Рособрнадзор презентував модель усної частини ДПА-9 з російської мови

Рособрнадзор презентував модель усної частини ДПА-9 з російської мови

07.09.2017

Федеральна служба з нагляду в сфері освіти і науки в період з 28 вересня по 8 жовтня проведе широкомасштабну апробацію моделі підсумкової співбесіди з російської мови для учнів 9 класів Федеральна служба з нагляду в сфері освіти і науки в період з 28 вересня по 8 жовтня проведе широкомасштабну апробацію моделі підсумкової співбесіди з російської мови для учнів 9 класів. Напередодні апробації фахівці відомства розповіли на прес-конференції в Ситуационно-інформаційному центрі Рособрнадзора, що буде представляти із себе усний іспит.

Усну співбесіду з російської мови вводиться в рамках реалізації Концепції викладання російської мови та літератури для перевірки навичок усного мовлення у школярів. Планується, що проходження підсумкової співбесіди в подальшому стане для випускників дев'ятих класів допуском до державної підсумкової атестації.

При розробці екзаменаційної моделі була проведена велика і складна робота. Пілотна апробація двох моделей усної частини ДПА з російської мови, усної співбесіди з викладачем і комп'ютерної форми іспиту, проводилася в жовтні 2016 року в Московській області, Республіці Татарстан і Чеченській Республіці. Участь в ній взяли близько 1,5 тисячі учнів.

За підсумками апробації та суспільно-професійного обговорення була доопрацьована модель усної частини ДПА, що представляє собою співбесіду навчається з викладачем. Її широкомасштабна апробація буде проведена восени 2017 року 19 регіонах РФ.

«Підсумки першої апробації визначили, що саме за цією моделлю усного іспиту більш ефективно йти далі. Після її нової широкомасштабної апробації буде прийматися рішення про можливість введення усного іспиту в штатний режим », - повідомив керівник Рособрнадзора Сергій Кравцов.

Керівник федеральної комісії розробників КІМ ЄДІ і ОГЕ з російської мови Ірина Цибулько розповіла, що усний іспит буде націлений на перевірку навичок спонтанного мовлення - на підготовку учаснику буде даватися близько хвилини.

Модель підсумкової співбесіди з російської мови включає наступні типи завдань:

1) читання тексту вголос;

2) переказ тексту із залученням додаткової інформації;

3) монологічне висловлювання за однією з обраних тем;

4) діалог з екзаменатором-співрозмовником.

Всі тексти для читання, які будуть запропоновані учасникам співбесіди, - це тексти про видатних людей Росії, таких як перший космонавт Юрій Гагарін, знаменитий хірург Микола Пирогов, наші сучасники Доктор Ліза (Єлизавета Глінка) і доктор з Красноярська, який в складних умовах провів операцію і врятував життя дитині.

«Ви пам'ятаєте слова президента Росії Володимира Путіна про те, що рух країни вперед визначають люди. Ми будемо говорити про людей і читати тексти про людей, які жили і живуть серед нас. Це люди, які складають славу нашої країни », - розповіла Ірина Цибулько.

На виконання роботи кожного учасника буде відводитися близько 15 хвилин. В процесі проведення співбесіди буде вестися аудіозапис.

Оцінка виконання завдань роботи буде здійснюватися експертом безпосередньо в процесі відповіді за спеціально розробленими критеріями з урахуванням дотримання норм сучасної української літературної мови.

В даний час ведеться робота по внесенню змін до чинного Порядку проведення державної підсумкової атестації за освітніми програмами основної загальної освіти в частині регламентує організацію та проведення підсумкової співбесіди з російської мови.

Планується, що підсумкове співбесіду випускники 9 класів будуть проходити в своїх школах. Оцінюватися воно буде по системі «залік» / «незалік».

Участь регіонів у апробації підсумкової співбесіди в цьому році добровільне і його результати не впливатимуть на допуск учнів до ДПА-9 в 2018 році.

Ірина Цибулько зазначила, що розроблена модель підсумкової співбесіди не має аналогів у світовій практиці і висловила надію, що педагогічне співтовариство візьме активну участь в її обговоренні.

Демонстраційний варіант завдань підсумкової співбесіди з російської мови опублікований на сайті Федерального інституту педагогічних вимірювань - fipi.ru .

За матеріалами сайту Рособрнадзора.

Для довідки

Оренбурзька область бере участь в апробації моделі розділу «Мовлення» в ДПА з російської мови для учнів 9 класів.