- «Розборки залицяльників Матильди схожі на терки бандитів в 90-х»: дивимося кіно з істориком і балериною...
- «Розборки залицяльників Матильди схожі на терки бандитів в 90-х»: дивимося кіно з істориком і балериною
«Розборки залицяльників Матильди схожі на терки бандитів в 90-х»: дивимося кіно з істориком і балериною
Кіно про любов царя і балерини нарешті вийшло на екрани.
Сьогодні по всій Росії вийшла в прокат «Матильда» - найбільш обговорювана картина року. Ми, звичайно, пішли в кіно - і взяли з собою історика і балерину. Вони-то краще нас розуміють, що відбувається на екрані. Звали і представників церкви, але ті, що очікувано, відмовилися.
Наші герої знайшли у фільмі чимало кумедних «ляпів», але в цілому залишилися задоволені - кажуть, картина вийшла красивою і доброю, актори грають переконливо, а Микола II показаний найскромнішими з усіх героїв.
Увага, в тексті нижче можуть бути спойлери!
Думка зберігача Музею історії Єкатеринбурга Сергія Скробова
Історику Сергію Скробову сподобався фільм, хоча в ньому багато неточностей.
Перша ж сцена у фільмі, де Матильда тікає по коридорах храму від переслідує її офіцера, просто не могла бути. У церквах ніколи не бігали і тим більше не кричали. Дуже багато невідповідностей саме в плані етикету. Жінки не могли диктувати якісь умови представникам вищого стану, чоловікам з роду Романових, а тим більше - спадкоємцю престолу. А Матильда це постійно робить у фільмі.
У сцені, коли Матильда і Микола прокидаються вранці в одному ліжку, а в кімнату заглядає мати Миколи - імператриця Марія Федорівна, балерина вкривається горностаєвій накидкою, але це теж неможливо. Горностаєва накидка - це символ царської влади, її діставали тільки в урочисті моменти, по великих святах, цесаревич не міг ховатися їй. Крім того, імператриця не могла возити імператора на інвалідному візку сама, тим більше в присутності наближених. Етикет цього не дозволяв, це робила прислуга.
Костюми та інтер'єри добре зроблені. Звичайно, використовуються сучасні матеріали, без них нікуди. Але іноді це смішно виглядає. Наприклад, в одному з кадрів Микола II з'являється в шкіряній куртці, які в ті часи носили тільки льотчики і бідні студенти. А ось робота декораторів відмінна, дуже мало неточностей, все відновлено досконально, навіть до розстановки предметів.
Дивна сцена з нападом на Миколу графа Воронцова, якого грає Данило Козловський. Він кричить, що хотів би вбити спадкоємця, але відомий тільки один випадок замаху на Миколу II, це було в Японії. Інших не було, так що це явно вигадана сцена. Та й взагалі розбирання залицяльників Матильди, серед яких граф Воронцов і великий князь Андрій Володимирович, нагадує історію з 90-х років, бандитські терки якісь з вибухами і бійками.
Розбірки залицяльників Матильди нагадують бандитські 90-ті.
У фільмі все звуть цесаревича «Ніки» - так було і насправді. У сім'ї його так називали. Як його кликала Матильда - я не знаю, але цілком можливо, що так само.
Історія з розв'язаної частиною костюма і оголеними грудьми - вигадка (у фільмі на сцені у Матільди оголюються груди через те, що суперниця непомітно розв'язує їй корсет, але балерина продовжує танцювати, чи не поправивши сукні. - Прим. Ред.). Такого не могло бути, її б дуже сильно оштрафували і відсторонили від виступів. У той час в імператорському балеті діяла система штрафів, все було дуже строго, а в кіно їй все сходить з рук.
