"Найбільше": в якому окрузі найбільше число бібліотек

Фото: M24.ru/Игорь Іванко

В ніч з п'ятниці на суботу в Москві пройшла акція "Бібіліоночь" . Поки підбиваються підсумки, ми вирішили порахувати, скільки всього бібліотек працюють в місті і який округ забезпечений ними краще за інших. Ми звернулися на портал DATA.MOS.RU за даними, і ось що вийшло.

На сьогоднішній день в Москві працюють 488 бібліотек. Лідером серед округів є ЦАО, тут їх 75.

Далі йдуть:

  • ВАО - 59 бібліотек,
  • ЮАО - 57 бібліотек,
  • ЮВАО - 56 бібліотек,
  • САО - 52 бібліотеки.

З 488 столичних книгосховищ 95 носять імена відомих письменників. Зокрема:
  • 12 названі в честь Льва Толстого;
  • 6 - Олександра Грибоєдова;
  • 5 - Максима Горького;
  • 5 - Миколи Гоголя;
  • 2 - Івана Тургенєва;
  • 2 - Олександра Пушкіна.

З 95 "іменних" читалень 45 розташовані в ЦАО. На другому місці - ВАО з 13 бібліотеками, на третьому - ЗАТ, їх тут 11. Усередині ЦАО найбільше "письменницьких" бібліотек в Пресненський, Басманном районах і в Хамовниках - по 8 у кожному.

Що стосується режиму роботи, 100 з 499 бібліотек закриті по понеділках. Ще в 338 вихідний - неділя. 111 відпочивають в суботу. З 8.00 в Москві працює тільки одне книгосховище - Бібліотека № 80. 11 бібліотек щонайменше раз на тиждень відкриваються о 9.00. Більшість приймає відвідувачів з 12.00 або 13.00. Зазвичай читачів просять покинути зал о 19.00 або 20.00. Власна сторінка в інтернеті є у всіх столичних бібліотек, там ви можете отримати більш детальну інформацію.

Більшість столичних читалень мають статус "Державна бюджетна установа культури міста Москва" - 477 з 488. Існують особливі статуси. Наприклад, Державне унітарне підприємство, як у Державній суспільно-політичної бібліотеки. 120 бібліотек відносяться до категорії дитячих, 9 - юнацьких. 25 призначені для сімейного читання.

Посилання по темі

У цьому році "Бібліоночь" мала особливу важливість, так як стала одним з ключових подій року літератури . У місті пройшло більше 627 заходів , Їх відвідали близько 150 тисяч чоловік. Об'єднуючою темою стали щоденники відомих письменників і пересічних городян - з їх допомогою учасники акції вчилися подорожувати крізь час. Заходи проходили також на відкритому повітрі. Так, в рамках свята вуличні художники презентували графіті , Натхненні літературою.

Популярність "Бібліоночі" виявила потяг до читання серед москвичів, а також висвітлила деякі проблеми. Наприклад, стала очевидною необхідність продовжити час роботи бібліотек, щоб москвичі могли погортати улюблене видання в будній день після роботи.

У бібліотеках вже давно можна не тільки читати. регулярно проводяться перформанси і творчі вечори , За участь в яких деколи навіть можна безкоштовно пригоститися кавою . влаштовуються тематичні тижні , зустрічі з представниками влади та інші заходи. Крім того, в деяких читальнях в рамках коворкінг обладнуються повноцінні робочі місця. Такий захід дозволила підвищити відвідуваність цих бібліотек на 70 відсотків.

Посилання по темі

Адміністрація бібліотек стежить за новинками індустрії і оперативно ставить на полиці свіжі видання. Книга Харукі Муракамі "Безбарвний Цкуру Тадзакі і роки його мандрів" з'явилася у всіх читальнях міста в день офіційної презентації роману. Співробітники також складають рейтинги читацьких уподобань. У лютому найкраще йшла гучна книга Еріки Джеймс "50 відтінків сірого" . Також із задоволенням брали Захара Прілепіна, Людмилу Уліцкую, Діну Рубіну і Еріха Марію Ремарка.

Незабаром в читальнях можна буде придбати книгу на букіністичному розвалі і навчитися рідкісних мов . Нові технології також не оминають бібліотеки стороною. Так, в Президентській бібліотеці з'явилося 15 електронних читальних залів, звідки можна отримати доступ до першоджерела з будь-якої точки світу. У бібліотеках Зеленограда можна на термін до 14 днів безкоштовно отримати книгу з архіву ліцензійних е-видань ЛітРес - потрібно лише принести свій гаджет.

Про проект "Найбільше"

Використовуючи масив інформації про інфраструктурні об'єкти, зібраний на порталі DATA.MOS.RU , Ми за рік виявимо район Москви, найбільш привабливий з точки зору проживання. Ми будемо регулярно вибирати новий критерій, який має значення для всіх городян, і будемо оцінювати райони столиці на наявність об'єктів обраної категорії. Це все найкорисніше, приємне і потрібне, що є в Москві.

сюжет: Рік літератури на m24.ru