Різдвяний вертеп. Робимо своїми руками

  1. Різдвяний вертеп своїми руками
  2. Як зробити різдвяний вертеп

Гарний атрибут свята, який обов'язково варто зробити кожній родині - це різдвяний вертеп. Саме так почали називати невелику композицію, яка зображує перші години життя Ісуса Христа, з незмінними героями і сюжетом. Вертеп прийнято було ставити в будинку на почесному місці або споруджувати його в натуральну величину у дворі. Ми вам пропонуємо подивитися різні ідеї відтворення такого варіанту різдвяних виробів і невеличкий майстер-клас, як можна зробити своїми руками одну з його різновидів.


Різдвяний вертеп своїми руками


Так як виріб ця сама по собі старовинна, то й всіляких технік, ідей і варіацій її є безліч. У сьогоднішній статті ви побачите кілька цікавих прикладів, але, як ви розумієте, це далеко не все. В основному, до виготовлення різдвяного вертепу своїми руками залучають дітей, їм подобається не тільки виконання роботи, а й легенда, своєрідна казка, яку обов'язково слід розповісти, щоб наповнити святий вечір особливим сенсом.


В католицьких країнах, з яких і прийшов до нас такий гарний звичай, як установка вертепу, для його створення працює ціла індустрія, ви можете замовити готові фігурки, глиняні, кам'яні, повстяні, порцелянові з ідеальними особами, складними формами і так далі. Але, погодьтеся, набагато цікавіше і повчальніше буде не вибрати готовий різдвяний вертеп, купити який можна в багатьох магазинах, а зробити своїми руками. Тим більше що найпоширеніші варіанти - паперовий і пластиліновий - під силу і по кишені абсолютно всім. Також прекрасні варіанти використовують додаткові дешеві матеріали - солому, сірники, дріт, мішковину та інше.


Почнемо, мабуть, з паперового вертепу, який дуже просто зробити як аплікацію або як композицію, наповнену об'ємними фігурками. Найпростіший варіант - зробити конусні фігурки, вони досить стійкі, так і шаблони для них можна знайти в мережі без проблем. Їх розфарбовують ще на етапі малюнка або ескізу, можете надрукувати також заготовки на кольоровий принтер. Потім акуратно потрібно вирізати фігурки і закриття їх конусами, скріпивши кожну невеликою кількістю клею. Такі вироби хороші тим, що займуть часу дуже багато і вони настільки прості, що виконання їх можна доручити навіть дуже маленьким майстрам. Більш складні паперові ідеї полягають в наклеюванні ескізів (окремо намальованих або також надрукованих на принтері) на більш щільну, наприклад, картонну основу, вона буде більш стійкою і всі складові частини вертепу простоять всю святкову декаду. На фото ви бачите приклади, як можуть виглядати ескізи всіх персонажів вертепу: Йосипа, Марії з дитиною, корівки та новорічної овечки своїми руками , Пастухів і волхвів.


Також прекрасна ідея зробити все фігурки не стаціонарний, а мобільними, приклеївши картонні заготовки на олівці або фломастери. Тепер щоб розмістити композицію, вам буде досить увіткнути все олівці в щось сипуча (наприклад, в насипану в ємність крупу) в правильному порядку, а при необхідності ви можете діставати їх, щоб показувати ляльковий театр, супроводжувати сказання діями головних персонажів.


Не менш красиво виглядають пластилінові фігурки, які можна доповнити тканиною, дерев'яними шпажками. Особи ляльок промальовувалися за допомогою спеціального стека, який ми часто використовуємо для роботи з пластиліном. Якщо піти далі, то ліпити можна не тільки з пластиліну, а використовувати для цього солоне тісто, глину, холодний фарфор, спеціальну масу для ліплення. Тоді фігурки простоять у вас досить довго і подарують багато святкових емоцій.


За допомогою в'язання гачком можна зробити такі чарівні приклади різдвяного вертепу, фото яких розташовано вище. Така техніка називається амигуруми і у неї є тисячі шанувальників по всьому світу. Вона полягає в тому, щоб обв'язувати основу, а значить, ви можете при знанні базових петель, втілити абсолютно будь-якого персонажа. Можна підшукати схеми в'язання ангела різдвяного , Корови, овечки, фігур людей. Також подивіться, як гарно зображено біблійний сюжет в бісерної вишивки, фото якої представлено вище. Може, це і не є вертепом в його класичному розумінні, але виріб точно припаде до душі тим, хто любить вишивку своїми руками.


Як зробити різдвяний вертеп


А тепер невеликий обіцяний майстер-клас, як зробити різдвяний вертеп, якщо у вас в розпорядженні є вовняні нитки, тканину і кілька інших допоміжних матеріалів.


На покрокових фото різдвяного вертепу, майстер-клас якого ми представляємо, ви бачите, що починати потрібно з формування паперових конусів, одного великого для корпусу і двох маленьких для рук. Розкресливши коло на сектори, вирізаєте одну чверть і скручує конус. Друге коло розрізаєте навпіл і скручує кожну половинку. За допомогою тканини і офісного степлера обтягуючих конуси тканиною. Голову справах за допомогою вовняного клубка, який закріплюється на шпильку або дріт і приєднується до конусу. Зверху приклеюєте волосся або тканину-накидку.


Коли всі герої будуть готові, потрібно змайструвати картонні ясла, в які вкладається найменший пупсик серед всіх наявних у вас, він пелена тканиною. На завершення зробіть тварин, наприклад, вівцю можна зробити, застосувавши ватяні палички.