Епізод з аварією потягу - дуже ефектний. Там майже все правда. Історичний факт в тому, що Олександр підняв дах вагона і допоміг вибратися з-під завалів дружині і дітям. Ось тільки в фільмі поїзд врізався у віз з конем, яка виявилася на шляхах, а насправді катастрофа сталася через зламані шляхів. У будь-якому випадку, сцена вийшла дуже ефектна. До речі, тут є уральський слід. Керуючий Товариством Південно-Західних залізниць Сергій Вітте перевіряв дорогу, помітив, що шляхи в поганому стані і написав про це термінове повідомлення. Ніхто на це не звернув увагу, а в підсумку саме там сталася трагедія. Коли стали розбиратися, виявилося, що він був єдиним, хто попереджав про це. Через декілька років Микола II призначив його прем'єр-міністром Росії, а потім він бував в Єкатеринбурзі, керував тут будівництвом залізниці і навіть став почесним жителем Єкатеринбурга.
Епізод з аварією потягу знятий правдоподібно.
Є й інші зв'язки з нашим містом. Наприклад, історія про те, що Матильда ховає листа від Миколи в музичну шкатулку. Насправді в той час цієї скриньки у неї не було, їй подарував її тільки через 10 років після цих подій уральський заводчик Станіслав Поклевскій-Козелл ( ми розповідали про їхні стосунки . - Прим. ред.). Дуже приємно, що, за версією кінодіячів, Матильда зберігає листи від Миколи в скриньці, подарованій уральців. Такого не було, звичайно, але це приємний ляп.
А в одному з останніх кадрів, під час коронації Миколи II, ми бачимо ряд фрейлін і офіцерів. Згідно з історичними документами, на цій коронації серед них була Ольга Михайлівна Веселкіна. У 1924 році її заслали в Свердловськ, вона тут спочатку працювала прислугою, але, так як вона знала вісім мов, її взяли в УПІ, а пізніше вона заснувала там кафедру іноземних мов.
Десь тут має бути і Ольга Михайлівна Веселкіна, яка заснувала в УПІ кафедру іноземних мов.
Найбільше мене вразило, що частина зйомок проходила в імператорському палаці, який зараз реставрують. Це перший художній фільм, знятий в відреставрованому палаці. Для зйомок відновили і привели в порядок частина залів, а одну сцену знімали навіть в оточенні будівельних лісів і стін, затягнутих тканиною. Насправді, там ще йде реставрація, але у фільмі обіграли це так, як ніби готують кімнату для подружжя Миколи II. Це історичні кадри, через кілька років вони будуть дуже цінні для музейників.
Єдині спецефекти - це феєрверк під час коронації Миколи II, в ті часи вони вже були, але, звичайно, не такі ефектні. На зйомках ж використовували сучасні салюти для більшої барвистості.
Де у сценариста були білі плями і потрібно було щось ефектне, він придумував з голови, це видно. В кінці фільму Микола II йде по Ходинському полю, на якому загинули тисячі людей в тисняві під час коронації царя. Це вражаючий момент, але насправді такого не було - царю доповіли про загиблих, він прийняв цю інформацію, розпорядився допомогти сім'ям загиблих, а потім поїхав на прийом до консула, але на саме поле він не заїжджав.
Олена Трубецкова насолоджувалася музикою і танцями в кіно, хоча їх було небагато.
Думка балерини Єкатеринбурзького театру опери та балету Олени Трубецкова (Грізних)
Фільм мені сподобався, шикарна музика, яка створює настрій того часу. Все, що стосується балету, знято досить правдоподібно. Насправді, бувають такі підступи між балеринами, як показано у фільмі, коли одна інший непомітно розв'язує корсет перед виходом на сцену. Знаю, що у Великому театрі бувають подібні конфлікти. Але в нашому театрі такого немає, та у нас є суперництво, але воно в рамках пристойності, тільки на професійній основі. Робити якісь капості ніхто не буде. Але у нас же немає боротьби за роль нареченої в танці на коронації імператора! (Сміється)
Вони танцюють на сучасних пуантах, але це нормально, я вважаю, адже зараз таких, як були в ті часи, і не знайти. Раніше пуанти робили з тканини і клею, а зараз є пластикові вставки. Сучасних балерин навіть не змусити встати на ті давні пуанти, вони просто не зможуть на них танцювати. В іншому костюмери постаралися відтворити атмосферу балету того часу. Опущені пачки, трико зі швом - все точно таке ж, як на картинках у підручнику з історії балету і на репродукціях того часу. Зачіски теж один в один.
