Рокери з Морального Кодексу зіграють 23.02 в YOTASPACE

Естетський поп-рок Морального кодексу з кінця 1980-х славиться еталоном професіоналізму, якості і своєрідного смаку - в загальному, всього того, що з російськомовної гітарної музикою асоціюється не так часто, як хотілося б.

А починалося все з того, що в далекому 1989 році Павло Жагун вирішив створити музичну групу, стиль звучання якої поєднував би в собі одночасно рок, джаз, панк і фанк, а тексти пісень були б одночасно дотепними і філософськими. Восени 1989 року Жагун набирає перший склад музикантів, серед яких - колишній гітарист групи Скандал Микола Девлет-Кільдеев, колишній бас-гітарист групи Квіти Олександр Соліч і барабанщик Ігор Ромашёв. На роль вокаліста групи був спочатку запрошений Роман Ивасько, але незабаром його місце зайняв Сергій Мазаєв, екс-учасник групи Автограф.

Спочатку новоспечений колектив маститих музикантів отримав назву «Діамантова рука», але незабаром Сергій Мазаєв дав своїй команді більш милозвучне ім'я - Моральний Кодекс. У 1989-му році група почала активні репетиції; в кінці року відбувся запис однієї з перших пісень колективу «Моральний Кодекс» - «Why Do Tears Flow» (пізніше ця пісня була переведена на російську мову і отримала назву «Я тебе люблю»).

Навесні 1990 року до складу групи увійшов клавішник Костянтин Смирнов, який в той час працював на студії «SNC», де музиканти Морального Кодексу записували свій перший альбом. У липні 1990 року в ефірі програми «Ранкова пошта» відбулася прем'єра дебютного музичного кліпу групи на пісню «Я тебе Люблю». Дане відео увійшло в історію (тоді ще радянської) рок-музики як один з перших кліпів з тривимірною графікою і як один з перших музичних кліпів в принципі.

У грудні 1990 року в ефір виходить другий кліп Морального Кодексу - «До побачення, мамо!». Невдовзі до гурту приходить всенародна популярність. У серпні 1991 року музиканти Морального Кодексу виступили навпаки Горбатого моста з піснею «До побачення, мамо!» На честь перемоги над путчем. Незабаром виходить їх дебютний альбом «Струс мозку». Перший варіант альбому був розтиражований тільки на вінілових пластинках. На початку 1992 року колектив приступає до запису другого альбому. У короткі терміни записані такі пісні, як «Сounting», «I'm Going», «No one's looking out».

У 1993 році в Швейцарії невеликим тиражем виходить сингл «Moral CodeX», група гастролює по Європі. У 1993-му році учасники колективу радикально змінюють імідж - Сергій Мазаєв, Микола Девлет-Кільдеев і Олександр Соліч коротко обрізають своє довге волосся і знімають сонцезахисні окуляри, які стали свого роду візитною карткою музикантів Морального Кодексу. На екрани виходить відеокліп на пісню «Шукаю Тебе», в радіо-ефірі все частіше з'являються нові пісні групи. Але з деяких причин вихід другого альбому сильно затягується. У травні 1995 року колектив взяв участь у першому фестивалі «Максидром», де на сцені до хлопців приєднався легендарний саксофоніст Ігор Бутман.

По темі

Естетський поп-рок Морального кодексу з кінця 1980-х славиться еталоном професіоналізму, якості і своєрідного смаку - в загальному, всього того, що з російськомовної гітарної музикою асоціюється не так часто, як хотілося б

968

Президент РФ Володимир Путін на колегії ФСБ заявив, що рішення США вийти з ДРСМД змінює оперативну обстановку не в кращу сторону, оскільки це прямий крок до розхитування всієї системи домовленостей в сфері міжнародної безпеки.

У 1996 році, після чотирьох років очікування, виходить другий альбом групи - «Гнучкий стан». Сергій Мазаєв бере участь в зйомках фільму «Нові пригоди Буратіно». Тоді ж на екрани виходить один з найбільш передових російських музичних кліпів середини 1990-х - відео на пісню «I'm Going».

У 1997 році група випустила третій альбом - «Я вибираю тебе», який наполовину складався з матеріалів, записаних під час роботи над «Гнучким Станом». Альбом стає дуже популярним, пісні «Я вибираю тебе», «Нічний каприз», «Мені добре з тобою», «Втрачений рай», «Ти далеко» знаходяться в постійній ротації на різних радіо.

У період 1998-2000 музиканти з великими перервами записують свій черговий студійний альбом, в Інтернеті з'являється демо-версія пісні «У Москві Настає Північ». У лютому 2001 року виходить в світ четвертий альбом Морального Кодексу - «Добрі новини».

У 2003 році виходить перша компіляція кращих пісень Морального Кодексу - «The Best». У 2005 році в групу приходить американський барабанщик Зак Салліван. Починається поступова робота над черговим альбомом, який виходить в світ восени 2007 року. Даний альбом отримує назву «Слов'янські танці». Навесні 2008-го барабанщиком групи знову стає Юрій «Хен» Кістенёв.

В кінці 2008 року виходить збірка кращих пісень «Де ти?». На ньому вперше був виданий хіт, що дав назву збірці - композиція «Де ти?». У лютому 2014 року вийшов шостий студійний альбом групи «Зима». Зазначу, що при всіх незаперечних талантах Морального Кодексу в творчості групи є і ложка дьогтю. Вона відноситься до вельми сумнівним колаборації з попсою і участю в різних музичних преміях і заходах, які позиціонують себе «єдиними виразниками народного смаку», що м'яко кажучи, не зовсім відповідає дійсності (скоріше, навпаки). В цілому, така нерозбірливість в музичних зв'язках часом грає підступні жарти з багатьма артистами, коли зовні їх дорікнути начебто ні в чому, а черв'ячок сумніву (ніби як рок мужики грають, а ніби й не рок) точить ...

Втім, мої суб'єктивні спостереження навряд чи позначаться на популярності групи та їх затребуваності. Рівень професіоналізму колективу реально високий! Аудиторію вони свою знають і тримають її міцно. Тому звернемо увагу наших читачів на те, що склад групи, який порадує шанувальників в YOTASPACE в 2017 році, швидше за все, буде наступним:

Сергій Мазаєв (вокал), Микола Девлет-Кільдеев (гітара, композитор, автор більшості пісень групи), Олександр Соліч (бас-гітара), Костянтин Смирнов (клавішні, синтезатор), Юрій Кістенёв (ударні). До складу групи також входить Павло Жагун (поет, музикант, медіа-художник, автор ідеї та креативний арт-продюсер).

Додамо, що в залежності від стилістики виконуваного матеріалу Сергій Мазаєв також грає на саксофоні, гітарі (в кліпах), флейті і трубі. Олександр Соліч також грає на альті і фортепіано, а гітарист на балалайці.

Секрет успіху Морального Кодексу становить в тому числі зразковий перфекціонізм музикантів, які відмовляються видавати новий матеріал, поки він не відполірований до блиску. Не дивно, що одна з останніх платівок, випущених групою, виявилася компіляцією кращих, на погляд її учасників, пісень (яких у неї, справедливості заради, і справді вистачає). Багато з яких вони і зіграють 23 лютого. Відзначимо, що це святкова подія відбудеться в клубі YOTASPACE (вул. Орджонікідзе, 11). Погуляємо на славу!