Російська Федерація піднялася на чотири позиції вгору в щорічному рейтингу Doing Business-2012 ( "Ведення бізнесу-2012"), підготовленим Світовим банком і Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) - до 120 місця з 124-го, йдеться в звіті.
Дані наводяться за станом на 1 червня 2011 року. Показники використовуються для аналізу економічних результатів і дозволяють судити про те, які реформи виявилися ефективними, в яких областях і країнах, і чому.
Відповідно до огляду, Росія в досліджуваному періоді зрушила на чотири позиції вгору, закріпившись на 120-му місці між Республікою Кабо-Верде (119-е місце) і Коста-Рікою (121). У минулому році РФ була сусідами з Угандою і Уругваєм.
На думку укладачів доповіді, підвищення Росії в рейтингу стало можливим завдяки чотирьом факторам. Серед них - спрощення умов міжнародної торгівлі. Так, РФ скоротила кількість документів, необхідних для операцій експорту / імпорту, і тим самим знизила пов'язані з цим витрати.
Крім того, поліпшення рейтингу сприяло введення електронного документообігу в різних сферах бізнесу.
Четвертим фактором стало спрощення процедури реєстрації власності на земельні ділянки.
Негативним фактором, що вплинув на стан РФ в рейтингу, на думку авторів доповіді, стало підвищення ставки страхових внесків для роботодавців. Як зазначила Трамбіч, це ускладнило російську податкову систему.
Говорячи про вплив парламентських і президентських виборів на подальше становище Росії в рейтингу, Трамбіч зазначила, що автори дослідження не враховують політичні зміни в тій чи іншій країні. У розрахунок беруться тільки реформи, які можуть вплинути на ведення бізнесу. Тим не менш, вона зазначила, що завдяки діям уряду Росії в останні кілька років умови для ведення бізнесу в країні стійко прогресували. "Ми сподіваємося, що цей тренд продовжиться", - сказала вона.
П'ятірка країн, що лідирують в рейтингу за ступенем сприятливості умов ведення бізнесу, залишилася без змін. Очолює список Сінгапур, за ним йдуть Гонконг, Нова Зеландія, США і Данія.
Замикає рейтинг республіка Чад, яка посіла 183 місце.
Серед країн СНД лідируючу позицію займає Казахстан, який піднявся на 47-е місце (проти 58-го роком раніше). За ним слідують Вірменія - 55 (61-е місце роком раніше), Азербайджан - 66 (69-е місце роком раніше), Білорусія - 69 (проти 91-го місця роком раніше), Киргизія - 70 (67-е місце роком раніше ), Молдавія - 81 (99-е місце роком раніше), Таджикистан - 147 (152-е місце роком раніше), Україна - 152 (149-е місце роком раніше) і Узбекистан - 166 (164-е місце роком раніше).
Грузія виступає лідером серед країн пострадянського простору, зайнявши 16-й рядок у рейтингу проти 17-ї роком раніше.
джерело: РІА Новини"
.
Рейтинг публікації:
Коментарі (0) | Роздрукувати