Фінальний танець балерини виконують в костюмах, на які нашиті світлодіоди. Це, звичайно, було дуже натягнуто. У світлодіодах в ті часи навряд чи танцювали. Може бути, вони намагалися зімітувати сяйво діамантів. Провідні балерини виступали у великій кількості прикрас - це правда.
На пачки балеринам чогось нашили світлодіоди.
У фільмі багато балерини досить фігуристи - з великими грудьми і стегнами. Зараз це здається диким, а тоді були такі стандарти краси. Це зараз все балерини довгі і худі, а в той час вони були дуже пухкенькі, в формах, у них були груди і попа. При цьому технічно вони були дуже підковані, ноги були міцні, крутили фуете.
32 фуете - це дуже технічно складний елемент, Матильда Кшесинская насправді була одна з перших в світі, хто міг його виконати. Зараз це звичайний елемент шкільної програми для балерин, всі провідні танцівниці вміють їх крутити. Вищий пілотаж - це виконати їх на одному місці, нікуди не зрушуючи. Зараз роблять і більш складні елементи, але в той час це було великим досягненням.
В одному з кадрів після тренування Матильда показує пуанти, просочені кров'ю. Ноги насправді стираються в кров, це правда. У мене в дитинстві теж були криваві пуанти, якщо чесно. Пальці стиралися, хоч їх і заклеювали. Потім шкіра грубіє, як руки у слюсаря, але все одно бувають мозолі.
Балерини в фільмі пухкенькі, як і було в той час.
У сценах, коли Матильда танцює на сцені, в тому числі ті самі 32 фуете, це, звичайно, не актриса, а дублер - справжня балерина. Причому оператор красиво це знімає - ноги великим планом, не показує обличчя, вставляє кадри зі спини. За короткий термін так танцювати не навчишся, це виробляється роками. Якби актриса крутила фуете - це був би провал!
Сама актриса дуже старається показати балетну виправку, вона відмінно зіграла. Балетну виправку дуже складно показати - це розправлені плечі, витягнута шия, пряма спина, але вона зуміла. Хоча мені все одно було помітно, коли вона вибігає на сцену, що вона не займалася балетом з дитинства - руки тримає трошки не так. Але актриса все одно молодець, я не уявляю, скільки часу вона витратила на тренування!
Імператриця не могла сама возити царя на інвалідному візку, цього не дозволяв етикет.
Нагадаємо, сьогодні ми збираємо хроніку першого дня прокату «Матильди» . Прості екатерінбуржци теж висловлюють свої думки, і вони дуже різні.
Текст: Олена ХАЗІНУРОВА
Фото: kinopoisk.ru; wikipedia.org; надано героями публікації
«Розборки залицяльників Матильди схожі на терки бандитів в 90-х»: дивимося кіно з істориком і балериною
Кіно про любов царя і балерини нарешті вийшло на екрани.
Сьогодні по всій Росії вийшла в прокат «Матильда» - найбільш обговорювана картина року. Ми, звичайно, пішли в кіно - і взяли з собою історика і балерину. Вони-то краще нас розуміють, що відбувається на екрані. Звали і представників церкви, але ті, що очікувано, відмовилися.
Наші герої знайшли у фільмі чимало кумедних «ляпів», але в цілому залишилися задоволені - кажуть, картина вийшла красивою і доброю, актори грають переконливо, а Микола II показаний найскромнішими з усіх героїв.
Увага, в тексті нижче можуть бути спойлери!
Думка зберігача Музею історії Єкатеринбурга Сергія Скробова
Історику Сергію Скробову сподобався фільм, хоча в ньому багато неточностей.
Перша ж сцена у фільмі, де Матильда тікає по коридорах храму від переслідує її офіцера, просто не могла бути. У церквах ніколи не бігали і тим більше не кричали. Дуже багато невідповідностей саме в плані етикету. Жінки не могли диктувати якісь умови представникам вищого стану, чоловікам з роду Романових, а тим більше - спадкоємцю престолу. А Матильда це постійно робить у фільмі.
У сцені, коли Матильда і Микола прокидаються вранці в одному ліжку, а в кімнату заглядає мати Миколи - імператриця Марія Федорівна, балерина вкривається горностаєвій накидкою, але це теж неможливо. Горностаєва накидка - це символ царської влади, її діставали тільки в урочисті моменти, по великих святах, цесаревич не міг ховатися їй. Крім того, імператриця не могла возити імператора на інвалідному візку сама, тим більше в присутності наближених. Етикет цього не дозволяв, це робила прислуга.
Костюми та інтер'єри добре зроблені. Звичайно, використовуються сучасні матеріали, без них нікуди. Але іноді це смішно виглядає. Наприклад, в одному з кадрів Микола II з'являється в шкіряній куртці, які в ті часи носили тільки льотчики і бідні студенти. А ось робота декораторів відмінна, дуже мало неточностей, все відновлено досконально, навіть до розстановки предметів.
Дивна сцена з нападом на Миколу графа Воронцова, якого грає Данило Козловський. Він кричить, що хотів би вбити спадкоємця, але відомий тільки один випадок замаху на Миколу II, це було в Японії. Інших не було, так що це явно вигадана сцена. Та й взагалі розбирання залицяльників Матильди, серед яких граф Воронцов і великий князь Андрій Володимирович, нагадує історію з 90-х років, бандитські терки якісь з вибухами і бійками.
Розбірки залицяльників Матильди нагадують бандитські 90-ті.
У фільмі все звуть цесаревича «Ніки» - так було і насправді. У сім'ї його так називали. Як його кликала Матильда - я не знаю, але цілком можливо, що так само.
Історія з розв'язаної частиною костюма і оголеними грудьми - вигадка (у фільмі на сцені у Матільди оголюються груди через те, що суперниця непомітно розв'язує їй корсет, але балерина продовжує танцювати, чи не поправивши сукні. - Прим. Ред.). Такого не могло бути, її б дуже сильно оштрафували і відсторонили від виступів. У той час в імператорському балеті діяла система штрафів, все було дуже строго, а в кіно їй все сходить з рук.
Епізод з аварією потягу - дуже ефектний. Там майже все правда. Історичний факт в тому, що Олександр підняв дах вагона і допоміг вибратися з-під завалів дружині і дітям. Ось тільки в фільмі поїзд врізався у віз з конем, яка виявилася на шляхах, а насправді катастрофа сталася через зламані шляхів. У будь-якому випадку, сцена вийшла дуже ефектна. До речі, тут є уральський слід. Керуючий Товариством Південно-Західних залізниць Сергій Вітте перевіряв дорогу, помітив, що шляхи в поганому стані і написав про це термінове повідомлення. Ніхто на це не звернув увагу, а в підсумку саме там сталася трагедія. Коли стали розбиратися, виявилося, що він був єдиним, хто попереджав про це. Через декілька років Микола II призначив його прем'єр-міністром Росії, а потім він бував в Єкатеринбурзі, керував тут будівництвом залізниці і навіть став почесним жителем Єкатеринбурга.
Епізод з аварією потягу знятий правдоподібно.
Є й інші зв'язки з нашим містом. Наприклад, історія про те, що Матильда ховає листа від Миколи в музичну шкатулку. Насправді в той час цієї скриньки у неї не було, їй подарував її тільки через 10 років після цих подій уральський заводчик Станіслав Поклевскій-Козелл ( ми розповідали про їхні стосунки . - Прим. ред.). Дуже приємно, що, за версією кінодіячів, Матильда зберігає листи від Миколи в скриньці, подарованій уральців. Такого не було, звичайно, але це приємний ляп.
А в одному з останніх кадрів, під час коронації Миколи II, ми бачимо ряд фрейлін і офіцерів. Згідно з історичними документами, на цій коронації серед них була Ольга Михайлівна Веселкіна. У 1924 році її заслали в Свердловськ, вона тут спочатку працювала прислугою, але, так як вона знала вісім мов, її взяли в УПІ, а пізніше вона заснувала там кафедру іноземних мов.
Десь тут має бути і Ольга Михайлівна Веселкіна, яка заснувала в УПІ кафедру іноземних мов.
Найбільше мене вразило, що частина зйомок проходила в імператорському палаці, який зараз реставрують. Це перший художній фільм, знятий в відреставрованому палаці. Для зйомок відновили і привели в порядок частина залів, а одну сцену знімали навіть в оточенні будівельних лісів і стін, затягнутих тканиною. Насправді, там ще йде реставрація, але у фільмі обіграли це так, як ніби готують кімнату для подружжя Миколи II. Це історичні кадри, через кілька років вони будуть дуже цінні для музейників.
Єдині спецефекти - це феєрверк під час коронації Миколи II, в ті часи вони вже були, але, звичайно, не такі ефектні. На зйомках ж використовували сучасні салюти для більшої барвистості.
Де у сценариста були білі плями і потрібно було щось ефектне, він придумував з голови, це видно. В кінці фільму Микола II йде по Ходинському полю, на якому загинули тисячі людей в тисняві під час коронації царя. Це вражаючий момент, але насправді такого не було - царю доповіли про загиблих, він прийняв цю інформацію, розпорядився допомогти сім'ям загиблих, а потім поїхав на прийом до консула, але на саме поле він не заїжджав.
Олена Трубецкова насолоджувалася музикою і танцями в кіно, хоча їх було небагато.
Думка балерини Єкатеринбурзького театру опери та балету Олени Трубецкова (Грізних)
Фільм мені сподобався, шикарна музика, яка створює настрій того часу. Все, що стосується балету, знято досить правдоподібно. Насправді, бувають такі підступи між балеринами, як показано у фільмі, коли одна інший непомітно розв'язує корсет перед виходом на сцену. Знаю, що у Великому театрі бувають подібні конфлікти. Але в нашому театрі такого немає, та у нас є суперництво, але воно в рамках пристойності, тільки на професійній основі. Робити якісь капості ніхто не буде. Але у нас же немає боротьби за роль нареченої в танці на коронації імператора! (Сміється)
Вони танцюють на сучасних пуантах, але це нормально, я вважаю, адже зараз таких, як були в ті часи, і не знайти. Раніше пуанти робили з тканини і клею, а зараз є пластикові вставки. Сучасних балерин навіть не змусити встати на ті давні пуанти, вони просто не зможуть на них танцювати. В іншому костюмери постаралися відтворити атмосферу балету того часу. Опущені пачки, трико зі швом - все точно таке ж, як на картинках у підручнику з історії балету і на репродукціях того часу. Зачіски теж один в один.
Фінальний танець балерини виконують в костюмах, на які нашиті світлодіоди. Це, звичайно, було дуже натягнуто. У світлодіодах в ті часи навряд чи танцювали. Може бути, вони намагалися зімітувати сяйво діамантів. Провідні балерини виступали у великій кількості прикрас - це правда.
На пачки балеринам чогось нашили світлодіоди.
У фільмі багато балерини досить фігуристи - з великими грудьми і стегнами. Зараз це здається диким, а тоді були такі стандарти краси. Це зараз все балерини довгі і худі, а в той час вони були дуже пухкенькі, в формах, у них були груди і попа. При цьому технічно вони були дуже підковані, ноги були міцні, крутили фуете.
32 фуете - це дуже технічно складний елемент, Матильда Кшесинская насправді була одна з перших в світі, хто міг його виконати. Зараз це звичайний елемент шкільної програми для балерин, всі провідні танцівниці вміють їх крутити. Вищий пілотаж - це виконати їх на одному місці, нікуди не зрушуючи. Зараз роблять і більш складні елементи, але в той час це було великим досягненням.
В одному з кадрів після тренування Матильда показує пуанти, просочені кров'ю. Ноги насправді стираються в кров, це правда. У мене в дитинстві теж були криваві пуанти, якщо чесно. Пальці стиралися, хоч їх і заклеювали. Потім шкіра грубіє, як руки у слюсаря, але все одно бувають мозолі.
Балерини в фільмі пухкенькі, як і було в той час.
У сценах, коли Матильда танцює на сцені, в тому числі ті самі 32 фуете, це, звичайно, не актриса, а дублер - справжня балерина. Причому оператор красиво це знімає - ноги великим планом, не показує обличчя, вставляє кадри зі спини. За короткий термін так танцювати не навчишся, це виробляється роками. Якби актриса крутила фуете - це був би провал!
Сама актриса дуже старається показати балетну виправку, вона відмінно зіграла. Балетну виправку дуже складно показати - це розправлені плечі, витягнута шия, пряма спина, але вона зуміла. Хоча мені все одно було помітно, коли вона вибігає на сцену, що вона не займалася балетом з дитинства - руки тримає трошки не так. Але актриса все одно молодець, я не уявляю, скільки часу вона витратила на тренування!
Імператриця не могла сама возити царя на інвалідному візку, цього не дозволяв етикет.
Нагадаємо, сьогодні ми збираємо хроніку першого дня прокату «Матильди» . Прості екатерінбуржци теж висловлюють свої думки, і вони дуже різні.
Текст: Олена ХАЗІНУРОВА
Фото: kinopoisk.ru; wikipedia.org; надано героями публікації
«Розборки залицяльників Матильди схожі на терки бандитів в 90-х»: дивимося кіно з істориком і балериною
Кіно про любов царя і балерини нарешті вийшло на екрани.
Сьогодні по всій Росії вийшла в прокат «Матильда» - найбільш обговорювана картина року. Ми, звичайно, пішли в кіно - і взяли з собою історика і балерину. Вони-то краще нас розуміють, що відбувається на екрані. Звали і представників церкви, але ті, що очікувано, відмовилися.
Наші герої знайшли у фільмі чимало кумедних «ляпів», але в цілому залишилися задоволені - кажуть, картина вийшла красивою і доброю, актори грають переконливо, а Микола II показаний найскромнішими з усіх героїв.
Увага, в тексті нижче можуть бути спойлери!
Думка зберігача Музею історії Єкатеринбурга Сергія Скробова
Історику Сергію Скробову сподобався фільм, хоча в ньому багато неточностей.
Перша ж сцена у фільмі, де Матильда тікає по коридорах храму від переслідує її офіцера, просто не могла бути. У церквах ніколи не бігали і тим більше не кричали. Дуже багато невідповідностей саме в плані етикету. Жінки не могли диктувати якісь умови представникам вищого стану, чоловікам з роду Романових, а тим більше - спадкоємцю престолу. А Матильда це постійно робить у фільмі.
У сцені, коли Матильда і Микола прокидаються вранці в одному ліжку, а в кімнату заглядає мати Миколи - імператриця Марія Федорівна, балерина вкривається горностаєвій накидкою, але це теж неможливо. Горностаєва накидка - це символ царської влади, її діставали тільки в урочисті моменти, по великих святах, цесаревич не міг ховатися їй. Крім того, імператриця не могла возити імператора на інвалідному візку сама, тим більше в присутності наближених. Етикет цього не дозволяв, це робила прислуга.
Костюми та інтер'єри добре зроблені. Звичайно, використовуються сучасні матеріали, без них нікуди. Але іноді це смішно виглядає. Наприклад, в одному з кадрів Микола II з'являється в шкіряній куртці, які в ті часи носили тільки льотчики і бідні студенти. А ось робота декораторів відмінна, дуже мало неточностей, все відновлено досконально, навіть до розстановки предметів.
Дивна сцена з нападом на Миколу графа Воронцова, якого грає Данило Козловський. Він кричить, що хотів би вбити спадкоємця, але відомий тільки один випадок замаху на Миколу II, це було в Японії. Інших не було, так що це явно вигадана сцена. Та й взагалі розбирання залицяльників Матильди, серед яких граф Воронцов і великий князь Андрій Володимирович, нагадує історію з 90-х років, бандитські терки якісь з вибухами і бійками.
Розбірки залицяльників Матильди нагадують бандитські 90-ті.
У фільмі все звуть цесаревича «Ніки» - так було і насправді. У сім'ї його так називали. Як його кликала Матильда - я не знаю, але цілком можливо, що так само.
Історія з розв'язаної частиною костюма і оголеними грудьми - вигадка (у фільмі на сцені у Матільди оголюються груди через те, що суперниця непомітно розв'язує їй корсет, але балерина продовжує танцювати, чи не поправивши сукні. - Прим. Ред.). Такого не могло бути, її б дуже сильно оштрафували і відсторонили від виступів. У той час в імператорському балеті діяла система штрафів, все було дуже строго, а в кіно їй все сходить з рук.
Епізод з аварією потягу - дуже ефектний. Там майже все правда. Історичний факт в тому, що Олександр підняв дах вагона і допоміг вибратися з-під завалів дружині і дітям. Ось тільки в фільмі поїзд врізався у віз з конем, яка виявилася на шляхах, а насправді катастрофа сталася через зламані шляхів. У будь-якому випадку, сцена вийшла дуже ефектна. До речі, тут є уральський слід. Керуючий Товариством Південно-Західних залізниць Сергій Вітте перевіряв дорогу, помітив, що шляхи в поганому стані і написав про це термінове повідомлення. Ніхто на це не звернув увагу, а в підсумку саме там сталася трагедія. Коли стали розбиратися, виявилося, що він був єдиним, хто попереджав про це. Через декілька років Микола II призначив його прем'єр-міністром Росії, а потім він бував в Єкатеринбурзі, керував тут будівництвом залізниці і навіть став почесним жителем Єкатеринбурга.
Епізод з аварією потягу знятий правдоподібно.
Є й інші зв'язки з нашим містом. Наприклад, історія про те, що Матильда ховає листа від Миколи в музичну шкатулку. Насправді в той час цієї скриньки у неї не було, їй подарував її тільки через 10 років після цих подій уральський заводчик Станіслав Поклевскій-Козелл ( ми розповідали про їхні стосунки . - Прим. ред.). Дуже приємно, що, за версією кінодіячів, Матильда зберігає листи від Миколи в скриньці, подарованій уральців. Такого не було, звичайно, але це приємний ляп.
А в одному з останніх кадрів, під час коронації Миколи II, ми бачимо ряд фрейлін і офіцерів. Згідно з історичними документами, на цій коронації серед них була Ольга Михайлівна Веселкіна. У 1924 році її заслали в Свердловськ, вона тут спочатку працювала прислугою, але, так як вона знала вісім мов, її взяли в УПІ, а пізніше вона заснувала там кафедру іноземних мов.
Десь тут має бути і Ольга Михайлівна Веселкіна, яка заснувала в УПІ кафедру іноземних мов.
Найбільше мене вразило, що частина зйомок проходила в імператорському палаці, який зараз реставрують. Це перший художній фільм, знятий в відреставрованому палаці. Для зйомок відновили і привели в порядок частина залів, а одну сцену знімали навіть в оточенні будівельних лісів і стін, затягнутих тканиною. Насправді, там ще йде реставрація, але у фільмі обіграли це так, як ніби готують кімнату для подружжя Миколи II. Це історичні кадри, через кілька років вони будуть дуже цінні для музейників.
Єдині спецефекти - це феєрверк під час коронації Миколи II, в ті часи вони вже були, але, звичайно, не такі ефектні. На зйомках ж використовували сучасні салюти для більшої барвистості.
Де у сценариста були білі плями і потрібно було щось ефектне, він придумував з голови, це видно. В кінці фільму Микола II йде по Ходинському полю, на якому загинули тисячі людей в тисняві під час коронації царя. Це вражаючий момент, але насправді такого не було - царю доповіли про загиблих, він прийняв цю інформацію, розпорядився допомогти сім'ям загиблих, а потім поїхав на прийом до консула, але на саме поле він не заїжджав.
Олена Трубецкова насолоджувалася музикою і танцями в кіно, хоча їх було небагато.
Думка балерини Єкатеринбурзького театру опери та балету Олени Трубецкова (Грізних)
Фільм мені сподобався, шикарна музика, яка створює настрій того часу. Все, що стосується балету, знято досить правдоподібно. Насправді, бувають такі підступи між балеринами, як показано у фільмі, коли одна інший непомітно розв'язує корсет перед виходом на сцену. Знаю, що у Великому театрі бувають подібні конфлікти. Але в нашому театрі такого немає, та у нас є суперництво, але воно в рамках пристойності, тільки на професійній основі. Робити якісь капості ніхто не буде. Але у нас же немає боротьби за роль нареченої в танці на коронації імператора! (Сміється)
Вони танцюють на сучасних пуантах, але це нормально, я вважаю, адже зараз таких, як були в ті часи, і не знайти. Раніше пуанти робили з тканини і клею, а зараз є пластикові вставки. Сучасних балерин навіть не змусити встати на ті давні пуанти, вони просто не зможуть на них танцювати. В іншому костюмери постаралися відтворити атмосферу балету того часу. Опущені пачки, трико зі швом - все точно таке ж, як на картинках у підручнику з історії балету і на репродукціях того часу. Зачіски теж один в один.
Фінальний танець балерини виконують в костюмах, на які нашиті світлодіоди. Це, звичайно, було дуже натягнуто. У світлодіодах в ті часи навряд чи танцювали. Може бути, вони намагалися зімітувати сяйво діамантів. Провідні балерини виступали у великій кількості прикрас - це правда.
На пачки балеринам чогось нашили світлодіоди.
У фільмі багато балерини досить фігуристи - з великими грудьми і стегнами. Зараз це здається диким, а тоді були такі стандарти краси. Це зараз все балерини довгі і худі, а в той час вони були дуже пухкенькі, в формах, у них були груди і попа. При цьому технічно вони були дуже підковані, ноги були міцні, крутили фуете.
32 фуете - це дуже технічно складний елемент, Матильда Кшесинская насправді була одна з перших в світі, хто міг його виконати. Зараз це звичайний елемент шкільної програми для балерин, всі провідні танцівниці вміють їх крутити. Вищий пілотаж - це виконати їх на одному місці, нікуди не зрушуючи. Зараз роблять і більш складні елементи, але в той час це було великим досягненням.
В одному з кадрів після тренування Матильда показує пуанти, просочені кров'ю. Ноги насправді стираються в кров, це правда. У мене в дитинстві теж були криваві пуанти, якщо чесно. Пальці стиралися, хоч їх і заклеювали. Потім шкіра грубіє, як руки у слюсаря, але все одно бувають мозолі.
Балерини в фільмі пухкенькі, як і було в той час.
У сценах, коли Матильда танцює на сцені, в тому числі ті самі 32 фуете, це, звичайно, не актриса, а дублер - справжня балерина. Причому оператор красиво це знімає - ноги великим планом, не показує обличчя, вставляє кадри зі спини. За короткий термін так танцювати не навчишся, це виробляється роками. Якби актриса крутила фуете - це був би провал!
Сама актриса дуже старається показати балетну виправку, вона відмінно зіграла. Балетну виправку дуже складно показати - це розправлені плечі, витягнута шия, пряма спина, але вона зуміла. Хоча мені все одно було помітно, коли вона вибігає на сцену, що вона не займалася балетом з дитинства - руки тримає трошки не так. Але актриса все одно молодець, я не уявляю, скільки часу вона витратила на тренування!
Імператриця не могла сама возити царя на інвалідному візку, цього не дозволяв етикет.
Нагадаємо, сьогодні ми збираємо хроніку першого дня прокату «Матильди» . Прості екатерінбуржци теж висловлюють свої думки, і вони дуже різні.
Текст: Олена ХАЗІНУРОВА
Фото: kinopoisk.ru; wikipedia.org; надано героями публікації