"Сегодня" вдалося протестувати американський iPhone в Москві

фото apple.com

Минуло більше півроку після виставки Mac World Expo, на якій президент Apple Стів Джобс показав світу перший телефон від своєї компанії. Галас, яка супроводжувала цю подію, була цілком виправдана. Мобілка від "яблучників", по суті, революційний продукт, у створенні якого були використані самі передові технології: вона управляється пальцями за допомогою сенсорного екрану, має жорсткий диск на 4-8 Гб, MP-3 плеєр i-Pod і повноцінну "операційну" Mac OS, що дозволяє використовувати програми під Mac.

Але виробник не поспішає випускати новинку в продаж. За заявою Джобса, телефон стане доступним для Європи - в кінці 2007 року і для Азії - в першому кварталі 2008 р Правда, незрозуміло, куди відносить нашу країну містер Джобс. Прокоментувати, коли ж "яблокофон" з'явиться в Україні, ми попросили бренд-менеджера компанії Apple в Україні Олексія Дубова. Але він так само, як і "батько" іPhone, точних дат не назвав, нарікаючи на те, що це відомо тільки вищому керівництву компанії. Олексій тільки уточнив, що європейська версія телефону буде комплектуватися 8 Гб пам'яті.

Також невідомо, під якого оператора віддадуть iPhone в Україні (політика компанії така, що в будь-якій країні світу "яблокофон" працює з однією мережею). У кожній країні буде проводитися конкурс, який визначить переможця.

"СЬОГОДНІ" Р І Ш И НЕ ЧЕКАТИ. Відразу після того, як на початку літа іPhone побачила Америка, ми стали пильно стежити за цим, безсумнівно, цікавим девайсом. На батьківщині iPhone продається дуже жваво, там уже розкупили більше 1 мільйона пристроїв. Але це у них, а у нас?

Купити "яблокофон" можна і в СНД. Московські сайти вже рясніють оголошеннями про продаж диво-телефону. Ціна, звичайно, недитяча - $ 1500.. Це в 3 рази дорожче, ніж в США.

Ми вирішили спробувати купити iPhone. Зайшли на пошуковик (підійде будь-який), забили в графу пошуку "iPhone купити" - і відразу ж почали вибігати кілька сот пропозицій. Треба відзначити, що це переважно приватні оголошення. Адже в магазинах телефон офіційно не продається, так як це "контрабас". В українському інтернеті теж є кілька сайтів, де пропонують "яблучний" телефон, але контактів, крім як адреси e-mail, ми не знайшли. Ми написали лист про те, що хочемо купити телефон, але нам ніхто не відповів.

Тоді ми подзвонили по обраному навмання російському номеру, де нам сказали, що чекати телефон доведеться 2 тижні, так як закуповують його в Америці. Деякі ділки просили символічну передоплату $ 10-15 за будь-який з платіжної систем інтернету. Але ми хочемо відразу ж застерегти - ви просто подаруйте гроші шахраям.

Після довгих пошуків ми все-таки знайшли людей, які нас запевнили, що телефон у них є в наявності і що його можна купити буквально на наступний день.

З НАШИМИ ОПЕРАТОРАМИ НЕ ПРАЦЮЄ. До кінця не вірячи, що на зустріч хоч хтось прийде, я поїхав до Москви. Але зустріч таки відбулася: в призначений час в кафе підійшов кур'єр з телефоном. Через хвилину "яблокофон" був у мене в руках. Але "почути" його в роботі вдалося не відразу - телефон потрібно було перепрошувати: спочатку iPhone розрахований на одного оператора стільникового зв'язку, незалежно від країни, в якій він продається. В даному випадку мобілка була активна тільки з американської карткою (це за прикладом акційного телефону, що стоїть символічну ціну).

Перепрошівая "яблокофон", ми також зіткнулися з проблемою: якщо звичайний "залоченний" (робота під одним оператором) можна легко розкодувати і потім користуватися будь-карткою, то iPhone "прив'язується" під один номер. Так що просто так подарувати або дати комусь покористуватися телефоном не вийде.

Але це все були квіточки. Ягідкою стало те, що "яблокофон" категорично відмовився працювати з українськими операторами, тоді як з будь-яким московським - будь ласка. Незважаючи на відчайдушні спроби мого кур'єра-чарівника, який займався і перепрошивкой, "українізувати" i-Phone у нас так і не вийшло. Цілих 7 годин копіткої праці - і все без толку.

СКІЛЬКИ БУДЕ КОШТУВАТИ. На це питання бренд-менеджер компанії Apple в Україні Олексій Дубов нам не відповів. Але на пальцях можна прикинути його можливу вартість. У США "яблокофон" зараз коштує $ 500, за розмитнення беруть $ 200. Плюс "навар" - як мінімум $ 200-300. Виходить, що iPhone не може поки коштувати дешевше $ 1000.. Але якщо з'явиться гідний суперник, ціна буде падати.

"ТЕСТ ДРАЙВ"

У той час коли мій кур'єр "чаклував" над тим, щоб адаптувати iPhone під нашу мережу, я почав досліджувати телефон.

Дизайн. Відразу зазначу, що подібного пристрою я не зустрічав. Конструкція проста, не розбирається на звичні дві частини - телефон і батарею. Корпус цілісний, металевий. Навколо дисплея приємна на вигляд алюмінієва окантовка. На самому апараті присутні всього чотири кнопки: включення, регулятор гучності, кнопка для беззвучний режим і кнопка меню, що втоплена в корпус. Відразу і не скажеш, що вона там є. Sim-карта вставляється зверху в спеціальний відсік. Дістати її з нього можна тільки голкою. Це незручно, але з огляду на те, що апарат розрахований на дружбу з одним оператором, то це абсолютно логічно. За габаритами телефон нагадує кишеньковий ПК. Замість звичних кнопок і клавіатури зовнішня сторона зайнята дисплеєм.

