"Queen" і Харатьян в Харкові, клони "Pink Floyd" у Києві

Пол Роджерс замінив Фредді Меркьюрі в Queen

Після літнього затишшя на нас, схоже, обрушується височенна хвиля різноманітних і цікавих прем'єр концертів і вернісажів. У перші дні вересня можна буде подивитися знятий нашими кінематографістами фільм "Владико Андрій", ті хто побував на прем'єрі патріотично відзначають, що кіно вийшло "скоріше для істориків, ніж для домогосподарок, але піти на нього варто тільки тому, що ти українець".

КОНЦЕРТИ: У ХАРКОВІ ПОЧНЕ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТУР QUEEN, В КИЄВІ - THE AUSTRALIAN PINK FLOYD SHOW

Музичний вересня обіцяють воістину осінню строкатість - в гості до українських меломанам їдуть австралійські рокери, німецькі тенори, колумбійський красень і американська поп-легенда. Але про все по порядку. Вже цього понеділка в Одесі і в середу в столичному Палаці спорту - The Australian Pink Floyd Show. Музиканти з Австралії отримали ліцензію на виконання музики Pink Floyd і відтворюють на своїх виступах атмосферу легендарної The Wall ( "Стіна"). Глядачам обіцяють "вражаючі лазерні інсталяції", спецефекти і, звичайно, "Dark Side Of The Moon" і інші хіти. Альтернативним, у всіх сенсах, музичним відпочинком в цей день буде концерт Within Temptation (Центр культури та мистецтв Національного авіаційного університету). Музична група з Голландії "рубає" симфонічний метал цілком якісно зіграний-заспівати, але не більше.

5 вересня шанувальники Наталії Могилевської можуть побачити кумира в київському клубі "Арена", де співачка презентуватиме свою шоу-програму Real O з новими піснями. А 10 вересня свято у прихильниць пекучих латиноамериканських мачо - в Києві, в Палаці спорту, співак, який народився в Колумбії, - Хуанес (Juanes). Музиканта, що співає на іспанському, критики порівнюють то з Боно, то зі Стінгом, а глядачки, не звертаючи уваги на гітарні пасажі, зітхають: "Який чоловік ..."

QUEEN І бундесверу. Шанувальників класичної музики очікують в рамках тижнів німецької культури три концерти пам'яті німецького композитора Карлхайнца Штокхаузена (один з лідерів музичного авангардизму) - з 9 по 11 вересня в Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського. 12 вересня в Національній Філармонії гастролі оперного театру Лейпцига - в супроводі симфонічного оркестру Національної філармонії солісти Дженіфер Порто, Мартін Петрцольтд, Туомас Пурс.

Святом класичної музики на відкритому повітрі стане виступ військової оркестрової служби Бундесверу спільно з Президентським оркестром Збройних сил в Маріїнському парку Києва 14 вересня.

Всі заходи, які пройдуть в рамках тижнів німецької культури в Україні, дивіться ТУТ .

Не обійдеться і без класики рок-музики. Одне з головних подій не тільки вересня, але і всієї осені - концерт Queen 12 вересня в Харкові на площі Свободи. Цим концертом музиканти почнуть європейський тур. Місце Фредді Меркьюрі займе Пол Роджерс, який виконає найвідоміші пісні групи.

ПОДОРОЖ У 60-е, 70-е, 80-е. Для любителів The Beatles - 12 сентября концерт "The Zombies" в київському Центрі культури і мистецтв Національного авіаційного університету можна буде повернутися в 60-е. На початку кар'єри "Зомбі" відверто наслідували ліверпульської четвірки, як в іміджі, так і в музичній стилістиці. Минув час, чорні костюми і зачіски а-ля The Beatles зникли, а залишилися м'які, обволікаючі звуки органу, розмірений темп пісень і ностальгія, ностальгія, ностальгія.

Через пару днів робимо стрибок в "музично-гастрольної машині часу" на 10 років вперед - 14 серпня Перша Леді Диско - Глорія Гейнор (Національний палац мистецтв "Україна"). "I will survive" - ​​хіт №1 в списку танцювальних пісень XX століття, належить саме цій співачці. Незважаючи на вік (в цьому місяці Глорі виповниться 59), потужний голос чарівної джаз-вумен не втратив своєї принади, а грати з Гейнор буде джаз-ансамбль Flavius ​​Eurosound Band з семи чоловік.

І ще одна легенда далеких років, на цей раз 80-х - Дідьє Маруані та група Space. Французькі творці величної електронної музики супроводжують свої шоу грандіозними відео і лазерними інсталяціями. До інформації про цю легенду можна додати лише одне - київський Палац спорту, 23 вересня.

JAZZ! 27 вересня в столиці Jazz & Step Show. Глядачі зможуть насолодитися ритмами талановитих виконавців теп-танцю. У програмі заявлені російські, американські та, звичайно, вітчизняні танцюристи.

