РОСІЙСКИЙ МУЗЕЙ в Санкт-Петербурзі. Фото. Адреса Російського музею. Вартість квитків


Адреса Російського музею: 191186, Санкт-Петербург, Інженерна вул., 4
метро: Невський проспект , Гостинний двір
Час роботи: 10.00-18.00, ПН - 10.00-17.00
Вихідні: ВТ Вартість квитків: дорослий - 180 р, школярі, пенсіонери - 30 р. Студенти ВНЗ - безкоштовно. Аудіогід - 250 р. Проїзд: пішки від ст. м. "Невський проспект" або "Гостинний двір" Телефон: (812) 314-83-68, 314-34-48
Факс: (812) 314-41-53


Російський музей в Санкт-Петербурзі - найбільше в світі зібрання російського образотворчого мистецтва (більше 400 000 творів) всіх видів і жанрів з XI по XX ст.

Російський музей заснований в 1895 році як «Імператорський музей російського мистецтва імені Імператора Олександра III», відкритий для відвідувачів в березні 1898 р Розмістився в Михайлівському палаці (1819 р архітектор К.І. Россі), побудованому для великого князя Михайла Павловича .

До наших днів збереглися в первісному вигляді парадні сходи і білоколонний зал, оздоблення інших приміщень втрачено в ході пристосування будівлі під музейні потреби (архітектор В.Ф. Свиньин). Для розміщення безперервно поповнювалися колекцій були прибудовані східний корпус (нині Російський етнографічний музей) і західний, називається по імені його творця «корпус Бенуа» (набережна каналу Грибоєдова, 2). У 1999р. музею переданий Михайлівський сад (1823-1825 рр., архітектори К.І. Россі, І.А. Іванов, А.А. Менелас, садовий майстер Д. Буш).

У давньоруському відділі Російського музею експонуються видатні пам'ятники іконопису, в тому числі, роботи Андрія Рубльова, Діонісія, Симона Ушакова, дерев'яна скульптура, різьблення по каменю і кістки, вишивка, ювелірні вироби.

Особливо багата колекція образотворчого мистецтва XVIII - першої половини XIX ст. , Що включає роботи художників петровського часу І.М. Нікітіна, А.М. Матвєєва, І.Я. Вешнякова; чудові портрети пензля Ф.С. Рокотова, Д. Г. Левицького, В.Л. Боровиковського, О.А. Кіпренського; полотна А.Г. Веніуіанова, В.К. Шебуева, К.П. Брюллова, А.А. Іванова, П.А. Федотова; скульптури Ф.І. Шубіна, Ф.Г. Гордєєва, М.І. Козловського, І.П. Мартоса.

Творчість майстрів другої половини XIX ст. представлено роботами І.Є. Рєпіна, В. І. Сурикова, І.К. Айвазовського, художників академічної школи.

Серед творів майстрів рубежу XIX - XX ст. - роботи В.А. Сєрова, М.А. Врубеля, К.А. Коровіна, М.В. Нестерова, В.В. Кандинського, К.С. Малевича, М. Шагала, П.Н. Філонова.

У відділі радянського мистецтва - твори А.А. Рилова, К.С. Петрова-Водкіна, Н.П. Крилова, А.Т. Матвєєва і багатьох інших.

Відкрито експозиції декоративно-прикладного та народного мистецтва.

Філіями Російського музею є Строгановський палац , Михайлівський (Інженерний) замок , Комплекс « Літній сад - Літній палац - Будиночок Петра I ».

Центральна інформаційна стійка розташована в Михайлівському палаці, в касовому залі. Тут Вам надається інформація про режим роботи музею, тимчасових виставках, заходах, лекціях, заняттях і концертах, що проходять в Російському музеї.

Ви можете також отримати поверхові плани експозиції та інші друковані матеріали.

ВИСТАВКИ 2011 року:
середа, субота - Заняття для майбутніх мам
10 серпня - 8 листопада 2011 року - Виставка Костянтина Коровіна

29 лютого- 14 травня 2012 року - Корпус Бенуа. Виставка Миколи Фешина.
16 березня - 20 травня 2012 року - Михайлівський замок. «Знаменитий і невідомий Карл Брюллов»
23 березня - кінець травня 2012 року - мармуровий палац . «Другий Фотобієнале Російського музею» .
5 квітня - початок серпня 2012 року - Корпус Бенуа. Виставка Михайла Нестерова


РЕЦЕНЗІЯ НА ВІДВІДУВАННЯ РОСІЙСЬКОГО МУЗЕЮ в Санкт-Петербурзі

Російський музей в Санкт-Петербурзі - то надбання Північної столиці, яке якщо не кожен, то кожен другий чоловік, який бував в Петербурзі, просто зобов'язаний був відвідати! Що вже говорити про жителів Пітера (нехай і не корінних)?

