Репертуар оперного театру України на травень 2018 року

  1. На глядачів чекатимуть приємні сюрпризи
  2. 4 травня - опера "Фауст" (Ш. Гуно)
  3. 19 травня - концерт "GALA EUROPA"
  4. 20 травня - балет "Буратіно" (Ю.Шевченко) - оновлення
  5. 27 травня - опера "Кармен" (Ж. Бізе)
  6. 26 травня - Концерт французької вокальної музики "Gala de France"
  7. Орфографічна помилка в тексті:

4 травня 2018, 4:44 Переглядів:

На глядачів чекатимуть приємні сюрпризи

4 травня 2018, 4:44 Переглядів:   На глядачів чекатимуть приємні сюрпризи   Опера Фауст

Опера "Фауст".

Травневий репертуар Національної опери України порадує театралів різного віку і шанувальників різних жанрів. Крім того, на глядачів чекають приємні сюрпризи.

Так, в рамках проекту "Українські оперні зірки в світі" глядачі зустрінуться з солісткою Віденської опери Ольгою Безсмертної, яка, до речі, в Україні буде співати вперше. Вона виконає партію Маргарити в опері "Фауст". Давня улюблениця столичної публіки Олена Бєлкіна в цей раз готує прем'єрну роль - Кармен в однойменній опері Ж. Бізе. До дня Європи в Україні відбудеться концерт "GALA EUROPA", за участю італійських і українських виконавців. Справжнім подарунком для шанувальників французької класики стане концерт французької вокальної музики "Gala de France". Не залишилися поза увагою і діти. Саме для них - балетна вистава "Буратіно", яке повертається в репертуар театру.

Ольга Безсмертна

4 травня - опера "Фауст" (Ш. Гуно)

У минулому році в репертуар театру повернулася опера "Фауст", поставлена ​​більше 10 років тому, італійським режисером Маріо Корраді. Оновлена ​​постановка не перестає підкорювати серця меломанів, а оригінальність режисури, завдяки якій дія перенесено в нинішній час, сприяє тому, що її з інтересом дивляться і представники нового покоління театралів, яким більш зрозумілі "осучаснені" образи головних героїв. Але, крім оригінального режисерського погляду на класику і приголомшливою сценографії, опера "Фауст" стала своєрідним майданчиком, де відбуваються дебюти і створюються вдалі тандеми. Так, молодий соліст театру, прекрасний тенор Валентин Дитюк вперше виконав партію Фауста, а в ролі Мефістофеля виступив його маститий колега - бас Тарас Штонда. У підсумку ці солісти створили найвдаліший дует у цій постановці, в якому поєдналися досвід корифея і завзятість молодості.

Цього разу "Фауст" презентує глядачам в ролі Маргарити блискучу солістку Віденської опери Ольгу Невмирущу, запрошену в рамках проекту "Українські оперні зірки в світі". Оперна кар'єра Ольги стрімко пішла в гору після того, як в 2011 році одноголосним рішенням журі під головуванням Домініка Мейєра вона була визнана переможницею одного з найпрестижніших вокальних конкурсів "Нові голоси - 2011" (Neue Stimmen 2011), який проходить в Німеччині. З нагоди ювілейного, 25-го конкурсу Neue Stimmen фонду Bertelsmann Ольга Безсмертна відкривала гала-концерт в театрі м Гютерсло. На початку сезону 2012-2013 вона дебютувала на фестивалі Бетховена в Бонні концертом з творів класиків.

Творча група, яка здійснила відновлення постановки: диригент - Алла Кульбаба, режисер - Микола Третяк, хормейстер - Олександр Тарасенко, балетмейстер - Віктор Яременко, сценографія - Андрія Злобіна, костюми - Ганни Іпатьєвої.

19 травня - концерт "GALA EUROPA"

До дня Європи в Україні Національна опера України, Посольство Італії в Україні та Італійський інститут культури в Україні підготували Міжнародний мистецький проект "GALA EUROPA" за участю італійських і українських зірок музичного мистецтва. Цей проект заснований в 2015 році Нікола Франко Баллоні. Відомий дипломат, професор, з ініціативи якого в Україні відбулися різноманітні культурологічні акції, в одному з інтерв'ю зазначив: "Я пишаюся тим, що сьогодні культурна дипломатія є одним з ключових інструментів зовнішньої політики Італії, її візитною карткою, представленої традиціями, історією та культурою" .

У програмі концерту - твори класичних і сучасних композиторів різних націй Європи: Л.Бетховена, Моцарта, Дж. Россіні, Н. Паганіні, Дж.Пуччіні, С.Монюшка, Ф. Легара, О.Респігі і ін., А також прем'єрне виконання творів Антоніо Ролла, Даріуса Мійо, Педро Ітурральде.

У програмі беруть участь: Гаетано Ді Бакка (саксофон, Італія); Марко Мішаня (альт, Італія); Софія Соловій (сопрано, Україна - Італія); Ксенія Бахрітдінова (сопрано, Україна);

Сергій Магера (бас, Україна), Симфонічний оркестр і хор Національної опери України.

Головний диригент - Микола Дядюра. Головний хормейстер - Богдан Пліш.

Організатор - Національна опера України. За підтримки: Міністерства культури України, Міністерства закордонних справ України, Посольства Італії в Україні, Італійського інституту культури в Україні, Посольства Болгарії в Україні.

20 травня - балет "Буратіно" (Ю.Шевченко) - оновлення

Національна опера України розширює репертуар для юних глядачів. У театрі відновлюють балет Юрія Шевченка "Буратіно". Ця світла і весела історія за мотивами казки Олексія Толстого не йшлося на сцені театру майже одинадцять років, тому в даний час буде сприйматися глядачами як прем'єра - вважає балетмейстер-постановник Віктор Литвинов.

