Рейтинг університетів світу THE-QS
Рейтинг університетів світу THE-QS є спільне дослідження газети The Times, британської організації TSL Education Ltd. і консалтингової компанії Quacquarelli Symonds, відомої насамперед завдяки організації виставок МВА-шкіл. Результати цього дослідження публікуються з 2004 в виданні The Times Higher Education Supplement. З 2010 року методологія рейтингу була змінена, і QS проводить своє дослідження самостійно, без The Times. А The Times в побудові свого рейтингу кращих університетів світу вибрав в якості партнера Thomson Reuters - одне з найбільших в світі інформаційно-аналітичних агентств.
Рейтинг університетів світу QS публікується тепер тільки консалтинговою компанією Quacquarelli Symonds. У 2010 році в дослідження потрапило 2500 навчальних закладів, з яких було обрано 500 кращих. У рейтинг потрапляють тільки ті навчальні заклади, які проводять багаторівневу підготовку студентів (науково-дослідні центри, де проходять стажування аспіранти в рейтинг не потрапляють) і які не спеціалізуються на якомусь одному напрямку діяльності (виняток становлять Karolinska Institute, Швеція, HEC, Франція і Bocconi, Італія). З 10000 вищих навчальних закладів світу, які нараховують ЮНЕСКО, в дослідження потрапляють тільки ті вузи, які мають великий індекс цитованості в наукових журналах.
Методологія складання рейтингу університетів світу QS
Для виявлення 200 кращих університетів світу в рейтингу QS беруться до уваги 6 критеріїв:
Критерій відбору вузів Метод відбору Значимість критерію Авторитетність в області наукових досліджень Опитування викладачів, провідних наукову діяльність, про те, в яких навчальних закладах світу наукові дослідження проводяться на найвищому рівні. Враховуються дані за останні 3 роки. Для рейтингу 2010 було опитано понад 15000 респондентів (кожен респондент може дати тільки одну оцінку; навчальний заклад, в якому респондент працює, оцінювати забороняється). Респонденти називають кращі вузи в кожній області наукових досліджень (мистецтво і гуманітарні науки, інженерія та інтернет-технології, науки про життя і біомедицина, природничі науки, соціальні науки) і кращі вузи географічних регіонів. 40% Співвідношення викладацького складу до числа студентів Джерелом цих даних є не тільки відомості самих вузів, але і дані державних організацій, офіційна статистика міжурядових об'єднань, наприклад, Higher Education Statistics Agency (HESA). По можливості дані перевіряються за кількома джерелами для більшої достовірності. Враховується кількість студентів повного циклу навчання і число викладачів на повній зайнятості. 20% Репутація серед роботодавців Опитування роботодавців: спеціальний підрозділ консалтингової компанії Quacquarelli Symonds (QS) проводить опитування роботодавців різних країн світу з 1990 року. Для рейтингу THE-QS-2010 було опитано понад 45000 респондентів з 180 найбільших рекрутингових компаній. 39,5% вибірки склали роботодавці Америки, 51,6% - Азії, Австралії та Нової Зеландії, 50,7% - Європи, Близького Сходу і Африки. Враховуються дані за останні 3 роки. 10% Індекс цитованості Кількість цитат з опублікованих наукових досліджень на число викладачів, що працюють на основі повної зайнятості. З 2004 по 2007 цитування вираховувалася на основі бази даних Thomson, з 2007 року - на основі бази даних Scopus (Elsevier). У розрахунок приймаються опубліковані за останні 5 років матеріали. База даних Scopus містить більше публікацій на відмінних від англійської мовах і більшу кількість вузькоспеціалізованих наукових видань невеликого тиражу в порівнянні з базою даних Thomson. 20% Частка іноземних студентів Найбільш легка для отримання статистика, яка відображає ступінь авторитетності і привабливості навчального закладу. Враховуються студенти, записані на повний цикл навчання. 5% Частка іноземних викладачів Найбільш легка для отримання статистика, яка відображає ступінь авторитетності і привабливості навчального закладу. Враховуються викладачі, що працюють на умовах повної зайнятості. 5%
Рейтинг країн за кількістю університетів в першій сотні кращих вузів світу згідно QS
Рейтинг країн за кількістю університетів в 500 кращих вузів світу згідно QS
Повернення до списку