Роскомнадзор заборонив ЗМІ вказувати спосіб і причини самогубства

Закон «Про інформацію» забороняє публікувати відомості про спосіб суїцидів і заклики до суїциду, про причини там нічого не сказано

А. Махонін / Відомості

Роскомнадзор заборонив ЗМІ вказувати спосіб самогубства і причини в новини про суїцид онкохворих. Головний редактор видання "Православ'я і світ" Анна Данилова опублікувала в Facebook фото листи Роскомнадзора, в якому говориться, що забороненими визнані опис способів самогубства (в дужках конкретизовані ці способи), а також причини їх скоєння самогубства, зокрема фраза "дружина загиблого пояснила, що її чоловік страждав від постійного болю", в якій говорилося про зв'язок його стану з захворюванням. "От цікаво - треба писати" Помер серед повного здоров'я "? - прокоментувала вимоги відомства Данилова.

На сайті видання йдеться , Що це вже друге попередження, яке приходить порталу в зв'язку з новиною про самогубство онкохворих.

"Рішення про визнання цієї інформації забороненої прийняв Росспоживнагляд, який є органом, повноважним приймати такого роду рішення", - сказав "Інтерфаксу" представник Роскомнадзора Вадим Ампелонскій. Своє рішення Росспоживнагляд направив Роскомнадзор, і це відомство його виконало, виславши відповідне повідомлення виданню. "Ми не знаємо, на підставі яких критеріїв Росспоживнагляд ухвалив таке рішення. Ми можемо тільки сказати, що в діях наших співробітників не було ніяких протиправних дій", - заявив Ампелонскій.

«Методичні вказівки для нас розробило наукове співтовариство, - заявила "Газете.ру" прес-секретар Росспоживнагляду Анна Сергєєва. - Акцент тут робиться не на онкохворих. Головне, щоб суїцид не підносить як спосіб виходу зі складної ситуації ». Вона пояснила, що цими методичними вказівками відомство керується з 2012 р "Інтерфаксу" вона сказала, що Росспоживнагляд виявляє "консультативну допомогу порталу" Православ'я і світ "для усунення зауважень до матеріалів".

Росспоживнагляд сам не займається пошуком некоректної інформації. «Ми працюємо за тими посиланнями, які нам надсилають громадяни, експерти або інші органи», - заявила Сергєєва. Хто поскаржився на публікацію в «Православ'ї і світі», вона не уточнила.

«Перше попередження ми отримали 27 лютого цього року і відразу прибрали інформацію про те, якими способами було здійснено самогубство, - наводяться в повідомленні порталу слова Данилової. - Раніше наш проект «суїциду немає!» Також отримував попередження, хоча всі матеріали сайту спрямовані на боротьбу з самогубствами і перевірені кризовими психологами ».

Претензії чиновників викликала замітка від 20 лютого 2015 року "Нагадуємо, що з початку лютого в Москві було зафіксовано 11 випадків самогубств онкохворих", - додає "Православие и мир". "Інтерфакс" днями повідомив про 12-му випадку - наклав на себе руки професор Едмунд-Михайло Люді, багато років пропрацював в науковому центрі ім. Бакулєва. Міський департамент охорони здоров'я провів перевірку забезпеченості онкохворих знеболюючими. Заступник мера Москви Леонід Печатников 25 лютого заявив, що ця серія суїцидів не пов'язана з больовим синдромом або дефіцитом знеболюючих препаратів в Москві.

Закон "Про інформацію" забороняє публікувати відомості про спосіб суїцидів і заклики до суїциду, про причини там нічого не сказано.

Quot;От цікаво - треба писати" Помер серед повного здоров'я "?