Рейтингове агентство «Експерт РА» оприлюднило щорічний рейтинг ВНЗ Росії. Даний рейтинг складався на основі комплексного дослідження статистичних показників і опитування, в якому взяли участь понад 7 500 респондентів. Опитування проводилося серед роботодавців, викладачів, випускників та студентів найбільших ВНЗ країни.
За словами Олексія Ходирєва, директора агентства «Експерт РА», конкуренція серед провідних ВНЗ РФ за останній рік тільки посилилася. Якщо в 2018 році в учасників рейтингу, які входили в топ-100, середній бал ЄДІ в розрахунку на один іспит складав 70,4, то зараз цей показник виріс до 74,5. Також серед топ-100 ВНЗ РФ виросло і середнє фінансування на студентів. За статистичними даними фінансування збільшилося на 9,8%. Крім того, одним з найважливіших пунктів цього рейтингу є кількість публікацій в наукометричної базі Scopus, що припадають на науково-педагогічного працівника. Якщо порівнювати з даними минулого року, то зараз цей показник виріс на 26,4%. В умовах такої жорсткої конкуренції дуже складно домогтися значного зростання в рейтингу, проте деяким вузам все ж вдалося зміцнити свої позиції.
У порівнянні з 2018 роком трійка лідерів у рейтингу кращих ВНЗ РФ залишилася незмінною. Лідируюче перше місце вже три роки поспіль займає МДУ ім. Ломоносова, який має всі ресурси і необхідну матеріально-технічну базу для отримання якісної вищої освіти. Другу позицію зайняв Московський фізико-технічний інститут, який за багатьма показниками вважається кращим технічним вищим навчальним закладом країни. Третє місце дісталося Московському державному технічному університету ім М. Е. Баумана.
Однак в рядах топ-10 поточного року з'явилися і нові лідери. Наприклад, в десятку кращих ВНЗ Росії в цьому році вперше увійшли Уральський федеральний університет і МДІМВ. Успіх цих ВНЗ пояснюється різними показниками. На думку експертів, МГИМО виявилося в списку лідерів завдяки своїм численним випускникам. Фонд цільового капіталу цього навчального закладу становить 1,2 мільярда рублів, що є недосяжним показником для багатьох ВНЗ РФ. Крім того, за рахунок популярності цього ВНЗ серед абітурієнтів, МГИМО має право вимагати найвищий бал Еге для зарахування за конкурсом на держзамовлення і встановлювати високу вартість для контрактного навчання. А рейтинг Уральського федерального університету обумовлений якісної науково-технічною базою і затребуваністю випускників цього університету серед роботодавців.
Крім того, рейтингове дослідження знову підтвердило відмінності між потребами сучасного роботодавця і уподобаннями абітурієнтів. Роботодавцям і раніше в більшій мірі потрібні співробітники «технічних» спеціальностей, однак серед абітурієнтів спостерігається попит на управлінські та економічні спеціальності. Дане невідповідність породжує нестачу кадрів на технічні посади і сприяє стрімкому зростанню вартості контрактного навчання серед економічної та управлінської спрямованості.
1
Московський державний університет ім. М.В.Ломоносова 2 Московський фізико-технічний інститут (державний університет) 3 Московський державний технічний університет ім. Н.е. Баумана 4 Національний дослідницький ядерний університет «МІФІ» 5 Санкт-Петербурзький державний університет 6 Національний дослідницький університет «Вища школа економіки» 7 Національний дослідницький Томський політехнічний університет 8 Новосибірський національний дослідницький державний університет 9 Московський державний інститут міжнародних відносин (університет) МЗС РФ 10 Уральський федеральний університет ім. першого Президента Росії Б. М. Єльцина
Чи не знайшли відповіді на своє питання? Дізнайтеся, як вирішити саме Вашу проблему - зателефонуйте прямо зараз:
+7 (499) 703-32-46 (Москва)
+7 (812) 309-26-52 (Санкт-Петербург)
Це швидко і безкоштовно!