Мільярдер Володимир Потанін став першим російським магнатом, що приєдналася до товариства Білла Гейтса і Уоррена Баффета під назвою "Клятва дарування".
М ілліардер Володимир Потанін став першим російським магнатом, що приєдналася до товариства Білла Гейтса і Уоррена Баффета під назвою "Клятва дарування".
Ця благодійна кампанія закликає найзаможніших людей планети передати хоча б половину своїх багатств на благодійність.
Потанін - один з десятка мільярдерів, які стали новими членами організації, яка тепер налічує 105 осіб із загальним станом 500 млрд дол. До недавнього "вливання" все 93 члена групи були американськими багатіями.
"Я приєднуюся до" Клятві дарування ", тому що це видатна ініціатива, гідна підтримки. Сподіваюся, що мій приклад не тільки розповість світу про відродження філантропії в Росії, але і надихне як моїх співвітчизників, так і інших людей", - йдеться в листі бізнесмена.
52-річний Потанін - четвертий найбагатша людина в Росії. Він знаходиться на 46-му рядку рейтингу найбагатших людей планети, згідно Forbes, а його статок оцінюють 14,5 млрд дол.
Більшу частину своїх багатств він отримав в епоху початку приватизації в Росії, ведучи бізнес після розвалу Радянського союзу в різних сферах, включаючи металургію, гірничу промисловість і банківська справа.
Його компанія "Інтеррос" має велику частку в "Норильському нікелі", найбільшому в світі виробнику нікелю і паладію.
"Клятва дарування" заснована в 2010 році Гейтсом і Баффетом, щоб закликати найбагатших людей планети "розкрити свої кишені" і передати більшу частку своїх багатств благодійним організаціям, яким вони довіряють.
І хоча Росія - батьківщина 96 мільярдерів - займає за цим показником шосте місце на планеті, благодійність в великих масштабах - це нове для країни явище. До того ж Росія, на відміну від Заходу, не надає ніяких податкових поблажок на пожертвування.
Володимир Потанін і Володимир Путін. фото АР
У 2010 році Потанін заявив, що збирається передати весь свій статок на благодійність. З кінця 1990-х років він щорічно передавав мільйони музеям, а також фінансував освітні програми, стипендії та гранти.
Він є головою опікунської ради Ермітажу в Санкт-Петербурзі і членом опікунської ради Фонду Соломона Р. Гуггенхайма.
"Упевнений, що просто підписавши чек, не можна вирішити проблеми, якими переймаються люди. Важливо особисту участь. Тому в 1999 році я створив благодійний фонд, щоб реалізувати програми в сфері освіти, культури і розвитку філантропії", - написав Потанін суспільству "Клятва дарування" .
Колишній партнер Потаніна в Норильську Михайло Прохоров зробив таку обіцянку, сказавши, що позбудеться від своїх 13,2 млрд дол, якщо переможе на президентських виборах. За підсумками виборів він здобув третє місце, набравши трохи більше 8% голосів.
Його фонд повідомляє, що Прохоров передав понад 35 млн дол на благодійність з 2004 року.
Оригінал публікації: Russian Oligarch Joins US Charity Pledge