Розенблат в Німеччині здає частину будинку, щоб потягнути іпотеку, - ЗМІ

Нардеп і фігурант "бурштинової справи" Борислав Розенблат, який в Україні володіє особняком на 700 кв.м., щоб оплатити іпотеку на будинок в Німеччині, здає його частина румунському заробітчанину.

Про це пише DW.com.

Відзначається, що Розенблат виплачує кредит за половину простенького будинку в Дортмунді "по крихтах", зокрема, від заробітчанина з Румунії отримує 350 євро на місяць.

Нардеп і фігурант бурштинової справи Борислав Розенблат, який в Україні володіє особняком на 700 кв

Будинок Розенблата в Німеччині

фото dw.com

Журналісти помітили біля будинку білий "Мерседес" з номерами, виданими в Житомирській області. Це авто, як свідчить база Національної поліції, оформлено на українську фірму дружини депутата.

Будучи півроку "невиїзним" через слідства, Розенблат неодноразово просився до Німеччини. А з тих пір як навесні суд повернув йому закордонний паспорт, нардеп був в Дортмунді щонайменше тричі - про це свідчать фото в Facebook.

Згідно електронної декларації за 2017, Розенблат - випускник Житомирського автодорожнього технікуму і Камишинського військово-будівельного училища - отримав понад 400 тисяч гривень від дортмундської компанії Büroservice 71 UG як гонорар "за наукову діяльність".

Крім "гонорарів", Büroservice 71 UG ще близько 400 тисяч заплатила Борислава Розенблат за "оренду нерухомості".

Як з'ясувалося, офіс Büroservice 71 UG розташований на задньому дворі будинку по вулиці Гердер Земертайхштрасе і має загальний поштовий ящик з Розенблата і його дружиною Жанною. Працює в офісі тільки 2 людини.

Як пояснила виданню директор Ірина Кондрашова, вона разом з колегою допомагає невеликим фірмам з бухгалтерією і податковою звітністю.

"До України і Порошенко ми не маємо ніякого відношення. Ми - маленька фірма", - сказала Кондрашова і навідріз відмовилася коментувати, за що її фірма платить українському депутату.

Не захотів коментувати гонорар Розенблата і номінальний засновник Büroservice 71 UG Дмитро Ляховецький - житель Харкова, який раніше працював продавцем лакофарбових виробів, а останнім часом заробляє тренінгами з ораторського мистецтва та провідним заходів, які проводить міськрада Харкова.

Відзначається, що до 2017 року, коли в декларації Розенблата з'явилися 800 тисяч гривень від фірми ведучого з Харкова, гонорари йому - так само "за наукову діяльність" - платила німецька "дочка" його ж власної британської фірми ISR International.

За даними DW, однойменна німецька компанія зареєстрована за тією ж адресою в Дортмунді, що і Büroservice 71 UG. Британську компанію ліквідували в кінці 2017 року, незабаром після того, як НАБУ звинуватило Розенблата в корупції.

"Кошти, отримані від Büroservice 71 UG, разом з орендною платою від румунського працівника і від ще одного українського, який володіє в Дортмунді суші-баром - це і є всі задекларовані німецькі доходи Борислава Розенблата. Разом вони приблизно дорівнюють сумі коштів, виплачених подружжям Розенблат по кредитах на два об'єкти нерухомості в Дортмунді. Останній кредит - 650 тисяч євро - депутат з дружиною взяли в банку Sparkasse Dortmund в кінці 2016 року ", - пише видання.

Сума відсотків, які депутат і його дружина платять за цим кредитом, в 2,5 рази перевищує суму погашення тіла кредиту. У Німеччині таке погашення характерно тільки для позичальників, яким ледь вистачає на мінімальні темпи погашення кредиту.

"Кілька десятків тисяч євро, які за дивних обставин" нашкріб "в Німеччині Розенблат, мають одну суттєву перевагу перед мільйонами доларів готівки, задекларованих в Україні: вони не підпадають під ретельну перевірку на предмет відмивання грошей, як це відбувається з грошима політиків через кордони, які зазвичай надходять через офшори ", - пише видання.

Журналісти відзначають, що іпотечні кредити є непрямим підтвердженням заяв САП про те, що у Розенблата є вид на проживання в Німеччині, тому що німецькі банки без цього документа не дають кошти на нерухомість іноземцям.

У той же час законність німецького виду на проживання Розенблата викликає питання, тому що робота депутатом Верховної Ради і постійне проживання в Німеччині - речі взаємовиключні.

Відзначається, що відомство у справах іноземців міста Дортмунд відмовилося повідомити, чи перевіряли вони підстави для перебування Розенблата в Німеччині після обрання його нардепом в Україні.

Як повідомлялося, антикорупційні органи заявляли, що Борислав Розенблат і депутат від "Народного фронту" Максим Поляков вимагали хабар від компанії-нерезидента за видобуток бурштину в Україні.

Зокрема Розенблата звинувачують в тому, що він отримав 200 тисяч доларів за вплив на рішення чиновників Держслужби геології і надр та місцевої влади про надання ТОВ "Укртехдобіч" спецдозволів на користування надрами.

Самі нардепи заперечують причетність до злочину.

Слідчі опублікували аудіо- та відеозаписи, на яких Розенблат спілкується з учасниками схеми. На кількох йдеться про підписання законопроектів №5436 і №5437, які пропонують зміни до Податкового та Митного кодексів щодо оподаткування та видобутку бурштину та звільнення від податків осіб, які ввозять в Україну обладнання для промислового видобутку бурштину.

Спецоперацію із Розенблата і Полякову антикорупційні правоохоронні органи провели за участю агента НАБУ на прізвисько "Катерина" .

Читайте також " Ім'я Розенблата, або Доторканний Борислав чи не сміється "