Я до недавнього часу від сорому опускав очі, коли тема розмови в компанії друзів або роблять в літню пору періодичні наїзди в гості родичів заходила про найбільші пам'ятки міста, музеях, в їх числі і про Російському державному. Ну, не був я в ньому! І зізнаюся, раніше ніколи не тягнуло. "Що я не бачив серед цих полотен з фарбами на всю стіну?" - думав я кожен раз. Благо шкільного і університетської освіти вистачало, щоб відрізнити твори Рєпіна від Айвазовського. Як же сильно ... Докорінно (!) Змінилося моє ставлення до живопису після ...

Екскурсія в Російський музей починається вже зі станції метро Гостинний двір . Пірнути під Невським проспектом в підземку, перейти на протилежну від Гостинки сторону і крокувати прямо по Садовій вулиці до перетину з Італійської. По дорозі дивує велика кількість модернових бутиків і салонів. (Невже, раніше я так рідко тут бував?). За Італійській вулиці наліво, до площі Мистецтв. І ... Ось він, красень.

Перед входом в центральні ворота музею завжди (навіть взимку) багато народу. Особливо іноземних туристів, які готуються роззявивши роти ошиватися по зачаровує погляд приміщень Михайлівського замку, або вже вчинили екскурсію, але не здатних організовано збитися в купку і відправитися в найближчий МакДональдс.

Вхід в Російський музей в правій частині будівлі. Сходи, що ведуть вниз. А потім починається лабіринт з коридорів! Маленькі гардероби і багато що стоять на "поворотах" жінок. І не дарма: дійсно можна заблукати.

Перед шикарною центральної сходами вам люб'язно запропонують аудіо-гід. Плата, правда, за таке подобу екскурсії немаленька - 250 рублів. Але якщо ви вперше в Російському музеї, рекомендую! В заставу за аудіо-гід просять гроші або документ. Але можна і жетончик гардероба залишити (Росія демократична). Тут же вам видадуть поверхові ілюстровані схемки музею і з задоволенням розкажуть, з чого почати і де продовжити свій огляд.

Зазвичай, його пропонують почати з другого поверху. За годинниковою стрілкою. Мистецтво першої половини XIX століття (Айвазовський, Брюль, Іванов), мистецтво XVIII століття (Левицький, Боровиковський, Рокотов), Давньоруська мистецтво (Рубльов, Діонісій). Потім - перший поверх - мистецтво другої половини XIX - початку XX століть (Рєпін, Суриков, Шишкін, Серов). Схему прикладаю :)

Такого захоплення від побаченого не очікував від себе! Це ж всього лише картини ?! Однак, коли впритул походиш до "Останнього дня Помпеї", коли наживо бачиш кожен мазок "Запорожців", коли тебе огортає відчуття присутності серед нещасних "Дев'ятого вала" ... Музика, шуми і підкреслено-величавий голос аудіо-гіда надають екскурсії по Русскому музею додатковий антураж. Ти ніби з головою поринаєш у світ живопису, в життя картин, в епоху людей, їх творили.

Виходиш з цього стану лише під кінець свого міні-подорожі по залах музею. У той момент, коли натикаєшся на знайомих тетенек- "провідниць" по незліченним коридорах біля входу / виходу з Михайлівського замку.

Якщо вам пощастить відвідати Російський музей в Петербурзі в зимовий час, коли низка білих ночей буде ще тільки попереду, то на виході Михайлівський замок постане перед вами в іншому своєму образі. Білий зустрічає наряд змінитися блакитно-жовтими шатами сніжної підсвічування - Божевільна краса!


PS - зверніть особливу увагу на картину В.І. Сурикова "Степан Разін": спочатку під гострим кутом ліворуч, потім - під гострим кутом праворуч.

Приємною вам екскурсії по превеликий Російському музею Санкт-Петербурга.

І дихайте Пітером глибше!


Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.


Ще статті по темі:

Радимо прочитати:


Що вже говорити про жителів Пітера (нехай і не корінних)?
Quot;Що я не бачив серед цих полотен з фарбами на всю стіну?
Невже, раніше я так рідко тут бував?
Це ж всього лише картини ?