За це рішення проголосували 276 з 357 зареєстрованих в залі нардепів / УНІАН
Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (про зовнішньополітичний курс України) (реєстраційний номер 6470).
Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 276 з 357 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі. Не голосувала в повному складі фракція «Опозиційний блок».
Даним законом передбачено, що основними принципами зовнішньої політики є поглиблення співпраці з Північноатлантичним альянсом з метою набуття членства в цій організації. У нині чинному Законі України «Про основи внутрішньої і зовнішньої політики» записано, що основними принципами зовнішньої політики є поглиблення співпраці з НАТО з метою досягнення критеріїв, необхідних для членства в цій організації.
Читайте також Рада планує ухвалити законопроект про прагнення України до вступу в НАТО (пряма трансляція)
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зазначив , Що для Росії було важливо, щоб Україна не увійшла в НАТО. За його словами, «це певною мірою і призвело до російської агресії», анексії частини української території.
Народний депутат України Борис Тарасюк (фракція «Батьківщина») підкреслив, що даний закон повертає попередню редакцію, яка була в законі «Про основи національної безпеки України» від 9 червня 2003 року. «Нарешті, Верховна Рада набралася сміливості для поновлення курсу на членство в НАТО без будь-яких фраз, які свідчать про те, що ми повинні придбати критерії для членства в НАТО», - підкреслив він.
Народний депутат України Юрій Мірошниченко (фракція «Опозиційний блок») під час обговорення законопроекту зазначив, що рішення про вступ в НАТО України повинна передувати «серйозна дискусія на рівні РНБО ...», але цю фразу він не зміг закінчити, оскільки депутати з робочих місць стали викрикувати про неприйнятність такої позиції.
Зокрема, народний депутат України Юрій Береза (фракція «Народний фронт») заявив: «На Сході (мова йде про війну на Донбасі - УНІАН) вже маємо« дискусію ». Що ти мелеш?"
Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко зазначила, що «Франція і Німеччина зробили найбільшу свою помилку, коли вони не представили в 2008 році Україні План дій щодо членства в НАТО».
За її словами, тоді підставою була відсутність консолідованої позиції в українському політикумі. Геращенко зазначила, що під час агресії Росії в Грузії українська влада не консолідувалися і не виступили проти цієї агресії. Вона нагадала, що кілька депутатів ініціювали скликання позачергового засідання парламенту, але «всі були тоді на пляжах в Криму, який сьогодні окупований». «І саме ми несемо гріх за те, що Україна досі не в НАТО, і ми повинні його спокутувати», - заявила Геращенко.
При цьому вона зазначила, що розмови про референдум - «це важливе питання, але найгірше у зовнішній політиці - це фальстарт». «Не дай Бог нам ще один фальстарт», - підкреслила перший віце-спікер.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Що ти мелеш?