- Ремонт у ванній: з чого почати і основні етапи робіт
- Як зробити ремонт у ванній: вибираємо матеріал для підлоги і стелі
- Ремонт ванних кімнат своїми руками: обробка стін
Ремонт ванної кімнати - один з найбільш трудомістких і дорогих видів робіт. Тому, для економії фінансів, багато хто воліє виконувати ремонт ванної кімнати своїми руками. Перш ніж приступити до безпосередніх робіт, важливо скласти чіткий план і визначитися, з чого почати ремонт у ванній.
Ремонт у ванній: з чого почати і основні етапи робіт
Перш ніж приступити до закупівлі матеріалів і безпосередніх робіт, слід створити дизайн-проект майбутнього приміщення з точною розстановкою всіх сантехнічних приладів. Це дозволить створити цілісну картину бажаного результату, а також значно полегшить вибір нових декоративних елементів.
Виконуючи ремонт ванної своїми руками, слід дотримуватися такої послідовності:
- Перекриття гарячої та холодної води. Якщо буде проводитися заміна водопровідних і каналізаційних труб, на цей час необхідно повністю відключити подачу води на квартиру. Для цього необхідно подати відповідну заяву в ЖЕК з точним зазначенням періоду відключення.
- Демонтаж старих сантехнічних приладів. Навіть якщо міняти сантехніку не входило у ваші плани, її слід зняти і винести з кімнати, щоб не пошкодити її під час ремонтних робіт.
- Демонтаж оздоблювальних матеріалів. Для зняття плитки можна використовувати перфоратор, а старі шпалери слід попередньо намочити і зняти за допомогою шпателя. Після необхідно оглянути поверхні на предмет наявності цвілі і серйозних ушкоджень.
- Заміна труб. Металопластикові труби монтуються з зовнішньої частини стіни, а поліпропіленові можна сміливо замуровувати.
- Забивання тріщин, вирівнювання поверхонь.
- Розведення кабелю електроживлення. Починаючи ремонт ванної кімнати своїми руками, слід пам'ятати, що всі електричні кабелі необхідно помістити в спеціальну гофровану трубу, після чого вони замуровуються в стіну.
- Укладання оздоблювальних матеріалів у ванній кімнаті виконується в наступній послідовності: стеля, підлога стіни.
- Монтаж сантехніки.
- Установка декору.
Дотримання даного плану робіт дозволить значно заощадити час на ремонт у ванній своїми руками.
Як зробити ремонт у ванній: вибираємо матеріал для підлоги і стелі
Якщо для обробки стелі використовується натяжний полотно або пластикові панелі, вирівнювати дану поверхню немає необхідності. Істотним етапом при обробці стелі є його обробка спеціальної антисептичної ґрунтовкою, яка запобігає появі цвілі і грибка надалі.
Порада! Натяжний полотно це не тільки красивий і естетичний матеріал. Глянцевий поверхню візуально збільшує висоту стелі, що важливо для маленьких кімнат, а також вбереже вас від можливого затоплення сусідами зверху.
Для підлоги найбільш популярною вважається плитка. Це один з найбільш дорогих варіантів, але прослужить він не один десяток років. Ключовий недолік плитки - низька теплопровідність. Для вирішення даної проблеми, рекомендовано зробити систему «тепла підлога», перш ніж приступати до монтажу.
Ремонт ванних кімнат своїми руками: обробка стін
Перш ніж приступати до укладання плитки або наклеювання шпалер, необхідно прогрунтувати поверхню спеціальним розчином з антисептичними властивостями.
Важливо! Грунтовку необхідно наносити в 2 шари. Це не тільки знезаразить поверхню, але і забезпечить більш щільну зчеплення оздоблювальних матеріалів зі стіною або стелею.
Після повного висихання грунтовки можна приступати до монтажу стельового покриття.
Найбільш популярними матеріалами для стін є:
- Плитка - найбільш дорогий і складний в монтажі матеріал. При цьому термін служби значно вище, ніж у бюджетних аналогів. В якості оригінального декору плитки можна використовувати фотошпалери в вигляді наклейок. Вони легко наносяться, а при бажанні можна замінити на нову і освіжити інтер'єр.
- Панелі ПВХ недорогі, прості в монтажі. Встановлюються на каркас з дерев'яних напрямних, а з'єднуються між собою за допомогою спеціальних замків на бічній частині кожної панелі. Пластик можна комбінувати з фотошпалерами, які стануть яскравим акцентом в кімнаті. Незвичайною ідеєю стане обшивка 3-х стін пластиком, а на одну нанести фотошпалери із зображенням морського пейзажу або підводного світу.
- Шпалери - також відносяться до недорогих матеріалів. Вибираючи даний вид обробки, слід враховувати постійну вологість у кімнаті. Тому слід купувати вінілові, водостійкі шпалери для ванної , А також фотошпалери з лаковим покриттям. Але навіть такий матеріал не рекомендується наносити на частину стіни біля ванної. Ця ділянка краще виділити за допомогою плитки або пластикових панелей.
Нижче показані фото ванних кімнат з використанням плитки, фотошпалер і пластикових панелей.
Ремонт ванної своїми руками дозволить заощадити значну суму на послугах професійної ремонтної бригади. Даная робота вимагає точності і певних навичок, але якщо виконувати роботу поетапно і акуратно, результат буде радувати вас довгі роки.