Дисплей. Контрольний центр телефону - це сенсорний екран. Він не такий, яким ми звикли бачити звичайний сенсор. Скло не м'яке, а тверде, надійніше, ніж те, що нагадує звичайне віконне. Розмір екрану викликає повагу: він немаленький і не дуже великий - як раз те що треба. Він підтримує 260 000 млн відтінків з роздільною здатністю 320х480 пікселів. Так що картинка виходить не гірше, ніж на комп'ютерному моніторі.

Спочатку не розумієш, як працює телефон. У режимі очікування екран чорного кольору, а коли торкаєшся, то він "оживає". Як і обіцяли "батьки" iPhone, на випадкові натискання він не реагує. Щоб зробити екран активним, треба трохи потримати на ньому палець - тільки тоді він "включається". Зручно, що блокування спрацьовує автоматично - як тільки припиняються натискання.

Датчик положення, який перевертає картинку на екрані вертикально або горизонтально в залежності від того, як ви тримаєте апарат, теж працює без нарікань, глюків не спостерігалося. Я спробував "закрутити" йому голову протягом 10 хвилин - не перестаючи крутив його - але датчик так і не обдурив, продовжував працювати чітко.

У режимі SMS користувачеві доступна повноцінна комп'ютерна клавіатура. Завдяки їй набір тексту відбувається швидше, ніж на звичайних телефонних "абевегедешке". Єдине, як на мене, кнопки злегка замалі, тому, коли друкуєш великими пальцями, іноді трапляються помилкові натискання.

Працюючи в режимі інтернету, дисплей показав себе добре: на ньому відображається повноцінна сторінка. Якщо вам потрібно збільшити шрифт, то досить просто прикласти пальці до потрібного відрізку тексту на екрані і розвести їх в сторону. Потрібно зменшити зворотний рух пальців.

Звичайно, складно сказати, як екран буде себе почувати через рік безперервного контакту з нашими пальцями, - на це питання відповість час. В іншому все працює нормально і стабільно, тільки єдине, що вам доведеться робити постійно, купивши цю мобілку, - протирати дисплей від жирних плям, які будуть залишати на ньому пальці. Але цю проблему можна вирішити, купивши чохол з плівкою для кишенькового ПК: він захистить від екран.

Меню телефону включається центральною кнопкою. Заглянувши в нього, я відразу оцінив функціональність і красу оформлення. Воно відрізняється від усіх на

сьогодні відомих телефонів, тому що працює на повноцінної "операционке" Mac OS. Той, хто хоч раз працював на ноутбуці під цією системою, відразу оцінить цю особливість, адже все схоже з "старшою" сестрою.

Меню нагадує майкрософтівську Vista: анімоване спливання і згортання вікон, красиві гаджети (чергові програми), повноцінний інтернет-браузер. Для його освоєння досить мати початковий рівень, який дозволить без проблем управляти i-Phone. Мовне питання неодмінно буде вирішене з приходом на наш ринок офіційною версією.

Плеєр. Відразу ж після презентації "яблокофон" назвали iPodoм, в який засунули телефон. Так, можна сказати і так. Адже всесвітньо відомий плеєр знаходиться на борту iPhone. Розмір пам'яті цього пристрою дозволяє зберігати багатотисячну колекцію музичних альбомів. Переключитися в режим можна за допомогою кнопки в меню, яка так і називається - iPod. Відразу зазначу, що все абсолютно ідентично. Починаючи від інтерфейсу і закінчуючи звуком. Навіть запис пісень можлива тільки за допомогою фірмової програми iTunes.

Наявність "вільних рук" робить прослушку музики набагато комфортніше: при надходженні дзвінка, ви натискаєте кнопку на гарнітурі і говорите, в кінці дзвінка - продовжуєте слухати далі.

Камера. "Третє око" мобілки має непогані параметри, але претендувати на лідерство не може. Сьогодні вже є апарати з 3,2 і 5 Мрх об'єктивом. Але в цілому знімки виходять непогані, на дисплеї мобілки виглядають якісно. Подивитися їх на комп'ютері не вийшло через специфіку тесту, але в будь-якому випадку, для друку вони навряд чи підійдуть. В актив камери "яблокофона" можна записати одну особливість. Камера швидко "думає" і завдяки цьому робити знімки на ній виходить швидше, ніж на інших телефонах, які довго записують картинку в пам'ять мобілки.

Передача даних. Як і належить смартфону, у "яблокофона" є всі сучасні технології: GPRS, EDGE, Bluetooth, Wi-Fi. iPhone без проблем з'єднується з гарнітураміbluetooh, які виплнять передаxe голосу, а ось з іншими телефонами iPhone не дружить. Можливо цю проблему виправлять наступні прошивки.

Зв'язок. Перевірити головну функцію телефону ретельно не вийшло, адже ми так і не адаптували мобілку під наших операторів. Але я зробив пару дзвінків з московської картки. Якість зв'язку нарікань не викликало: динаміку вистачало гучності, а звук був якісним. В кафе, в якому я перебував, прийом був стійким.

Батарея. "Джерело життя" під час тесту показав непогані результати. При повній зарядці на протязі дня я інтенсивно користувався інтернетом - приблизно 3 години - фотографував, слухав плеєр близько 20 хвилин, розмовляв по телефону 10 хвилин. В таких умовах індикатор показав половину розряду. З цього випливає, що iPhone, як і всі наворочені мультимедіа-телефони, доведеться заряджати кожен день.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Але це у них, а у нас?