В Університеті "КРОК" на ці питання допомагає знайти відповіді Центр розвитку кар'єри.
Про можливості та завдання Центру розповідає його директор - Олена Воронцова.
Коли був створений Центр розвитку кар'єри в Університеті "КРОК"? Хто автор ідеї?
Центр розвитку кар'єри в Університеті "КРОК" існує з 2003 року. Він був створений на факультеті післядипломної освіти, тепер це Інститут магістерської підготовки та післядипломної освіти . Автор ідеї - Піддубна Світлана Максимівна, керівник Інституту.
Справедливості заради треба відзначити, що в Університеті і раніше велася робота по одному з напрямків діяльності Центру розвитку кар'єри. Ще в 1997 році з'явився департамент з питань практики і працевлаштування, який досить успішно здійснював свою діяльність.
Сьогоднішній Центр розвитку кар'єри вже став загальноуніверситетським підрозділом. Безумовно, його завдання змінилися, як і змінилися вимоги ринку праці за ці роки.
Щорічно проводиться коригування напрямків діяльності Центру та робиться це тільки після ретельного вивчення запитів студентів на його послуги.
Які основні завдання і цілі Центру? Які послуги він надає?
Опитування студентів 2009 року показав, що найчастіше вони цікавляться такими речами:
- консультації, тренінги, семінари, навчання (44%);
- інформація про вакансії (34%);
- самоідентифікація (13%);
Це і визначило основні напрямки роботи нашого Центру на початок поточного навчального року.
Ми постаралися реалізувати всі запити студентів, але розповісти хочеться лише про деякі.
Дуже важливе, на наш погляд, напрямок - визначення найкращого способу самореалізації в професії. Є набір інструментів, тестів, що дозволяють визначити, в якому виді діяльності кожен індивідуум зможе проявити себе максимально яскраво. Сьогодні ми на шляху до реалізації цього напрямку, пробуємо, досліджуємо, шукаємо, аналізуємо. Можу сказати, що інтерес студентів до нього величезний. Думаю, що у співпраці з нашими кафедрами психології, менеджменту та маркетингу, іншими зацікавленими підрозділами, ми зможемо реалізувати і цей напрямок в повній мірі.
Технологія побудови кар'єри, як ми вважаємо, заслуговує на особливу увагу. Цьому теж треба вчити. Студент повинен розуміти, що про кар'єру задуматися краще зараз, тому що рано чи пізно задуматися все одно доведеться. Ми розробили кілька навчальних курсів для студентів різного рівня підготовки (другий, третій і четвертий роки навчання), наповнили їх тренінгами та інтерактивними заняттями, дають навички самопрезентації, ведення переговорів, проходження співбесіди, написання резюме. Цьому ми приділяємо велику увагу, керуючись принципом, проголошеним колись Аланом Пизом (відомий експерт в області міжособистісних відносин): "Ніколи не буде другого шансу справити перше враження!"
Безумовно, ми пам'ятаємо, що буде і "друге враження", коли знадобляться і знання, і досвід. Тому дуже важливим завданням для нас є також допомога студентам у працевлаштуванні, практику й стажування.
Так, що стосується працевлаштування, практики, то на цьому шляху у нас багато союзників і партнерів і, звичайно ж, в першу чергу - наші випускники. Асоціація випускників Університету "КРОК" активно допомагає нам у цих питаннях, із задоволенням відгукується на наші запити. Не залишаються байдужими і самі студенти. Студентська рада університету знаходиться на шляху створення свого, студентського Центру розвитку кар'єри - мобільного, що реагує на щоденні запити - під патронатом та у співпраці з адміністрацією університету та Асоціацією випускників.
Сьогоднішній студент в своїх запитах з працевлаштування якісно відрізняється від того, який звертався до нас півтора роки тому. Криза, як і очікувалося, швидко прибрав всю "піну" і висвітлив найважливіше, розставив акценти. Сьогодні жодна розсудлива роботодавець не ставить головною умовою при прийомі на роботу випускника вищого навчального закладу наявність досвіду роботи за фахом. Однак він поцікавиться, який досвід студент зміг витягти з тих тимчасових робіт, підробітків і стажувань, які йому вдалося пройти за час навчання.
Серйозно працює під час навчання на стаціонарі студент і добре встигає в навчанні - швидше виняток, ніж правило. Такі, безумовно, є, і вони відразу помітні на загальному тлі. Однак сьогоднішня ситуація на ринку праці така, що відмовлятися від хорошої пропозиції по роботі навряд чи варто, краще пошукати можливість поєднувати роботу і навчання.
Нещодавно в Університеті відбулася презентація одного чудового проекту, на якій були присутні цікаві люди зі світу бізнесу. Аудиторія в двісті з гаком людей зібралася мотивована, з активною життєвою позицією і дуже пристойними успіхами в навчанні. Однак коли пролунав заклик: "Підніміть руки, хто вважає, що знання є гарантією кар'єрного успіху!", В залі не виявилося піднятих рук ... Це не тому, що знання другорядні, а тому, що сьогоднішній студент дуже добре розуміє, що це лише одна зі складових успіху, як і навички, досвід, особисті якості, удача в кінці кінців!
Ваші поради школярам, які сподіваються в цьому році поповнити студентські лави?
Вже зараз ми готуємося зустрітися з новими студентами, які прийдуть до нас на перший курс у вересні. Думаємо, що їм можна запропонувати. Є цікаві задумки.
Переконана, що серед них знайдеться багато наших однодумців. Хочеться порекомендувати їм відвідати кабінет профорієнтації в своїй школі або в найближчому молодіжному центрі, який вони знайдуть, і пройти там серію тестів. Впевнена, що багатьом вони допоможуть у виборі професії, та й дозволять по-новому поглянути на себе.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Коли був створений Центр розвитку кар'єри в Університеті "КРОК"?Хто автор ідеї?
Які основні завдання і цілі Центру?
Які послуги він надає?
Ваші поради школярам, які сподіваються в цьому році поповнити студентські лави?