Делегація Московської області відвідала з робочим візитом Німеччину, в ході якої Підмосков'ї презентувало німецькому бізнесу свій інвестиційний потенціал . Про подробиці зустрічі та спільні плани в сфері сельхозпереработки і медицини, читайте в матеріалі порталу mosreg.ru.
потенціал регіону
Німеччина є найважливішим партнером Московської області на міжрегіональному рівні. Підмосков'ї підтримує давні партнерські відносини з багатьма німецькими регіонами, серед яких землі Бранденбург, Баварія, Гессен, Північний Рейн-Вестфалія та Баден-Вюртемберг. На території області локалізовано понад 200 підприємств німецьких партнерів. У 2016 році товарообіг між сторонами склав більше $ 2 млрд.
За словами керівника відділу зі зв'язків з державними органами Російсько-німецької зовнішньоторговельної палати Себастіана Кіфера, регіон - зручний майданчик для інвестицій . Особливо німецьких інвесторів приваблюють податкові пільги.
«Підмосков'ї близько до міста Москві, де багато компаній мають свої штаб-квартири. Також в Підмосков'ї існує інфраструктура та індустріальні парки, уряд Московської області пропонує інвесторам знижки, податкові пільги », - сказав директор Germany Trade & Invest Ганс-Юрген Віттман.
Підмосковна сторона сподівається, що поїздка до Німеччини стане гарною підмогою для зачатка нових великих інвестпроектів. Як зазначив заступник голови уряду Московської області - міністр інвестицій і інновацій регіону Денис Буца, в даний час Підмосков'ї надає інвестпартнерам безпрецедентні заходи підтримки.
«Ми розробили заходи підтримки інвестора з точки зору компенсації витрат на підключення до об'єктів інженерної інфраструктури. Вирішили, що будемо відшкодовувати капітальні витрати на будівництво тих об'єктів, які інвестор планує реалізувати на території Підмосков'я в обсязі до 20% від понесених витрат - в ключових для нас галузях », - зазначив заступник голови.
Сьогодні за інвестиційною привабливістю Московська область займає в Росії третє місце після Москви і Санкт-Петербурга. А в міжнародному інвестиційному рейтингу піднялася з 21 місця на 9-е завдяки створенню в регіоні особливих економічних зон.
П'ять найбільш інноваційних проектів Підмосков'я >>
нові інвестпроекти
Підмосков'ї планує залучити близько 25 німецьких компаній-інвесторів після роуд-шоу в Німеччині. Локалізацією виробництва на території Московської області зацікавилися близько 10 компаній з Гамбурга і 12 компаній з Нюрнберга . За словами Буцаева, останні розглядають регіон як майданчик для реалізації проектів у сфері переробки сільгосппродукції.
Зокрема, інвестори з Мюнхена і Баварії проявили інтерес до сирного кластеру, який планується створити в Дмитрівському районі. Статс-секретар міністерства сільського господарства, продовольства та лісів Баварії Хуберт Біттльмайер зазначив, що німецька сторона буде розвивати ініціативи в даному напрямку. А молочна компанія Ehrmann, завод якої розташовується в Раменському районі, планує розширювати виробництво в Московській області .
Регіоном також зацікавилися медичні компанії. Була досягнута домовленість про відкриття німецького реабілітаційного центру на території Підмосков'я в кінці 2019 року.
«Це буде елітний реабілітаційний центр на півдні Підмосков'я, для тих, хто їздить на лікування за кордон. Його будуватимуть за німецькими технологіями », - сказав голова комітету Східної Європи Торгової палати Гамбурга, директора« Медікатус Холдинг АГ »Мірко Новак, додавши, що до роботи в центрі залучать німецьких лікарів.
Про свої плани по розширенню виробництва на території Підмосков'я розповіла і компанія Metro group. підприємство готово інвестувати в Московську область близько 100 мільйонів євро до 2020 року. Також регіон розраховує на укладення найближчим часом угод по автокомпонентів.
Підписання перших комерційних угод, досягнутих в ході роуд-шоу, планується в листопаді, коли німецькі інвестори відвідають з візитом у відповідь Московську область.
подальші перспективи
В ході презентації інвестиційного потенціалу Підмосков'я в Берліні Денис Буца зазначив, що регіон може становити особливий інтерес для німецьких інвесторів з точки зору великого ринку збуту і транспортно-логістичної інфраструктури. За його словами, сьогодні в регіоні реалізується два великих інфраструктурних проекту, завдяки яким збільшиться транспортна доступність Підмосков'я.
«Перший - це будівництво Центральної кільцевої автомобільної дороги, протяжність якої становить 320 кілометрів. Дана магістраль з'єднає усі райони Московської області, і ми знаходимося в активній стадії будівництва. Другий проект пов'язаний з пасажирськими перевезеннями - планується побудувати систему легкорельсового транспорту. В тому числі, і спільно з німецькими компаніями », - зазначив Денис Буца.
Надія Осодоева