«Радянська культура» для відвідувачів РДБ

C комп'ютерів РДБ відкритий доступ до повного електронного архіву одного з найстаріших періодичних видань в Росії - газети «Культура» з 1929 року і по теперішній час.


Перший номер газети, що носила тоді назву «Робітник і мистецтво», вийшов в світ 6 листопада 1929 року.

Переглядаючи номера газети за 1929 рік, співробітники РДБ знайшли цікавий матеріал:

«... Нещодавно вийшов з друку № 3 щомісячного журналу" Сучасна архітектура ". Журнал цей - бойовий орган передових архітектурних угруповань і товариств. У № 3 одна з перших сторінок цілком віддана серії протестів. Лівий фланг радянської архітектури продовжує рішуче і різко протестувати проти результатів закритого конкурсу проектів нової будівлі Ленінської бібліотеки в Москві. Урядовою комісією прийнято проект академіка Щуко - половинчастий, що повторює старі, засуджені часом монументальні архітектурні форми ...

... Перед нами - організована, згуртована, здорова боротьба за сучасну архітектуру, за просування нових людей і нових ідей, проти "академічної" реакційності старих майстрів ... »(Архітектори - ближче до робочої громадськості! // Робітник і мистецтво. - 1929. - 14 дек.).

У 1931 році видання перейменували в «Радянське мистецтво», а з 1942 року, після злиття з «Літературною газетою» - в «Літературу та мистецтво». У 1944 році колишня назва повернули. З 1953 року газета вже під назвою «Радянська культура» стала органом Міністерства культури СРСР і Центрального комітету профспілки працівників культури, а в 1973 році - газетою Центрального комітету Комуністичної партії Радянського Союзу.

Газета протягом багатьох років відбивала основні тенденції радянської політики щодо культури і мистецтва. «Радянська культура» публікувала статті, присвячені літературі, театру, кінематографії, музиці. У виданні було багато аналітичних і критичних статей, присвячених поточним станом радянської культури.



Про газету «Радянська культура» режисером Ю. П. Єгоровим було знято документальний фільм, в якому заголовки статей ілюструються кадрами кінохроніки будівництва Байкало-Амурської магістралі, виступи симфонічного оркестру під керівництвом Євгена Мравінського, реставрації старовинної церкви, а також інтерв'ю читачів у газетного кіоску і відповідями співробітників відділу «Радянська культура» на листи читачів.

У 1979-му газету удостоїли ордена Трудового Червоного Прапора.

У 1991 році видання втратило приставку «радянська» і стало просто «Культурою».

У грудні 2011 року головним редактором газети була призначена Олена Ямпільська. З приходом нової команди газета стала виходити з новим підзаголовком «Духовний простір російської Євразії», знайшла колір і перетворилася в щотижневе суспільно-політичне видання, яке крім власне культури приділяє велику увагу соціальним і політичним питанням, вітчизняної та зарубіжної історії, релігії, життя регіонів та міжнаціональних відносин. У «Культурі» публікуються такі відомі громадські діячі, як Микита Михалков, Захар Прилепин, Наталія Солженіцина. Зберігаючи кращі традиції публікацій і викладу матеріалів, «Культура» шукає нові актуальні форми подачі інформації, які диктуються сучасними вимогами ринку ЗМІ.

Доступ до видання в РДБ здійснюється на платформі міжнародної компанії East View.

В наявності є таке архіви:

  • номера з 1929 по 2016 роки - в форматі PDF, вхід зі сторінки https://dlib.eastview.com/ , Далі по посиланню «Радянська культура». Електронний архів: https://dlib.eastview.com/browse/udb/1790 ;
  • номера з грудня 2003 року по теперішній час - у форматі HTML, вхід зі сторінки https://dlib.eastview.com/ , Далі по посиланню «Індивідуальні видання».

Нагадуємо нашим читачам, що РДБ має підписку і на інші архіви газет:

  • «Правда» (з 1912 по 2014 рік),
  • «Известия» (з 1917 по 2014 рік),
  • «Літературна газета» (з 1929 по 2014 рік).

Працювати з газетами можна з будь-яких комп'ютерів, розташованих в читальних залах РДБ, а також з будь-якого читацького пристрою, підключеного до мережі RSL_WIFI_READERS ( інструкція по підключенню ).

Дивіться також повний список ліцензійних ресурсів, придбаних РДБ .

Кваліфіковану допомогу по використанню мережевих ресурсів ви можете отримати: