Російські школи не поспішають вводити другу іноземну мову: "Ресурсів немає": Новини Накануне.RU

Російські школи не поспішають вводити другу іноземну мову: "Ресурсів немає"

Російські школи виявилися не готові вводити другий обов'язковий іноземну мову. Незважаючи на те, що федеральні державні освітні стандарти (ФГОСи) були розроблені ще в 2010 р, втілити в життя деякі з положень документа керівникам освітніх установ не представляється можливим, передає кореспондент Накануне.RU.

Читайте також:

Рік тому тепер уже колишній міністр освіти Дмитро Ліванов нагадав директорам шкіл про необхідність введення другої іноземної мови з п'ятих класів. Такі, за його словами, вимоги ФГОСи.

"З 1 вересня п'яті класи переходять на навчання за новим стандартом, де зафіксовано: друга іноземна мова є обов'язковим елементом шкільної програми", - сказав міністр.

Пізніше він поспішив заспокоїти стривожених керівників шкіл, уточнивши, що не квапить їх: на процес відведено п'ять років. "Спочатку такий стандарт вводився в початковій школі, починаючи з цього року, освітній стандарт вводиться в основній школі. Це буде робитися поетапно, займе п'ять років. Ми виходимо з того, що у регіонів є можливість вибору, яким чином вводити в навчальний процес другий обов'язковий іноземну мову. Вже зараз приблизно 10% шкіл мають другу іноземну мову в своєму розкладі. Але якщо немає ресурсів - навчальних матеріалів, підготовлених педагогів, краще цього не робити, а взяти час на підготовку. Набагато краще знати одну іноземну зик, ніж погано знати два ", - заявляв екс-міністр в коментарі Накануне.RU.

Тоді багато директорів поставилися до новації скептично і відмовилися від таких нововведень в своїх школах.

Як з'ясувалося, через рік їх думка не змінилася.

Директор челябінського фізико-математичного ліцею №3 1 Олександр Попов раніше вважає друга іноземна мова - зайвим.

"Навіть мовні школи другої мови вчать погано. Математичної школі другий мова не потрібна, і ми ніколи його вводити не будемо, тому що є один світова мова - англійська, його ми вчимо", - зазначив Попов в розмові з Накануне.RU.

Про нестачу ресурсів на другу іноземну Накануне.RU розповіла директор єкатеринбурзькій середньої загальноосвітньої школи №184 "Нова школа" Наталія Кузнєцова.

"Чи не вводили, бо ресурсів для цього немає. Можливо, будемо вводити, якщо будуть матеріальні можливості. Але взагалі-то у нас школа загальноосвітня, тому друга мова необов'язковий. Це в гімназіях навчають друга мова", - сказала Кузнєцова, додавши, що ніяких документів, зобов'язуючих вводити другу іноземну, немає.

Це в гімназіях навчають друга мова, - сказала Кузнєцова, додавши, що ніяких документів, зобов'язуючих вводити другу іноземну, немає

А ось в єкатеринбурзькій гімназії №9 ніяких проблем з введенням другої іноземної мови немає: йому навчали в школі завжди.

"У дев'ятій гімназії завжди був друга іноземна. У нас додатково вивчають німецьку. При цьому кількість годин не збільшується, навантаження зберігається згідно з усіма нормами. Збільшення навантаження погодинної або ще якої-небудь у дітей не відбувається. Програми складаються таким чином, щоб не перевантажити дітей , тому що це досить серйозна проблема ", - розповіла Накануне.RU директор" дев'ятки "Лариса Кулькова.

Великих змін не відбулося і в тюменської гімназії №5, в якій друга іноземна школярі вивчають з сьомого класу.

"Ми ввели німецьку мову з п'ятого класу. У нас друга мова вже був, але він був з сьомого класу. Нам було навіть вигідніше ввести його з сьомого класу, раз відведені години на другу мову. Раз у нас школа з поглибленим вивченням іноземної мови, то в будь-якому випадку передбачається друга мова. Тільки він передбачався в сьомому класі, а зараз в п'ятому ", - повідомила Накануне.RU директор п'ятої гімназії Ірина Колова.

Поступово приступили до втілення установок ФГОСи і в Москві. Так, в загальноосвітній школі №1981 друга іноземна ввели поки тільки в одному з профільних класів.

Так, в загальноосвітній школі №1981 друга іноземна ввели поки тільки в одному з профільних класів

"З цього року будемо вводити другу іноземну, але не у всіх класах, а тільки в кадетських. Там буде англійська і французька. А далі - подивимося. Так-то ми за, якщо спеціалізація мовна, то це дуже вітається, а якщо фізико математична, то не вітається, тому що навантаження у дітей і так велика. у кадетських класів основна програма загальноосвітня, а на додаток у них буде французька мова. а ще є така проблема - за довгі роки, коли батьки дуже довго не хотіли ніяких мов, крім англійської, кадрів ста про не так вже й багато. Аби кого знайти можна, а так, щоб це не виявилося холостим пострілом, це непросто ", - пояснив Накануне.RU директор школи Олександр Чермошенцев.

RU директор школи Олександр Чермошенцев

Нагадаємо, що іноземна мова та друга іноземна мова входять в число обов'язкових навчальних предметів, згідно з останніми ФГОСи. Не виключено, що документ зазнає змін за розпорядженням нового міністра освіти Ольги Васильєвої. Поки про якісь нововведення нового глави відомства невідомо, а до моменту публікації матеріалу на запит щодо перспектив "другого іняза" в прес-службі Міністерства освіти та науки не відповіла.