А 30 вересня в Донецьку (оперний театр) і 2 жовтня в Києві (Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського) - ВДР-біґ-бенд з Кельна. Програма цього чотири рази номінованого на "Греммі" оркестру включає в себе весь спектр джазу від традиційного про авангардного, від ф'южн до латино.

Джаз-Коктебель. Цього року цвяхами програми будуть Red Snapper, Karl Frierson (De Phazz); фото Інтернет

Відеоінсталяції І ФОТО ПІД "Крафтверк"

Після літніх канікул знову відкривається для глядачів "Пінчук-Арт-Центр". 27 вересня нам приготують коктейль з фоторобіт Андреаса Гурскі, відеоінсталяції з колекції Юлії Стошек і концерту піонерів електронної музики німецької групи "Крафтверк". Головною ідеєю виставки стане трансформація реальності в цифрові образи і музику. Експозиція арт-центру приурочена до тижнів культури Німеччини, організованим Німецьким культурним центром.

Андреас Гурскі відомий своїми не просто великими, а величезними, шириною в кілька метрів знімками масових заходів, індустріальних і природних ландшафтів. Масштаб фотохудожника вимірюється не тільки метрами - в минулому році на аукціоні Sotheby`s його робота "99 cent II" була продана за $ 3,4 млн.

Юлія Стошек представить корифеїв новомодного жанру відеоінсталяції, авангардних фільмів роликів тривалістю кілька хвилин. Загальна назва збірки багатообіцяюче - "Number One: Destroy, she said" ( "Номер Один: Знищ, сказала вона").

На жаль, музичну складову проекту можна буде побачити лише 27-го в рамках закритого вернісажу в "Арена-Сіті", експозиція працюватиме до 2 листопада.

ВІД ПИКАССО - ДО "КИЇВСЬКИХ" гравюра

5-14 вересня. "Великий антикварний салон-2008" в Українському домі. По суті, це перша в Україні масштабна виставка антикваріату (не рахуючи з'їздів антикварів-любителів в київському "Експоцентрі"), яка презентує шедеври світового мистецтва, унікальні приватні та галерейні зібрання. Відвідувачі зможуть на власні очі побачити масштабні експозиції, що представляють творчість зірок паризької школи: Амадео Модільяні, Пабло Пікассо, Костянтина Бранкузі, Жака Ліпшиця, Альберто Джакометті, а також відомих вихідців з України - Олександра Архипенка, Ханни Орловської, Олександри Екстер, Миколи Глущенка.

12-16 вересня. Виставка "Від Венеції до Дрездена". Барокової графіком з знаменитого Дрезденського Кабінету гравюр можна буде побачити в Національному художньому музеї України. Під час Другої світової війни унікальне зібрання ледь не пропало через масованих атак і нальотів з повітря. На щастя, безцінні скарби вдалося вчасно евакуювати в безпечне місце. Після закінчення війни, велика частина фондів була вивезена в Радянський союз (в тому числі і в Київ). На історичну батьківщину - до Німеччини, збори повернулося лише в 1958 році. На сьогоднішній день сховище Кабінету налічує понад 515 000 творів (малюнки, друкована графіка, фотографія).

ПРЕМ'ЄРА ПІД КЕРІВНИЦТВОМ МАРКІЗА ДЕ САДУ

Між київським театром Лесі Українки і Мюнхенським театральним інститутом вже давно встановилися добрі партнерські відносини. Тому в рамках тижнів німецької культури 18 по 25 вересня на київській сцені пройде постановка за твором Петера Вайсса "Переслідування і вбивство Жана Поля Марата у постановці групи Шарантонской психіатричної лікарні під керівництвом Маркіза де Сада" (коротка назва "Марат / де Сад"). Режисер Катрін Кацубко створила постановку в традиціях епічного театру Бертольда Брехта. Мова в ній йде про Жана Поле Марата, прославленому і в той же час ненависному якобінців Французької революції, а також про фіктивне диспуті зі скандально відомим Маркізом де Садом - на одній чаші ваг насильство заради задоволення, на інший насильство, нібито на благо нації. Найцікавіше, що в спектаклі одні персонажі говорять російською мовою, а інші - на німецькому, і загальний зміст при цьому зрозумілий.

Марат де Сад. Під час п'єси частина акторів говорить а німецькому, частина російською; фото А.Кравченка

А в Харківському Будинку актора 27 вересня пройде один з найпопулярніших в Європі моновистав - "Контрабас" за п'єсою Патріка Зюскінда з німецьким актором Гартмунтом Нойбер. "Цікава інсценізація, яка елегантно обволікає трагічні сторони життя звукоїзолірующим покривалом", - писали про роботу цього актора "Нюрбернскіе ведомости".

