У Росії, як і в усьому світі, грошові знаки змінювалися в залежності від епохи. У різний час використовувалися різні матеріали і форми кліше. Деякі монети, наприклад, часів Петра I , І ті, які збереглися до наших днів, - і металеві, і банкноти - представляють для колекціонерів неабияку цінність. Незвичайні пам'ятні знахідки археологів унікальні і є бажаним об'єктом нумізматів.
Звичайно, вартість таких монет значно перевищує заявлений номінал. Купити монети СРСР і інші більш ранні екземпляри мріють багато цінителів старовини. Цікаві їм і вже більш сучасні монети. Протягом останніх декількох десятиліть Банком Росії в ужиток були введені сучасні екземпляри монет, середня ціна на які становить тисячі російських рублів. Здебільшого сьогодні вони розосереджені в приватних колекціях. Але іноді по-справжньому цінний екземпляр можна знайти і у власному гаманці.
Як визначити цінність
З кожним роком збільшується вартість примірників, випущених в епоху СРСР, ювілейних та дуже рідкісних грошових знаків сучасної країни, в тому числі і банкнот. Багато з них можна побачити в каталозі (альбомі) інтернет-магазину монет . На ціну впливають різні параметри, зокрема, рік випуску, тираж, стан на поточний період. До речі, в нумізматиці немає терміну придатності. Найбільш рідко зустрічаються екземпляри навіть при наявності незначних дефектів можуть обійтися справжньому цінителю у багато разів більше, ніж становить їхня ринкова вартість.
Сучасні монети, що мають цінність
До дійсно рідкісним, випущеним в останні роки, монет відносяться кілька.
- П'ять рублів 1999 року (Санкт-Петербурзький монетний двір - далі СПМД). Було випущено кілька десятків тисяч таких екземплярів. Для величезної держави це невеликий тираж. У вільному обігу було помічено всього дві такі монети. Останню з них продали за 150 тисяч рублів.
- П'ять копійок 1999 року (СПМД). Зображення монети вперше можна було побачити по інтернету в 2013 році. Сьогодні відомо тільки про одне оригіналі. Стартова ціна при продажу - 200 тисяч рублів.
- 50 копійок, 1 рубль, 2 рубля 2001 року (Московський монетний двір). Сьогодні діапазон їх вартості коливається від 70 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Жодна з них в побуті не була помічена. Серед фахівців в даній області існує думка, що їх випустили з метою продажу колекціонерам.
- Один, два, п'ять рублів 2003 року (СПМД). На сьогоднішній день їх можна продати від 20 тисяч рублів. Деякі з них колекціонери купують більше ніж за 25 тисяч рублів. Найдешевшою з усіх вважається пятірублевка цього року випуску.
- 10 копійок 2001 року (СПМД). Купити її можна в інтернет-магазині за десять тисяч рублів.
Природно, це далеко не всі гроші, які цінуються не тільки людьми, що цікавляться нумізматикою, а й звичайними громадянами, які бажають заробити на їх продажу. Більш детальна інформація про цінні монетах розміщено на сайті клубу "Нумизмат" .
Індивідуальний підприємець Мандра Богдан Михайлович, свідоцтва про Державну реєстрацію 309504726100042