Робототехніка в освіті - Освітня програма додаткової освіти дітей дошкільного віку «Роботёнок»

Подробиці Опубліковано: 07.09.2017 15:32 Переглядів: 1 364

2017 15:32 Переглядів: 1 364

Галкова Лідія Володимирівна
Михайлишин Надія Василівна

Муніципальне Бюджетне Дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок« ЛІСОВА КАЗКА »м.Новий Уренгой

Сучасні діти живуть в епоху активної інформатизації, комп'ютеризації і роботостроения. Технічні досягнення все швидше проникають в усі сфери людської життєдіяльності і викликають інтерес дітей до сучасної техніке.Техніческіе об'єкти оточують нас повсюдно, в вигляді побутових приладів і апаратів, іграшок, транспортних, будівельних та інших машин. Дітям з раннього віку цікаві рухові іграшки, вони намагаються розуміти, як це влаштовано. Глобальна комп'ютеризація займає лідируючі позиції і такі спеціальності як інженери, конструктори, архітектори, проектувальники, фізики, і їх гостра нестача спостерігається вже зараз. Це переконує нас в необхідності вже в дошкільному дитинстві формувати у дітей конструктивно-технічні можливості. Під конструктивно-технічними здібностями розуміють здатність до розуміння питань, пов'язаних з технікою, з виготовленням технічних пристроїв, до технічного винахідництва. Ці вміння мають важливе значення в розвитку образного мислення, просторової уяви, уміння представляти предмет в цілому і його частини за планом, кресленням, схемою. Ефективним інструментом у вирішенні цієї проблеми є використання дитячої технічної конструювання, яке дозволяє реалізувати майже всі принципи, висунуті ФГОС дошкільної освіти до організації дошкільної освіти.

Освітня установа, здійснюючи освітню діяльність в інтересах особистості дитини, суспільства і держави, має створити сприятливі умови для різнобічного розвитку особистості, формування естетичних інтересів, потреб, творчих здібностей і задоволення вихованця в самоосвіті, в зв'язку з цим була розроблена освітня програма додаткової освіти дітей дошкільного віку «Роботёнок».

Актуальність програми полягає в затребуваності розвитку широкого кругозору старшого дошкільника, який в області конструювання і робототехніки, на основі діяльнісного підходу, виявив ряд проблем і пояснюється необхідністю подолання наступних протиріч:

  • між необхідністю розвитку конструктивних умінь і технічної творчості у дошкільників і пошуком концептуально нових підходів, методів і прийомів в цьому напрямку;
  • між необхідністю створення в ДОО інноваційної предметно-розвиваючого середовища, в тому числі сприяє формуванню початкових технічних навичок у дошкільників і відсутністю Програми роботи з дітьми з конструкторами нового покоління;
  • між зростаючими вимогами до якості роботи педагога і недостатнім розумінням педагогами впливу робототехніки і лего-технологій на розвиток особистості дошкільників.

Коли сучасної людини оточують складні електронні пристрої, гостро стоїть питання грамотного, послідовного, професійного залучення дитини до ІКТ-технологій. Робототехніка є одними з найважливіших напрямків науково-технічного прогресу, в якому проблеми механіки і нових технологій стикаються з проблемами штучного інтелекту, виникає необхідність в організації освітньої діяльності спрямованої на задоволення потреб дитини, вимог соціуму в тих напрямках, які сприяють реалізації основних завдань науково-технічного прогресу.

Новизна програми полягає в науково-технічної спрямованості навчання, яке базується на нових інформаційних технологіях, що сприяє розвитку інформаційної культури та взаємодії зі світом технічної творчості. Освітня робототехніка є новою, актуальну педагогічну технологію, яка знаходиться на стику перспективних областей знання: механіка, електроніка, автоматика, конструіованіе, програмування і технічний дизайн. Цінність і своєрідність програми полягає в тому, що, за допомогою конструктора створено новий освітній продукт, який сприяє розвитку творчих здібностей, знайомить з предметами найближчого оточення і залучає дітей до загальноприйнятих норм і правил взаємовідносин з однолітками і дорослими за допомогою робототехніки.

Пропонована програма допоможе так само долучити вихованців до основ технічного конструювання, розвивати творчу активність і самостійність, здатність до цілепокладання і пізнавальним процесам, інтерес до моделювання та конструювання. Всі ці особистісні якості дошкільника повністю відповідають завданням розвиваючого навчання і основних положень ФГОС ДО. Авторське втілення задуму в автоматизовані моделі і проекти особливо важливо для старших дошкільнят, у яких найбільш виражена дослідницька (творча) діяльність.

Ознайомитися з програмою можна тут.

Рейтинг:
Рейтинг:   / 5 / 5