Російська державна спеціалізована академія мистецтв - єдина не тільки в країні, але і в світі освітня організація, яка дає можливість отримати повноцінну вищу освіту в сфері мистецтва людям з обмеженими можливостями здоров'я.
У 1991 році Академія розпочала свою діяльність ще в якості структурного підрозділу Всесоюзного центру творчої реабілітації інвалідів. У тому ж році за наказом Міністерства культури СРСР був організований інститут мистецтв Всесоюзного центру творчої реабілітації інвалідів, в створення якого великий внесок внесли такі відомі діячі вітчизняної культури і мистецтва, як народна артистка СРСР, композитор А.Н. Пахмутова, поет М.М. Добронравов, народні артисти СРСР В.А. Етуш, М.М. Губенко, кінодраматург Р.І. Ібрагімбеков, театральні педагоги - подружжя А.В. Мецці і О.С. Романовська. Активну участь у створенні Центру та Інституту брали такі організації, як Всеросійське товариство інвалідів, Фонд соціальних винаходів СРСР, Радянський Фонд милосердя та здоров'я, Комітет у справах ветеранів та інвалідів Верховної Ради СРСР, Радянський дитячий Фонд, Академія педагогічних наук СРСР, Комісія у справах ЮНЕСКО в СРСР, Академія мистецтв СРСР, Спілка композиторів РРФСР, Спілка кінематографістів СРСР.
У 2013 році вуз пройшов державну акредитацію, отримав статус академії і тепер носить назву «Російська державна спеціалізована академія мистецтв» ( «Russian state Academy of Arts for special needs, students»).
У Російській державній спеціалізованій академії мистецтв висококваліфікований викладацький склад - провідні діячі культури і мистецтва Росії: народний артист РФ Є.К. карельських; заслужені артисти РФ І.Г. Бродська-Кареліна, А.О. Петерсон, І.І. Сенін, Ю.А. Сидоров, С.С. Сорокін; члени-кореспонденти Російської академії мистецтв О.Н. Лошаков і І.А. Полієнко, заслужені художники РФ Є.Г. Болотських, Н.Є. Комаров, доктора мистецтвознавства М.І. Імханіцкій, М.С. Філатова та ін. З 2011 року ректором є заслужений діяч мистецтв РФ, доктор мистецтвознавства, професор А.Н. Якупов.
Головний напрямок діяльності Академії - навчання творчих професій інвалідів і людей з обмеженнями по здоров'ю, що робить її унікальною освітньою організацією, адже в світі нічого подібного не існує. У РГСАІ існує три факультети - музичний, театральний і факультет образотворчого мистецтва.
музичний факультет
театральний факультет
Факультет образотворчих мистецтв
Кафедра музичного виконавства
Кафедра акторського мистецтва
Кафедра живопису і графіки
Кафедра народних інструментів
Кафедра пластичної виразності
Кафедра дизайну
Кафедра оперного співу
Кафедра сценічної мови і сурдопедагогіки
Кафедра музичної звукорежисури, акустики та інформатики
Кафедра теорії та історії музики
В Академії ефективно реалізується вже протягом двадцяти років ідея інклюзивної освіти, чому сприяють сучасні методики навчання і соціально збалансована студентське середовище. За 20 років свого існування Академія накопичила величезний досвід роботи з творчо обдарованими інвалідами.
Основними завданнями РГСАІ є:
- створення умов для розкриття творчого потенціалу талановитої молоді з обмеженими можливостями в процесі навчання;
- створення науково-методичної бази та поширення досвіду кращих педагогів вузу на всі рівні спеціалізованої освіти інвалідів в сфері мистецтва в Росії;
- організація і проведення фестивалів, конкурсів, виставок та інших заходів, пов'язаних із здійсненням театральної та концертної діяльності.
Велике значення Російської державної спеціалізованої академії мистецтв полягає не тільки в діяльності в сфері освіти, але і в реалізації програм соціальної, творчої та трудової реабілітації інвалідів та людей з обмеженими можливостями здоров'я.
Матеріальна база РГСАІ відповідає вимогам ФГОС ВПО і в достатній мірі забезпечує навчальний процес:
- аудиторії оснащені сучасною апаратурою, необхідною для проведення занять: в комп'ютерних класах, кабінеті технічних засобів навчання (ТСО), студії звукозапису повністю оновлено технічне обладнання;
- фонд записів налічує більше 150 000 одиниць і понад 100 000 репродукцій;
- бібліотека, фонди якої зберігаються на паперових та електронних носіях, включає в себе великий обсяг текстової, в тому числі нотної, записаної за системою Брайля;
- є концертні зали (великий і камерний), зал для навчальних театральних постановок, а також навчальний оперний театр.
Партнерами Російської державної спеціалізованої академії мистецтв є:
- Центр медико-соціальної реабілітації інвалідів департаменту соціального захисту міста Москви;
- Регіональна громадська організація людей з інвалідністю «Перспектива»;
- Навчально-методичний центр «АДЕЛІ»;
- Благодійний фонд імені Преподобного Сергія Радонезького;
- Асоціація Шкіл Мистецтв;
- «Dislife» - портал для людей з обмеженими можливостями здоров'я;
- Електронно-бібліотечна система «КнігаФонд».
Російська державна спеціалізована академія мистецтв піклується про працевлаштування своїх випускників. Вони складають основу трупи Московського театру міміки та жесту, працюють в Московській філармонії, займаються творчою реабілітацією людей з обмеженими можливостями здоров'я засобами театрального мистецтва в різних студіях і гуртках шкіл, товариств інвалідів, лікарень, естетичних центрів. Випускниками театрального факультету створені нові професійні колективи: ляльковий театр «Котофей», проекти нечуючих акторів «Недослов» і «Кінематограф», ляльковий театр в Тиві (м Кизил). Крім того, на сайті вузу регулярно оновлюється інформація про вакансії для молодих фахівців з обмеженими можливостями здоров'я. Також РГСАІ спільно з РООІ Перспектива представляє список вакансій відділу сприяння зайнятості інвалідів.
Студенти РГСАІ ведуть дуже активне творче життя. Концерти студентів-музикантів проходять щотижня, з розкладом виступів можна ознайомитися на сайті Академії. Художники беруть участь у виставках, різноманітних проектах та конкурсах. Вистави навчаються театрального факультету йдуть щотижня. Студенти і випускники факультету - постійні учасники і лауреати міжнародних та всеукраїнських фестивалів:
- театральних шкіл ( «Подіум» і фестиваль театральних вузів в Ярославлі);
- VSA arts ( «дуже особливих мистецтв») в США;
- особливих театрів «Протеатр» в Москві;
- «Крок назустріч» в Санкт-Петербурзі;
- «Як помах крила» в Волгограді і ін.
Вони з успіхом гастролюють в Росії і за кордоном (Німеччина, Бельгія, Голландія, Франція, Іспанія, Італія, Греція, Великобританія, Норвегія, США, Канада, Японія, Тайвань).
Контактна інформація Російської державної спеціалізованої академії мистецтв:
Адреса: +121165, м.Москва, Резервний проїзд, будинок 12.
Телефон / факс: +7 (499) 249-33-80.
E-mail: [email protected]
сайт: http://www.rgsai.ru
За матеріалами сайту Російської державної спеціалізованої академії мистецтв
3.151559551520