- Командувати парадом буду я! - сказала Світлана Павлова, як тільки почула слово «стільці». Вранці гроші - ввечері бал і стільці! Увечері гроші - вночі стільці і танці до ранку! Сказала, як відрізала. Має право. Адже Світлана - найкраща ведуча міста Омська і наша ротаріанка!
В цей квітневий день в банкет-холі готелю «Амакс» з самого ранку готувалися до зустрічі гостей. Білосніжні скатертини, сяючі тарілки, найчистіші келихи прикрашали столи в залі з дзеркальними колонами. Банер біля входу, щоб його помітили всі, розтягнув всі свої складочки по стійці і радісно стояв, натягнутий як струна. Скелет перебрався з шафи на вішалку ближче до банера і, побряківая кісточками, тихенько підспівував патефона звучала з платівки знайому йому мелодію: «Біліє мій парус такий самотній ...».
Свіжоспечені імбирні печеньки спокушали ароматними запахами, красувалися одна перед одною, кидали важкі погляди на тюбики з харчовими фарбами, загравали з ними, тому що кожна хотіла, щоб саме її розфарбували першої. Синій маркер затамував подих і поглядав із засідки на одну особливо придивилася йому білу тарілочку. А в дальньому кутку залу розташувалися на шахових дошках і чекали з нетерпінням своїх гідних суперників чорно-білі шахи і червоно-білі алко-шашки. І ось, крига скресла, панове присяжні засідателі!
- Автомобіль - це не розкіш, а засіб пересування!
І вже на старенькому ретромобиле в супроводі Козлевича один за одним почали прибувати в «Амакс» довгоочікувані гості, друзі нашого клубу, президенти, бізнесмени, банкіри, директори компаній, ділові люди, професіонали абсолютно різних напрямків. Шикарні жіночі сукні, капелюшки, пір'я, чоловічі білі кепки, шарфи, піджаки наповнили зал атмосферою гламуру. Всім без винятку продавали лотерейки.
- Почім опіум для народу? - запитували гості і, почувши відповідь тут же, в надії отримати виграш, купували лотерейні квитки по кілька штук в одні руки. Карткові фокуси біля входу тут же приковували до себе погляд завзятих картярів. Вони уважно вдивлялися в руху рук молодого фокусника Микити, намагалися розкрити його секрети, але незабаром здавалися і йшли ні з чим.
Дві дуже симпатичні дівчата з Ротаракту пропонували кожному дізнатися про своє майбутнє. Підступу тут не було ніякого. Власними ручками гості діставали з круглою вази тільки одну паперову смужку з передбаченнями, де чорним по різнобарвному було написано все, що трапиться з ними в їх майбутньому. Всі передбачення ретельно розшифровували і, щоб все збулося напевно, кожному видавалася і вішалася на груди сяюча зірочка щастя.
- Шашки! ... бррр, тобто шахи! Чи знаєте ви, що таке шахи!
- У мене всі ходи записані! - говорили собі гості і, впевнені в своїй перемозі, сідали грати один за іншим. Правда, шах отримати ніхто не хотів, а мат на балу був недоречний, тому алко-шашки однозначно були в пріоритеті. Деякі з гостей, попередньо оцінивши свої сили, так і не зважилися зіграти в алко-шашки навіть одну партійки ...
Скелет дуже скоро пішов по руках, був помічений в обнімашка з гостями, пропонував пожити замість нього в шафі, але на нього ніхто в образі за це не був. Печеньки з захватом і радістю віддавали себе тюбикам з фарбами. Синій маркер переходив з рук в руки і записував власні бажання і побажання гостей Ротарі клубу «Омськ-Достоєвський» на тарілочці з блакитною облямівкою, тим більше, що привід для цього був. Завдяки засновнику клубу Олексію Акулову нашому Ротарі клубу «Омськ-Достоєвський» в квітні 2018 року минуло шістнадцятий років!
- Це вам не Ріо-де-Жанейро ... Це - Омськ!
І світлодіодний номер шоу-балету «Аверс» відкрив святкову програму балу. А слідом блискуча і багатогранна ротаріанка нашого клубу Анастасія Білоусова директор поліграфії і сувенірмага «Синій птах», льотчик-аматор, поетеса, художниця відкрила нам нову грань свого таланту. Вона граючи виконала номер з обручами. Та не з одним-двома, вона легко розкрутила все десять!
За сюжетом роману Ільфа і Петрова з 12 стільців тільки один був щасливим! Наш бал називався «16 стільців», тому перші чотири лотерейні квитки «Щасливий стілець» дуже швидко знайшли своїх володарів прямо в залі банкет-холу. Решта були розіграні пізніше. Ми не сумніваємося, що всі пролонговані призи будуть виграшними, але це трапиться після балу, а поки ...
У залі згасло світло, заробив проектор, і на екрані закрутилося ротаріанський колесо. Нашим дорогим гостям був представлений ліричний, трохи сумний, але дуже душевний ролик відеограф Олексія Крючкова, заснований на реальних подіях, про те, як створювався Ротарі парк «Сонячне коло» руками самих ротарійців, Про те, як коли за горизонт йде сонце, в парку стає темно і сумно. І тільки сяйво годинника на вежі, і палаючі два ліхтаря біля букв «Я люблю Омськ» кажуть всім про те, як необхідне світло для щастя людей і в Ротарі парку і на вулицях нашого міста. Після закінчення ролика Омська кампанія «ЗВТ» представила свій проект з висвітлення парку, а Тетяна Осинцева, президент 2017-2018 року, оголосила про початок аукціону.
Найшикарніші, сяючі панянки нашого клубу урочисто і легко внесли в зал всі заявлені лоти і ... чорний ящик. Як же всі вони були чудові!
- Дихайте глибше. Ви схвильовані!
Пір'я боа з кожним подихом обдували їх рум'яні личка, з кожним рухом трепетно тремтіли на тендітних жіночих плечах. Просто тому, що кожна жінка сама по собі скарб нашого клубу, діаманти рідкісної огранки.
- Ваше політичне кредо?
- Завжди! - Саме так віртуозний і неповторний Володимир Ізмоденов в будь-яких умовах і за будь-яких обставин може настільки блискуче провести аукціон. Початкова ціна першого лота заявлена. Зал пожвавішав ...
- Кіса! Я давно хотів вас запитати як художник художника: «Ви малювати вмієте?» Так були продані одна за однією картини Олександра Краснопьорова «Іртишський дали» і Ігоря Саніна «Літо».
Дві роботи знаменитого мікромініатюрист Анатолія Коненко найменша бронзова статуетка «Любочка» і на сьогоднішній день в світі єдина глиняна дощечка з написом Ротарі клуб «Омськ-Достоєвський» на шумерському мовою, виконана клинописом, слідом пішли з молотка.
Кошик з далекого північного району Омської області, Тевриз, з лісовими ягодами, Іван-чаєм, медом, горіхами від старих добрих друзів нашого клубу повністю виправдали себе на аукціоні, і потрапили в чудові руки чоловіка з двома дітьми. «Димогенератор» від Сергія Попова дістався, уявіть собі, справжньому гурману істиною жінці, яка бажає творити їстівні копчені чудеса з продуктами на своїй дачі.
Ну, і звичайно «Чорний ящик». Тільки найсміливіші і зухвалі вирішили спробувати щастя і битися до перемоги. О ні, там був не "Мексиканський тушкан» і навіть не «Шанхайський барс», там була проста біленька папірець з написом ... «СТІЛЕЦЬ». Так! Щасливому володареві чорного ящика дістався справжнісінький ортопедичний стілець. І він був негайно випробуваний своїм господарем. Обидва залишилися дуже задоволені один одним.
Номер про інтриги при пошуку діамантів в стільцях, повний пристрасті і життя у виконанні танцювального колективу «Живи яскравіше! Танцюй! »І танцювальна пауза дуету« Рапіра »стали динамічним продовженням балу.
З величезною радістю всім гостям балу був представлений проект, який на даний момент клубом виконаний повністю: це придбання для юної талановитої дівчини Вікторії Муратової нової віолончелі. Тепер оксамитовий звук цього інструменту в обдарованих руках Вікторії змушує завмирати від насолоди серця слухачів.
А потім була лотерея!
- І тільки безпритульні діти перебувають без догляду!
Діти, які були присутні на нашому балу, із задоволенням крутили лототрон і оголошували виграшні квитки. Світлана Павлова з ще більшим задоволенням вручала призи щасливим власникам презентів, тому всі лотерейні квитки, продані перед початком балу нашим гостям, були з легкістю розіграні серед гостей.
- А де ж тортик? - запитаєте ви, і будете абсолютно праві. Нехай нам виповнилося лише шістнадцять років, але свято без іменинного торта - не зовсім свято. І ось, шістнадцять чудових президентів Ротарі клубу «Омськ-Достоєвський» вийшли на сцену, закотили рукава, наділи прозорі рукавички і всі разом створили диво. Зі свіжих випечених коржів Мариною Назарової, кухаря-кондитера кондитерської «Коровай», з дієтичного крему і сиропної просочення, орудуючи черзі пензликами і лопатками, вони зліпили справжнісінький іменинний торт і прикрасили його ... стільцями і свіжою полуницею! А чим же ще? Вийшов торт «ось такої висоти, ось такої ширини», але ось чим розрізати такий торт, дуже не просте питання виявився. Ножа підходящого, на жаль, не знайшлося ...
- Справа допомоги потопаючим - справа рук самих потопельників! - вигукнув елект-президент Віктор Сиротюк і ... приніс абсолютно нову пилу, а, точніше, ножівку! І розрізав торт так віртуозно, що вистачило всім, хто вчасно встиг ... У колі друзів торти з'їдається дуже швидко, а іменинні - і того швидше. Ну, дуже смачний торт вийшов!
Між іншим, коштовності на балу були знайдені. Правда, розпорювати стільці ножем нікому не знадобилося, а ось взяти участь у вікторині довелося: згадати про те, як створювався фільм «12 стільців», станцювати танго мадам Грицацуєвої, продовжити знамениті фрази з фільму. У чесній грі переможцем виявився Сергій Попов і отримав в подарунок для своєї дружини браслет зі справжнього аметиста, створений власноруч ну дуже спекотної жінкою, мрією поета, Галиною Бурзінскій, господинею «Райдуги самоцвітів».
Потім все танцювали, і вже розлучалися з нашими гостями далеко за північ.
- Посміхайтеся ... А тепер розплатитеся з офіціантом і непомітно підіть!
До нових зустрічей, дорогі друзі! Ось так задуманий нашим клубом проект по святковому висвітлення Ротарі парку «Сонячне коло» міцніє і набирає свої оберти. Крутиться ротаріанський колесо, робляться нові проекти.
Всі гроші зібрані від проведеного балу «16 стільців» підуть на освітлення парку.
Да буде світло!
Анастасія Кошелева,
РК Омськ-Достоєвський
Почім опіум для народу?Ваше політичне кредо?
Я давно хотів вас запитати як художник художника: «Ви малювати вмієте?
А де ж тортик?
А чим же ще?