Робочий час сумісників в табелі обліку робочого часу

  1. Облік робочого часу сумісників
  2. Тривалість робочого дня у сумісників
  3. Графік роботи сумісника в трудовому договорі
  4. Скорочення робочого часу в передсвятковий день сумісникам
  5. Табель обліку робочого часу для сумісників
  6. Робочий час зовнішнього сумісника

Робота за сумісництвом для багатьох громадян є досить буденною справою. Таку можливість використовують не тільки для підвищення прибутку, але і для реалізації власних планів. Наприклад основна робота може служити головним джерелом доходу, а додаткова - для власного задоволення і саморозвитку. Однак працевлаштування працівників за сумісництвом робить актуальним питання про облік їх робочого часу як за трудовим договором, так і в табелі обліку.

Облік робочого часу сумісників

Норма робочого часу для сумісників на 2018 рік регулюється статтею 284 ТК РФ . Вона вказує, що робота за сумісництвом не повинна перевищувати половину встановленого робочого часу. Тобто в один день працівник може відпрацювати 8 годин основному місці і тільки 4 - на іншому.

Якщо на основному місці праці вихідний, то на другий посади допускається можливість відпрацювати повну зміну. Однак дані дії також повинні враховувати максимальну межу сумісництва в половину місячної норми.

Облік робочого часу сумісників здійснюється роботодавцем (в цьому завданні обов'язковий журнал реєстрації трудових договорів і додаткових угод ). У цьому питанні є два документи, на які слід спиратися:

  • трудовий договір, в якому відповідно до законодавства повинні бути встановлені локальні нормативи по роботі з сумісництвом;
  • табель обліку робочого часу - в даному документі зазначаються всі години і дні, які були відпрацьовані співробітником за вказаний календарний період.

Також нормативи, за якими обліковується час роботи даної категорії працівників, повинні регламентуватися внутрішнім розпорядком компанії. Для цього створюється звід правил, які регулюють основні усієї трудової діяльності співробітників.

Тривалість робочого дня у сумісників

Законодавство обмежує роботу за сумісництвом з метою захисту прав громадян. Особливо це стосується тих посад, які пов'язані з небезпечними або шкідливими матеріалами або з важкими умовами праці. Поєднувати дві такі посаді не дозволяється.

Багато при цьому плутають понаднормовий робочий час і сумісництво. У першому випадку мова йде про перевиконання норми за часом в межах тієї ж посади і тих же обов'язків. У другому випадку передбачається трудова діяльність на двох різних посадах з укладенням відповідних трудових договорів.

Саме другий варіант обмежується половиною норми. Перевищення встановленого значення допускається тільки в тому випадку, якщо працівнику потрібно відпрацювати неявку або пропуск.

Графік роботи сумісника в трудовому договорі

Питання про те, як прописати графік роботи сумісника в трудовому договорі, є актуальним зазвичай для роботодавця. Складання даного документа пов'язане з багатьма труднощами, а тому необхідно враховувати певні нюанси.

Якщо внутрішніми правилами або іншими нормативами обмовляється час праці сумісників, то необхідності прописувати його ще і в трудовому договорі немає. Однак якщо графік роботи передбачає інші рамки, що не маються на увазі локальними актами, що встановлюються норми повинні бути вказані в обов'язковому порядку. Для цього вносяться окремі положення, які стосуються як безпосередньо графіка роботи, так і кількість годин або днів, які повинні бути відпрацьовані в обліковий період.

Скорочення робочого часу в передсвятковий день сумісникам

Законодавство передбачає, що працює за сумісництвом фахівець володіє всіма правами і гарантіями основного співробітника. Даний аспект застосовується і в тому випадку, коли мова йде про скорочення трудової діяльності в передсвятковий день.

Для основних співробітників в даному випадку пропонується зменшення графіка на одну годину. На такий же час скорочується і робота за сумісництвом. Тобто якщо він повинен був відпрацювати чотири години, він відпрацює тільки три. Відповідне кількість прописується і в табелі обліку.

Можуть виникнути ситуації, коли співробітник повинен за графіком відпрацювати лише одну годину. Дане час скорочується також, і не дивлячись на фактичну відсутність праці, роботодавець повинен зафіксувати явку співробітника.

Табель обліку робочого часу для сумісників

Табель обліку робочого часу для сумісників ведеться в тому ж порядку, що і для будь-якого іншого співробітника. Багато при цьому задаються питанням, як враховується внутрішнє сумісництво і зовнішнє.

Внутрішнє сумісництво відображається з урахуванням кожної посади, в якій зайнятий співробітник. Тобто в табель обліку вноситься рядок за основним місцем роботи. Зазвичай під нею окремо вказується посада за сумісництвом з прізвищем того ж співробітника. Таким чином облік роботи ведеться в окремому порядку.

Даний порядок узгоджується з загальними нормами оформлення даної категорії працівників. Для кожної посади є окрема особова картка, по якій нараховується заробітна плата. Відповідно для бухгалтера повинна бути представлена ​​інформація, що відповідає даним документам.

Зразок заповнення табеля обліку робочого часу внутрішнього сумісника виглядає наступним чином:

Зразок заповнення табеля обліку робочого часу внутрішнього сумісника виглядає наступним чином:

Робочий час зовнішнього сумісника

Оформлення зовнішнього сумісника не відрізняється від оформлення звичайного співробітника. В даному випадку співробітник вписується в табель обліку нарівні з усіма.

Запропонований порядок полягає в наступних діях:

  • прописуються явки працівника або відсутність з тих чи інших причин;
  • вказується кількість відпрацьованих годин згідно з фактичними даними;
  • складений документ засвідчується відповідальною особою і безпосереднім керівником, після чого направляється бухгалтеру;
  • за вказаними показниками згідно з трудовим договором здійснюється нарахування заробітної плати.

У підсумку питання приміром про те, що поставити в табелі обліку робочого часу внутрішньому або зовнішньому суміснику якщо він захворів, вирішується в загальному порядку. Дана неявка може трактуватися як тимчасова непрацездатність з призначенням допомоги, а тому позначається буквою Б і кодом 16.

Табель обліку робочого часу зовнішнього сумісника - зразок заповнення

Якщо у Вас є питання, проконсультуйтеся у юриста

Поставити своє запитання можна в форму нижче, в віконце онлайн-консультанта справа внизу екрану або зателефонуйте за номерами (цілодобово і без вихідних):