Рецензія на фільм «Останній богатир»

фентезі «Останній богатир», друга російська картина Disney після «Книги майстрів», розповідає про Івана Найдьонова або ж світлому мага Світозар, який нібито може спілкуватися з духами та інше. Заради перемоги в популярному телешоу, він готовий на будь-яку брехню. Але одного разу герой виявляється в справжнісінькою російською казці, де є Кощій Безсмертний, Баба Яга та Принцеса Жаба. Та й сам Іван, як з'ясовується, є нащадком самого Іллі Муромця. Не обходиться в цій історії і без злодіїв - підступної чаклунки, дружини Добрині Микитовича, Варвари, яка винищує всіх богатирів, мовляв, за їх непотрібністю - настали ж «спокійні» часи. Як ви вже зрозуміли: вас чекає низка пригод, безліч погонь і сутичок, наявність магії і, звичайно, любові.

Disney

Кадр з фільму «Останній богатир»

Після перегляду трейлера йти на сам фільм бажання не виникало, а навіть, навпаки, хотілося ігнорувати картину. Але всупереч роликам стрічка вийшла, на подив, цікавою, захоплюючою і цілісною. Фільм без будь-яких претензій. Просто розважальний жанр - дивіться і відпочивайте. Заворожлива російська природа, персонажі улюблених вітчизняних казок, гарні костюми, цілком логічний сюжет, непогані жарти і прекрасний акторський ансамбль (Лісовик і Баба Яга - поза конкурсом) - велика рідкість сьогодні для російського кіно.

Кадр з фільму «Останній богатир»

Єдиний момент, який ніяк не вкладається в філософію російських казок і билин, - це наявність, навіть велика кількість, іноземної музики. Невже не можна було підібрати «наші хіти» до деяких сцен, як це зробили творці тієї ж «Бабусі легкої поведінки» ? Дуже ріже слух композиція The Cardigans «My Favorite Game» в одній зі сцен, як би добре вона не була. Але в іншому ж все зроблено на досить професійному рівні, тому дивіться і розслабляйтеся. Дозвольте собі опинитися в казці, забувши про справи земні, в кіно з 26 жовтня 2017 року.

Текст: Наталія Тимонина