Радіо JAZZ 89.1 FM має намір внести зміни в формат мовлення, додати нові програми в ефірну сітку. Детальніше про плани та проекти каналу нам розповіла Євгенія Кисельова, генеральний директор ЗАТ «Мультимедіа Холдинг».
Чи є якісь більш-менш оформилися плани на залучення нових слухачів? Яким бачить свого "типового слухача" зараз Радіо JAZZ? Чи буде цей портрет змінюватися?
Так, ми намагаємося розширити нашу цільову аудиторію. Зараз Радіо JAZZ 89.1 FM слухають в основному люди 40+, але нам би хотілося зацікавити і аудиторію молодший. Для цього ми, наприклад, запустили кілька програм з досить молодими ведучими. Але я не хочу говорити про вік і доході типового слухача, в прийнятому розумінні цього. Ми ведемо мовлення для всіх, хто готовий піти трохи далі прослуховування популярної музики.
Ще відразу хочу сказати, що наша мета - зробити джаз модним і простим для розуміння. Мені здається, що з цим у джазу, як у напрямку, поки є серйозні проблеми. Але Радіо JAZZ 89.1 FM, деякі клуби, сайти, а в першу чергу музиканти - робимо все, щоб джаз звучав і виглядав свіжіше.
В якому форматі буде проходити передача «Концерт-хол»? Про що будуть коментарі ведучого і в якому обсязі? Який вибір концертних композицій для цієї програми?
Довгий час на Радіо JAZZ 89.1 FM не було ніяких програм: тільки стандартний плейлист, реклама, новини і коротка рубрика Маргарити Макєєвої «Вихід у світ».
Серйозним кроком було перервати плейлист, поставити годинний концерт джазового виконавця і назвати це «Концерт-хол». Ми зробили це акуратно, в недільний вечір. Не отримавши жодного негативного коментаря, ми продовжили. Почали відстежувати соцмережі, люди стали писати про програму, про те, що це несподівано і приємно слухається.
Але на той момент в програмі не було голосу. І було прийнято рішення давати невеликі коментарі Програмного Директора станції Петра Дмитрієва до композицій, які звучать в «Концерт-холі». Станція нарешті заговорила.
Це був перший крок до того, щоб станція перестала бути «фонової», адже джаз занадто високий жанр для цього.
У чому основна "фішка" програми «Рік музики» Нарека Арутюнянца? Про які конкретно року піде мова? Протяжність, інтерактивність, які музичні записи будуть використані?
Нарек Арутюнянц вибирає рік, і розповідає про музичні і немузичних події. В основному в програмі йде згадка джазових творів. Але також можливо почути розповідь про Rolling Stones в джазовій обробці. «Фішка» в тому, що в програмах немає лінійності. Перший випуск був про 1959 рік, не - один з найважливіших для джазу. Потім про 2004, 1945 і так далі. Однак було прийнято рішення не зачіпати 30-ті роки і раніше. Програма триває близько години.
В якій стилістиці будуть будуватися «Ритми» з Анатолієм Айсом? Чи будуть там брати участь сучасні російські музиканти?
«Ритми» - це годинний мікс з невеликими коментарями ведучого Анатолія Айса. У нього дуже багато джазового та навколоджазові матеріалу, який на танцях не поставиш, а в ефір Радіо JAZZ 89.1 FM - те, що потрібно. Програма звучить бадьоріше, ніж наш основний ефір, тому ми ставимо її ввечері в п'ятницю. В основному це музика останніх двох десятиліть. Російські музиканти вже звучали в програмі.
Чи з'явиться програма, де буде звучати музика в прямому ефірі зі студії? Чи почуємо ми живі голоси джазових музикантів?
Ми плануємо вести мовлення в прямому ефірі. А також незабаром запустимо рубрику, в якій можна буде почути голоси джазових музикантів.
У Москві дуже активна джазове життя, багато цікавих гастролерів і своїх активних джазменів. Ви плануєте якось використовувати ці можливості в сітці мовлення?
Так, ми розповідаємо про джазових заходах в рубриці Маргарити Макєєвої «Вихід у світ». У «Концерт-холі» іноді можна почути, куди сходити послухати джаз. Ми робимо більше інтерв'ю на сайті і в наших соцмережах, але щоб поставити інтерв'ю в ефір нам потрібно, щоб цей артист був цікавий не для тисячі чоловік, а для мільйона.
Чи є надія у сучасних російських музикантів потрапити на канал зі своїми композиціями? Яким повинен бути музикант, щоб його "пустили в ефір"? Що зовсім і ніколи не прийнятно, яка музика вважається не радійного формату?
Ніякої заборони на російських музикантів, немає. Сам музикант може бути яким завгодно, здорово, звичайно, якщо він відомий, але це не дуже важливо. Розкручуванням артистів ми не займаємося.
Ми, наприклад, в ефір взяли кілька треків юних англійців, називаються Fresh Dixie. Вони написали, нам сподобалося. Не думаю, що їх крутять навіть на британських станціях.
З приводу радійного формату. Треба дотриматися хоча б мінімальні вимоги: радійний хронометраж (3-4 хвилини), якщо пісня англійською, то нехай її заспівають без акценту. Це повинна бути хороша студійний запис. І ще важливий момент: нам потрібна така композиція, яку можна сприйняти без спеціальної підготовки. Ми, все-таки, радіостанція не тільки для професіоналів, пора це визнати. Композицій, які підходять під ці мінімальні вимоги, ми майже не отримуємо від наших артистів.
Дякуємо Євгену Кисельову за відповіді на питання і бажаємо улюбленої радіостанції Радіо JAZZ 89.1 FM https://radiojazzfm.ru/ відмінних нових проектів, удачі і подальшого процвітання!
Чи є якісь більш-менш оформилися плани на залучення нових слухачів?
Чи буде цей портрет змінюватися?
В якому форматі буде проходити передача «Концерт-хол»?
Про що будуть коментарі ведучого і в якому обсязі?
Який вибір концертних композицій для цієї програми?
У чому основна "фішка" програми «Рік музики» Нарека Арутюнянца?
Про які конкретно року піде мова?
Протяжність, інтерактивність, які музичні записи будуть використані?
В якій стилістиці будуть будуватися «Ритми» з Анатолієм Айсом?
Чи будуть там брати участь сучасні російські музиканти?