За словами Шадріна, зараз з частини землі хочуть зняти статус особливо охороняється зони
Днями збулися мрії директора парку Маяковського Романа Шадріна - депутати Законодавчих зборів передали частину землі ЦПКіВ у власність Єкатеринбурга . А Шадрін розповідав нам, що це повинно значно спростити завдання з розвитку ЦПКіВ . Так що ми запитали директора парку, що ж він тепер робитиме.
У міську власність перейшли тільки три величезних ділянки (в основному це ліс), які знаходяться в особливо охороняється зоні. Але від адміністрації міста в МУГІСО надійшло ще два клопотання про передання 20 земельних ділянок. Їх ще не передали.
Шадрін розповів, що про передачу землі він дізнався зі ЗМІ та ніяких документів і вказівок з адміністрації міста ще не отримував. Але пояснив, що, коли землю передадуть від області місту, з неї буде простіше зняти статус особливо охороняється зони. А коли статус буде знятий, в парку можна буде поставити великі атракціони, для яких потрібен капітальний фундамент:
- У нас в парку не вистачає американських гірок. Для того щоб їх поставити, потрібен капітальний фундамент. Коли ми робили фан-зону, то демонтували радянські американські гірки. Ми хотіли їх перенести, але приїхали фахівці, які нам роблять огляд атракціонів, і сказали, що позитивного висновку не дадуть. І ми не ризикнули, тому були змушені розірвати контракт з підприємцем. А сам парк нові американські гірки не потягне - їх ціна від 4 до 6 мільйонів. Заради бога, нехай сюди заходить підприємець і будує, і заробляє.
Помаранчевим, жовтим і зеленим виділені ділянки, які передали на засіданні заксобранія. Загальна територія парку - 97 гектарів. Ці три ділянки в сумі - трохи більше 47 гектарів Ці американські гірки прибрали після НП , А нові не поставили - у парку немає грошей. Тому, коли з землі знімуть статус особливо охороняється зони, парк буде залучати інвестора, який встановить новий атракціон
Депутати побоюються, що якщо зняти статус особливо охороняється зони, то парк можуть забудувати житловими будинками - адже будувати-то дозволять. Але за словами Шадріна, знімати статус потрібно не з усієї землі, а тільки з частини:
- Ми пропонуємо знімати статус особливо охороняється зони не з усієї землі парку. Ось у нас є кільцева дорога - зона активності: кафешки, атракціони - все це знаходиться в центральній зоні. Далі 60 з гаком гектарів - це ліс, це зона активного відпочинку: біг, лижі, велосипеди або просто прогулянки, там не треба знімати статус, щоб ні у кого навіть думки не виникло побудувати висотку, тому що там сосни вікові стоять.
У цій зоні хочуть поставити відеоспостереження і провести світло. У парку є три ділянки, які перебувають у приватній власності, над ними адміністрація ЦПКіВ не має ніякого впливу. А ось практично в центрі парку знаходиться літній театр естради, його вже давно не використовують, і в минулому році Шадрін говорив, що для його відновлення потрібно залучати інвесторів. Зараз директор вирішив, що тут можна влаштовувати дискотеки.
- Раніше сюди ходили, тому що по телевізору нічого не показували, а зараз все в інтернеті сидять. У нас є ідея, як заманити сюди людей. Наприклад, зробити тут дискотеку - від заходу до світанку. Літній театр побудований так, що весь шум йде туди - там немає житлових будівель, ми шум заміряли. Тобто ми людям нічим не заважаємо. Так ось, на території літнього театру ми хочемо зробити з боків павільйони, як в фан-зоні, щоб люди теж змогли прийти і попити пиво, а тут зробити великий танцпол.
- Скільки знадобиться грошей на ремонт театру і будівництво павільйонів?
- Ціна питання - 18 мільйонів рублів. Але, на жаль, у парку таких грошей немає і в найближчому майбутньому нам місто такі гроші не дасть.
Літній театр зараз не працює. Його хочуть відремонтувати і влаштовувати тут нічні дискотеки Раніше тут проходив Сабантуй, але його не проводять уже два роки через поганий стан будівлі Тут хочуть встановити освітлення та відеоспостереження. На це виділили 18 мільйонів цільових
За словами директора парку, до них вже звернувся один з інвесторів.
- У нас є пропозиції від організації, яка буде займатися заводом Воровського. Частина заводу якраз виходить на наш парк. І вони сказали, що готові вкластися - реконструювати дорожньо-стежинкову мережу, зробити освітлення, доріжки, спортивний майданчик. Зараз там знаходиться футбольне поле і якийсь навіс. Вони готові цю площадку зробити критою, але це ж знову капіталовкладення треба зробити. І тут питання в статусі землі.
Це поле готові реконструювати інвестори. Зараз там стоять машини Росгвардіі, і не встигли ми зайти, як співробітник на бігу почав кричати, що у нас будуть проблеми і він нам це обіцяє Навколо ставка наступного літа хочуть поставити альтанки і перенести ближче до води кафе Фан-зона знаходиться на території ЦПКіВ, але статус особливо охороняється землі не завадив її облаштувати. Після ЧС-2018 тут будуть святкувати День будівельника
Текст: Марія ІГНАТОВА
Фото: Артем Устюжаніна / Е1.RU; Яндекс мапи