У Чехії є свій рейтинг вузів - щорічно, в січні його публікує «Економічна газета». Рейтинг допомагає чеським абітурієнтам зорієнтуватися у виборі університетів і факультетів. Сьогоднішня публікація присвячена архітектурі.
Кращим місцем для вивчення архітектури була визнана кафедра архітектури празької Вищої школи прикладного мистецтва (VŠUP). Конкурс високий - у VŠUP на архітектуру надходить тільки 20% бажаючих. Позитивний момент: факультет проводить іспити в зручні терміни, щоб абітурієнти не втратили шанс вступити в інші вузи. На другому місці в рейтингу розмістився факультет архітектури Чеського Технічного університету (ČVUT). Очевидна вигода факультету - високі шанси на вступ. Хоча вчитися на факультеті, як відзначають його студенти, досить важко, і треба докладати багато зусиль, щоб «не вилетіти». Найталановитіші після закінчення бакалаврської програми вступають до магістратури. Третє місце в рейтингу зайняв колега архітектурного факультету - будівельний факультет ČVUT. Четверте і п'яте місце - у архітектурного і будівельного факультетів брненського Технічного університету (VUT). Замикає рейтинг будівельний факультет Вищої гірничо-металургійної школи-Технічного університету Острави. Порівняння балів цих факультетів, набраних в різних оціночних категоріях, знайдете тут .
За даними факультету архітектури ČVUT, стартова заробітна плата випускників факультету складає 15-40 тис. Крон. Різниця обумовлена багатьма факторами, головний з них - наявність практики під час проходження навчання. Щоб стати членом Палати архітекторів ЧР і так отримати можливість самостійного проектувати і будувати будинки, випускник вузу зобов'язаний мати за плечима, як мінімум, 3 роки професійної практики і пройти спеціальними екзаменаційними випробуваннями.