштовує. Навіщо їм по магазинах ходити, якщо ми можемо дати таку можливість? Так, ми заробимо трохи менше, але щось заробимо.

Вона зазначає, що серед їхніх гостей ніхто не п'є дорогі напої. А якщо люди хочуть принести міцний алкоголь іноземного виробництва - цього в їдальнях не забороняють.

- Наш основний заробіток - це продаж власної продукції, а в барах, де торгують тільки алкоголем, інша справа: це їхній дохід.

***

До речі, для користувачів свого додатка AFISHA.TUT.BY проводить розіграш - 10 квитків в кінотеатри Silver Screen Cinemas в Мінську. Розіграш триватиме до 5 січня. Для участі вам необхідно: завантажити додаток «Афіша» для iOS або Android ; відкрити розділ «Розіграші» і натиснути «Брати участь».

Розіграш квитків!

Новий розіграш в додатку AFISHA.TUT.BY! Можна безкоштовно отримати квитки на рок-концерт

«Якщо людина отруїться своїм напоєм в моєму закладі, хто винен?
«Якщо людина отруїться своїм напоєм в моєму закладі, хто винен?
А що станеться, якщо прибрати цей елемент культури споживання?
Хто винен?
Навіщо їм по магазинах ходити, якщо ми можемо дати таку можливість?