"Цей балет - про нові пригоди добре знайомого дерев'яного пустуна. Дивно, але симпатяга з довжелезним носом виявляється здатним не тільки на хуліганські витівки, а й на справжні вчинки і почуття", - розповідає Литвинов. За сюжетом, вся дія зосереджена в театрі, де директором є Карабас Барабас, а мрійник Папа Карло працює майстром з виготовлення та ремонту ляльок. Разом з Буратіно і Мальвіною, які тікають від своїх переслідувачів, глядачі потрапляють в бутафорську майстерню, гардеробної, спостерігають за уроком балету і репетиціями.

"Така собі реальність в казці, або театр в театрі - з ляльками, які більше схожі на справжніх акторів. Ми навмисне відмовилися від деяких персонажів і пов'язаних з ними сюжетних ліній, а добро в нашій історії перемагає зло не шляхом розплати, а завдяки чарівним перетворенням, - пояснює Віктор Литвинов. - Класична хореографія поєднується з сучасними елементами балету, і часто межує зі справжнім трюкацтвом ". Але деякі зміни все ж в балетній постановці зроблені: її вирішено було скоротити, зробивши обидва дії дещо коротший, що жодним чином не позначилося на сюжеті, а скоріше навпаки - балет став більш динамічним.

Диригувати оркестром буде Герман Макаренко, для якого одинадцять років тому цей балет став дебютом в якості диригента-постановника.

27 травня - опера "Кармен" (Ж. Бізе)

3-го березня 1873 року французька публіка вперше познайомилася з одним з найвидатніших музично-сценічних творів ХІХ століття - оперою Жоржа Бізе "Кармен", лібрето до якої написали Г. Мельяк і Л. Галеві за мотивами однойменної новели Проспера Меріме. Опера була прийнята публікою неоднозначно. Французька критика і публіка були дещо шоковані "майданних" сюжетом опери, появою на сцені буденних подій, в яких брали участь представники нижчої соціального середовища. Ж. Бізе до глибини душі був вражений дивним прийомом опери. Він чітко усвідомлював, що створив шедевр і "Кармен" відкриває новий етап в історії оперного мистецтва. Не доживши до визнання свого шедевра, композитор залишив цей світ у 1875 році, коли йому було лише 37.

В рамках проекту "Українські оперні зірки в світі" на роль Кармен запрошена солістка Олена Бєлкіна. Вона давно підкорила серця столичних меломанів, які вже не раз мали можливість бачити Олену на сцені Національної опери України в операх "Попелюшка" і "Норма". Цього разу це дебют співачки - вона вперше виконає партію Кармен в однойменній опері.

Цього разу це дебют співачки - вона вперше виконає партію Кармен в однойменній опері

Олена Бєлкіна

Головні партії виконують: Сергій Скочеляс (Хозе, сержант), Ольга Нагорна (Мікаела, наречена Хозе), Геннадій Ващенко (Еськамільо, тореадор), Богдан Тарас (Цуніга, капітан), Михайло Кирішах (Моралес, сержант), Олександр Бойко (Данкайро, контрабандист), Юрій Аврамчук (Ремендадо, контрабандист), Ольга Матушенко (Мерседес, циганка), Ольга Фомічова (Фраскіта, циганка).

У постановці бере участь хор хлопчиків муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л. Ревуцького. Хормейстер - Аїда Зайцева, заслужена артистка України.

Постановочний склад: диригент-постановник - Володимир Кожухар; режисер-постановник - Микола Кузнєцов; художник-постановник - Андрій Злобін; художник костюмів - Ганна Іпатьєва; хормейстер-постановник - Лев Венедиктов; балетмейстер-постановник - Віктор Яременко; диригент - Алла Кульбаба.

26 травня - Концерт французької вокальної музики "Gala de France"

В рамках ювілейного сезону, продовжуючи естафету культурологічних заходів до 150-річчя Національної опери України, вперше відбудеться концерт французької вокальної музики "Gala de France". У програмі концерту: арії, увертюри, романси, балади з відомих опер французьких композиторів, які прозвучать у виконанні солістів Національної опери, симфонічного оркестру та хору Національної опери України. Д. Обер (увертюра до опери "Фра-диявола"); Ж. Массне (арія Манон з однойменної опери; романс Вертера з однойменної опери; гавот Манон з однойменної опери; медитація з опери "Таїс"); Ж. Бізе (дуее Надіра і Зурга з опери "Шукачі перлів"); Л. Деліба (арія Лакме з однойменної опери); Дж. Мейербер (арія Васко да Гама з опери "Африканка"; арія Марселя з опери "Гугеноти"); Ж. Оффенбах (балада Гоффмана з опери "Казки Гофмана"), а також К. Сен-Санс - ІІІ дію з опери "Самсон і Даліла".

Солісти: Наталя Николаїшин, Валентин Дитюк, Ольга Фомічова, Дмитро Іванченко, Ігор Євдокименко, Сусанна Чахоян, Дмитро Кузьмін, Сергій Магера, Анжеліна Швачка, Петро Приймак.

Диригент - Микола Дядюра. Хормейстер - Богдан Пліш. Режисер і розпорядник програми - Анатолій Солов'яненко.

Раніше ми повідомляли, що Юрій Юрчук залишив блискучу кар'єру в міжнародній аудиторській компанії і в 30 років без музичної освіти підкорив сцену . Сьогодні він соліст Королівської опери в Лондоні, а його талант - оцінила сама Монсеррат Кабальє.

Нагадаємо, українка заспівала оперу на вулиці в Римі: у італійців немає слів .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Травень в Національній опері: концерт французької вокальної музики і балетна вистава" Буратіно "". інші Куди піти дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