Вибрати відповідний вуз - справа непроста, особливо коли ще тільки визначаєшся зі спеціальністю. Якось Адукар цікавився, куди планують вступати абітурієнти 2018 року . А тепер вирішив скласти рейтинг вузів за найвищими прохідним балам 2017 роки (від 350 до 400) на денну бюджетну форму. У список потрапили вісім університетів, два з яких - регіональні.
1. БГУ
Рейтинг відкриває Білоруський державний університет , Де для вступу на 18 програм потрібно було набрати більше 355 балів.
Так в 2017 році на спеціальність «Правознавство (Юрісконсультская робота у військовій сфері)» військового факультету склався прохідний бал 400, що було величезним стрибком в порівнянні з минулими роками (274 в 2016-м і 292 в 2015-му), а все тому, що набір був закритий абітурієнтами, зарахованими без вступних іспитів.
Від 359 до 384 балів стоять спеціальності факультету міжнародних відносин, на якому з року в рік високі прохідні бали і вартість навчання.
У минулому році, щоб вступити на юриста-політолога, потрібно було переступити поріг в 382 бали.
Інститут журналістики набрав першокурсників з балами в діапазоні 355-369. До слова, у 2017 році прохідні бали на переважна більшість спеціальностей як бюджетної, так і платної форми виросли в середньому на 40 балів, за винятком спеціальності «Інформація та комунікація»: там лише на 2 бали.
А ось на спеціальностях Інституту бізнесу і менеджменту технологій прохідний бал на бюджет знизився з 370 до 350.
2. БДПУ імені Максима Танка
на десять спеціальностей педагогічного вузу у 2017 році склався небувалий прохідний бал - 400. А все тому, що випускники педагогічних класів і медалісти могли надходити на обрані спеціальності без іспитів. Найбільш затребуваними виявилися «Історія і обществоведческие дисципліни», «Сурдопедагогика», ряд спеціальностей факультету фізичного виховання, «Практична психологія», «Російська мова та література», «Російська мова та література (Іноземна мова)». більше про філологічному факультеті БДПУ імені Максима Танка дізнаєшся тут .
3. БГУИР
з 71 спеціальності вузу найбільш дорогі вісім. Вражає співвідношенням бюджетних місць і прохідних балів факультет комп'ютерних систем та мереж, а також факультет інформаційних технологій та управління. Вгорі рейтингу по вузу розташувалися «Інформатика і технології програмування» (380 балів) і «Програмне забезпечення інформаційних технологій» (371 бал) при наборах 50 і 70 осіб відповідно.
4. МЛУ
В лінгвістичному університеті абітурієнти активно штурмують шість спеціальностей. А ось вивчення японської та китайської в парі з другим іноземним (спеціалізація «Спеціальний переклад») на перекладацькому факультеті в минулому році коштувало 366 балів. До слова, з 2018 року в МЛУ заробив факультет китайської мови і культури , Куди була перенесена друга спеціальність.
5. БДМУ і БДЕУ
Топ-3 дорогих спеціальностей столичного медуніверситету виглядає та до: «Фармація» (376), «Стоматологія» (375) і «Лікувальна справа» (360).
В економічному вузі трійку лідерів представляють «Лінгвістичний забезпечення міжнародних комунікацій (Комунікативні технології в бізнесі)» (362), «Бізнес-адміністрування» (360) і «Світова економіка» (351).
6. ГрГУ імені Янки Купали і ВГМУ
Найбільш популярна спеціальність в гродненському університеті - «Журналістика», куди прохідний бал 2017 склав 370.
Спеціальність «Фармація» дорога не тільки в мінському, а й в вітебському медуніверситеті - 350 балів. До слова, у 2017 році на бюджет прийняли 85 осіб.
Звідки беруться прохідні бали , Читай за посиланням. П усть надходження не стане для тебе проблемою!
***
Передрук матеріалів з сайту adukar.by можлива тільки з письмового дозволу редакції. [email protected]