Харківський же академічний театр опери та балету режисер Олексій Кірющенко привозить постановку "Щасливчик Сміт" з Дмитром Харатьяном в головній ролі. А в Київському Міжнародному Центрі культури і мистецтв Санкт-Петербурзький державний театр "Рок-опера" покаже три постановки: 10 вересня - самий касовий свій спектакль "Юнона і Авось", 11 - "Ісус Христос - суперзірка", де життя і смерть сина Божого , показана через призму музичного сприйняття, і 12 вересня - постановку "Орфей і Еврідіка", створену за мотивами давньогрецьких міфів.

А ось на сцені столичного Молодого театру 21 вересня своя прем'єра - комедія "EMPTY TRASH" (в перекладі - "Спалюємо сміття"). Постановка і музичне оформлення Юрія Одинокого. Ті, хто на "ти" з комп'ютером, знають: "EMPTY TRASH" - значить натиснути кнопку, щоб видалити інформацію в "Корзину". Герої вистави звернулися за допомогою в приватну клініку, щоб в образах інших людей пережити неймовірні події і зрозуміти, що ж їм заважало бути щасливими. Ролі виконають Тетяна Стебловська, Ганна Васильєва, Олександр Безсмертний та інші.

25 вересня в Національній музичній академії України ім. П. Чайковського можна буде подивитися на Руслану Писанку в ролі легендарної Проні з старого доброго "За двома зайцями". Задоволення буде коштує від 70 до 200 гривень.

Радистка ЗІНА, ШТІРЛІЦ І АГЕНТ "007"

Кіносентябрь обіцяє фільми на будь-який смак і погляд. 4 вересня - "Владика Андрій". Новий фільм кіностудії Довженка оповідає про життя митрополита Андрея Шептицького і охоплює три історичні епохи: кінець романтичного XIX століття, репресії 30-років і німецьку окупацію Львова. У головних ролях зайняті українські актори: Сергій Романюк, Тарас Постніков і Роман Гринів. Бюджет картини - 10 млн гривень.

фото kinopoisk.ru

11 вересня. "Випадковий чоловік". Передбачувана, але при цьому вельми приваблива і симпатична комедія про те, як в каламутному потоці життя знайти свого ідеального чоловіка. В ролі головної шукачки особистого щастя "наречена Кілл-Білла" - Ума Турман. У ролі "щастя" - Колін Ферт ( "Щоденник Бріджит Джонс").

18 вересня. "Гітлер капут!". Фільм з "блискучою" Анною Семенович в ролі радистки Зіни. Здається, там ще є Гітлер, німці, Міша Галустян і Павло Дерев'янко ( "Єсенін") в ролі суперагента Штірліца нового покоління.

18 вересня. "Право на вбивство". Вперше з часів психологічної "Сутички" тандем Роберт Де Ніро-Аль Пачіно знову на екрані. Цього разу вони знаходяться по одну сторону барикад, переслідуючи вбивцю, на прізвисько "Павук", караючого виключно злочинців.

25 вересня. "Мама мія!". Софі готується до весілля, але ось невдача - її нікому вести під вінець, так як не вона, ні її мати не мають ні найменшого поняття, хто справжній батько дівчини. Приймається несподіване рішення - запросити всіх потенційних татусів на весілля! Одного з кандидатів в батьки грає колишній агент 007 - Пірс Броснан.

РОК, ДЖАЗ, БАРД І НІМЦІ

Фестивалимо: 6-7 вересня. "Рок-січ". Фестиваль непопсової музики традиційно "відгримить" на Трухановому острові в Києві. Стараннями Олега Скрипки (ідейний натхненник фесту) на концертних майданчиках Січі виступлять: "Мандри", "Плач Єремії", "Зоряний корсар", "Кому Вниz", "Воплі Відоплясова" та ін. Всього заявлено участь більше 30 команд.

11-14 вересня. Львівська книжковий ярмарок і літературний фестиваль. Родзинка програми - участь сучасних німецьких письменників: Маркус Ортс, Гіла Люстігер, Юдіт Германн, Мартін Гюліх і Таня Дюкерс.

19-20 вересня. Фестиваль "Джаз-Коктебель 2008" (Крим). Читання чернеток "сучого сина" Пушкіна буде перемежовуватися виступами Тамари Гвердцителі, Red Snapper, Geoffrey Oryema, Karl Frierson (De Phazz) і іншими джаз-бендами світової популярності. На новій цілодобової майданчику Nu Jazz Stage обіцяють грати "все найкраще з самого нового джазу".

19-20 вересня. Фестиваль авторської пісні "Пісенна мрія-2008". Бородаті барди будуть підкорювати Одесу-матінку майстерним виконанням власних пісень і відсутністю нецензурної лексики в них. В якості спеціальних гостей заявлені всюдисущий Олег Скрипка, Едуард Драч та Андрій Євтушенко.

Алекс Панченко

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram