Рекорди Великого театру: унікальна дзвіниця і квиток за ціною квартири

Великий театр був урочисто відкритий в Москві 191 рік тому і називався тоді Великим Петровським театром. 18 січня 1825 в честь відкриття давали пролог "Торжество муз» на музику Олександра Аляб'єва, Олексія Верстовського і Фрідріха Шольца, а також балет «Сандрільона» Ф. Сора. За майже двохсотлітню історію Большой театр не раз ставав рекордсменом: найграндіозніший за розмірами, найбагатший на імена знаменитостей, найбільш інноваційні декорації, найдорожче оформлення залів - золото і оксамит. Після реконструкції історичної сцени ДАВТ, яка завершилася в 2011 році, він став найдорожчим в Росії, але як і раніше залишається найбільш відвідуваним. РІАМО вибрало найяскравіші рекорди в історії Большого театру Росії.

Байки про Великому театрі: «таргани» Лужкова і «труп» лікаря >>

НАЙБІЛЬШИЙ ОПЕРНИЙ ТЕАТР

НАЙБІЛЬШИЙ ОПЕРНИЙ ТЕАТР

Сьогодні Великий театр входить в десятку найбільших оперних театрів світу, поряд з міланським «Ла Скала», Оперою Гарньє ( «Гранд опера») в Парижі, Віденською оперою та іншими. При відкритті в 1825 році Великий театр став другим після театру «Ла Скала» в Мілані. Фасад театру, який назвали Великим за його масштабність, виходив на Театральну площу. Після пожежі 1853 року нове приміщення театру вирішили зробити ще більше. Після реконструкції висота театру збільшилася з 36 метрів до 40, портика - на метр. Після поновлення Великий театр за масштабністю побив всі італійські рекорди. Так, театр «Сан Карло» в Неаполі міг похвалитися шириною завіси в 24 аршини, міланський «Ла Скала» - 23 аршини, «Феніче» у Венеції - 20 аршин, а у Великому театрі ширина завіси досягла 30 аршин.

Місця з роману «Майстер і Маргарита» в Москві >>

Найвідвідуваніший ТЕАТР

За даними за 2015 рік, заповнюваність Великого театру склала майже 100%. Квитки навіть на найдорожчі постановки - балети «Жизель», Лебедине озеро ", оперу« Кармен »та інші - потрібно купувати за кілька місяців. Сюди прагнуть не тільки москвичі і гості столиці з усієї країни, а й іноземні туристи. Це одна з головних визначних пам'яток в світі, особливо для поціновувачів музичного мистецтва. Цікаво, що славу самого відвідуваного театру Великий здобув ще 190 років тому. У день відкриття в 1825 році бажаючих побачити першу постановку було настільки багато, що квитки розпродали задовго до прем'єри, але навіть половина бажаючих потрапити в театр не змогла. Тому на наступний день спектакль повторили.

НАЙЯСКРАВІШІ «ЗІРКИ»

НАЙЯСКРАВІШІ «ЗІРКИ»

У різний час на сцені Великого блищали «московський соловей» Олександр Бантишев, перша виконавиця головних репертуарних партій Надія Рєпіна, Микола Лавров, який відрізнявся унікальним даром сценічного перевтілення і надзвичайно красивим голосом, Павло Хохлов, який увійшов в історію оперного мистецтва як перший Євгеній Онєгін професійної оперної сцени , а також кращий виконавець ролі Демона в історії російського оперного театру. Багато в чому своєї слави театр зобов'язаний солістам - Федору Шаляпіну, Антоніні Нежданової і Леоніду Собінова, Сергію Лемешеву, Валерії Барсової, Марії Максакова і багатьом іншим. Великий композитор Петро Ілліч Чайковський дебютував у Великому театрі. Першою оперою Чайковського став спектакль «Воєвода» в 1869 році, а першим балетом - «Лебедине озеро» в 1877-му. Саме на сцені Великого театру Чайковський вперше взяв у руки диригентську паличку і продирижировал прем'єрної постановкою опери «Черевички» в 1887 році. У наші дні на сцені ДАВТ виступали практично всі світові зірки опери та балету, серед яких Майя Плісецька, Монсеррат Кабальє, Лучано Паваротті, Хосе Каррерас.

Великий театр. Брати участь у вікторині >>

НАЙБІЛЬША ТРУПА

Ще один рекорд театру - колектив, який за чисельністю перевершує багато театральні колективи світу. Спочатку трупа Великого складалася всього з 13 акторів, 9 актрис, 13 музикантів, 4 танцівниць, 3 танцюристів і балетмейстера , В кінці 19 століття чисельність оркестру досягла 100 осіб, хору - 120 чоловік. Сьогодні в Великому працюють понад 900 артистів оркестру, хору, балету, опери, мімічного ансамблю, з ніх130 виконавців.

УНІКАЛЬНА дзвіниці

УНІКАЛЬНА дзвіниці

Фото: flickr, Коля Санич

У 1920 році у Великому театрі встановили унікальну дзвіницю, аналогів якої немає ні в одному театрі світу. Її збирав московський дзвонар Олексій Кусакин по всій Росії протягом багатьох років, він же виконував дзвін у театральних постановках Великого. Близько 40 дзвонів підбиралися спеціально, виходячи з тональних характеристик. Вага найбільшого дзвону більше п'яти тонн при діаметрі майже 3 метри, діаметр самого малого дзвони - всього 20 сантиметрів. Відновлення дзвонів провели в ході реконструкції Великого театру в 2010 році, коли велика частина з них вже не функціонувала. Старовинні інструменти очистили від іржі і відновили звучання кожного дзвони. В даний час дзвони встановлені над ар'єрсценою. Дзвін можна почути в оперних спектаклях «Князь Ігор», «Іван Сусанін», «Борис Годунов» і інших.

Класика в 3D: нове життя «Лускунчика» і приховані смисли музики >>

НАЙДОРОЖЧА РЕКОНСТРУКЦІЯ

Оздоблення залів Великого театру завжди відрізнялося вишуканістю - величезна кришталева люстра, декоровані кришталем канделябри і світильники в три ряди, драпірування в ложах малинового кольору, прикрашені золотими узорами, а також вишукані арабески бачили глядачі ще в середині 19 століття.

Після масштабної реставрації та реконструкції основної будівлі Великого театру, яка тривала з 2005 по 2011 роки, пішли розмови про непомірні витрати. На реконструкцію історичної будівлі ДАВТ витратили понад 23 мільярдів рублів, і це без урахування сценічного обладнання, яке коштувало ще близько 6 мільярдів рублів, і ремонту виробничо-складського комплексу вартістю понад 6 мільярдів рублів. Був укріплений фундамент будівлі і збільшена його площа, а також відновлені історичні розписи 19 століття, старовинна ліпнина, меблева оббивка, головний завісу з використанням золотих ниток і інше.

НАЙДОРОЖЧИЙ КВИТОК

НАЙДОРОЖЧИЙ КВИТОК

Проте, після реконструкції інтерес до Великого театру серед глядачів тільки зріс. Всім хотілося подивитися, на що пішло понад 20 мільярдів рублів, але квитки виявилися недоступні рядовим театралам. На церемонію відкриття історичної сцени, яка відбулася 28 жовтня 2011 року, ціни на квитки варіювалися від 90 тисяч на балкон до 2 мільйонів рублів в партер. Це були найдорожчі квитки за всю історію театральної Москви. Її відвідали багато російські знаменитості. Після відкриття потрапити до Великого театру за адекватні гроші теж було нереально - всьому виною перекупники. У 2014 року квитки в Великий стали продавати по паспорту і не більше двох в одні руки. Сьогодні найдешевший квиток на історичну сцену починається від 2 тисяч рублів.

Близько 4,8 млн осіб відвідали московські театри в 2015 році >>

Матеріал підготовлений на основі інформації з відкритих джерел