Райффайзен банк Аваль - хрещений батько банківської системи

Хроніки зародження лідера

Райффайзен Банк Аваль був створений і зареєстрований Національним банком України як акціонерне товариство відкритого типу «Акціонерний комерційний банк« Аваль »в березні 1992 року, а в 1993-му - отримав ліцензію на здійснення валютних операцій. Уже в 1994 році фінустанова змінило назву: пройшовши перереєстрацію, банк був перейменований в Акціонерний поштово-пенсійний банк «Аваль».

1995 рік був ознаменований отриманням акредитації, яка дала можливість реалізувати проекти ЄБРР (Європейського банку реконструкції та розвитку). У 1996-му банк став членом міжнародних платіжних систем Europay і Visa, що сьогодні, природно, здається само собою зрозумілим. В кінці минулого століття, в 1999 році, «Аваль» став одним з учасників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що сьогодні так само є не дивно практикою.

У 2002 році статутний капітал банку досяг рекордної на той момент для України позначки - 500 млн грн.

«Пенсійна» спрямованість не пройшла повз: у 2001 році Райффайзен банк Аваль став першим в Україні банком, який запровадив виплату пенсій з використанням пластикової карти ( «Онікс-Пенсійний»), а також свою систему термінових грошових переказів «Аваль-Експрес».

Чи не продуктами і заслугами єдиними ... Через рік статутний капітал банку досяг найвищої в історії банків України позначки - 500 млн грн., А «Аваль» увійшов до сотні кращих банків Центральної та Східної Європи за рейтингом Standard & Poor's.

Тоді ж, в 2002 році, банк випускає облігації, які оцінені в 80 млн грн.

Рекордної суми статутного капіталу, що нараховує 1 млрд грн, банк досяг в 2004 році.

Хроніки зміни власників

M & A-угоду фінінститута і європейської банківської групи зі штаб-квартирою в Австрії Raiffeisen Bank International AG сьогодні вивчають як кейс по покупкам-продажу банківських активів. Саме ця операція, по суті, поклала початок подібним придбань вітчизняних банків закордонними структурами.

У 2005 році група Raiffeisen купила 93% акцій банку «Аваль», заплативши $ 1 млрд.

Так, опустивши деталі, в серпні 2005 року група Raiffeisen купила 93% акцій банку «Аваль», заплативши $ 1 млрд, а після ще $ 28 млн - за процесинговий центр. У підсумку, з жовтня 2005 року банк вважається частиною банківської холдингової групи Raiffeisen Bank International, і у вересні 2006 року банк був перейменований у відкрите акціонерне товариство «Райффайзен банк Аваль». До слова, відповідно до законодавчих вимог, в 2009 році банк змінив свою юридичну назву і став публічним акціонерним товариством.

А в 2015 році Європейський банк реконструкції і розвитку приєднався до складу акціонерів банку.

Сьогодні австрійці володіють трохи більше 87% капіталу банку.

Більше інформації про власників фінустанови, його біржових курсах, даних звітності можна дізнатися в нашому розділі Профіль компанії .

Про зміни котирувань акцій Банку (тікер - BAVL) можна стежити в щотижневій рубриці StockWorld «Дані по торгах провідних компаній України. Тижневі зміни індексів блакитних фішок ».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter