За повідомленням прес-служби ГУ МНС Росії по Республіці Крим:
«Співробітники державного пожежного нагляду ГУ МНС Росії по Республіці Крим приступили до надання адміністративної послуги з реєстрації декларацій пожежної безпеки. До 1 березня 2016 року керівники підприємств, установ і організацій повинні подати на реєстрацію декларації до органу державного пожежного нагляду за місцем реєстрації ».
З введенням в законну силу Федерального закону №123 «Технічний регламент про вимоги пожежної безпеки» на власників об'єктів, в рамках реалізації заходів забезпечення пожежної безпеки, поклали обов'язок розробки декларації пожежної безпеки об'єкта.
Так, відповідно до п.5 статті 6 ФЗ №123 «Власник об'єкта захисту або особа, що володіє об'єктом захисту на праві господарського відання, оперативного управління або іншій законній підставі, передбаченому федеральним законом або договором, повинні в рамках реалізації заходів пожежної безпеки відповідно зі статтею 64 цього Закону розробити та подати в повідомному порядку декларацію пожежної безпеки ».
Стаття 64 «Вимоги до декларації пожежної безпеки» Федерального Закону №123 «Технічний регламент про вимоги пожежної безпеки» в редакції ФЗ №117 від 10.07.2012 р говорить:
1. Декларація пожежної безпеки складається щодо об'єктів захисту (будівель, споруд, в тому числі виробничих об'єктів), для яких законодавством Російської Федерації про містобудівної діяльності передбачено проведення експертизи проектної документації (за винятком будівель класів функціональної пожежної небезпеки Ф1.3, Ф1.4 ), а також щодо будівель (частин будинків) класу функціональної пожежної небезпеки Ф1.1 і передбачає:
1) оцінку пожежного ризику (якщо проводиться розрахунок ризику );
2) оцінку можливого збитку майну третіх осіб від пожежі (може бути проведена в рамках добровільного страхування відповідальності за шкоду третім особам від впливу пожежі).
2. При складанні декларації пожежної безпеки щодо об'єктів захисту, для яких встановлені вимоги технічних регламентів, прийнятих відповідно до Федерального законом "Про технічне регулювання", і нормативних документів з пожежної безпеки, в декларації вказується тільки перелік статей (частин, пунктів) зазначених документів, вимоги яких встановлені для відповідного об'єкта захисту.
3. Власник об'єкта захисту або особа, що володіє об'єктом захисту на праві господарського відання, оперативного управління або іншій законній підставі, передбаченому федеральним законом або договором, які представили декларацію пожежної безпеки, несуть відповідальність за повноту і достовірність які у ній відомостей відповідно до законодавства Російської Федерації .
4. Для об'єктів захисту, введених в експлуатацію після дня вступу в силу цього Закону, декларації пожежної безпеки видаються протягом одного року з дня їх введення в експлуатацію. Уточнені або розроблені знову декларації пожежної безпеки видаються в разі зміни містяться в них відомостей (зміни власника або іншої особи, що володіє об'єктом захисту на законній підставі, зміни функціонального призначення або капітального ремонту, реконструкції або технічного переозброєння об'єкта захисту) протягом одного року з дня зміни відомостей.
5. Для об'єктів захисту, що експлуатуються на день набрання чинності цього Закону, декларація пожежної безпеки надається не пізніше одного року після дня його вступу в силу.
6. форма і порядок реєстрації декларації пожежної безпеки затверджуються федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим на вирішення завдань в галузі пожежної безпеки, до дня вступу в силу цього Закону.
Основна ідея декларації пожежної безпеки полягає в тому, що власник об'єкта захисту або особа, що володіє об'єктом захисту на праві господарського відання, оперативного управління або іншій законній підставі, розробляючи і надаючи декларацію пожежної безпеки на свій об'єкт, по-перше - знайомиться з вимогами положень нормативних документів, які повинні виконуватися на його об'єкті, по-друге - в процесі ознайомлення з вимогами нормативних документів, власник задається логічним питанням: «А викон ються дані вимоги на моєму об'єкті? »
У разі, якщо на об'єкті не в повному обсязі виконуються вимоги нормативних документів, у власника є кілька шляхів вирішення даної проблеми:
- У повному обсязі виконати вимоги пожежної безпеки, встановлені технічними регламентами, прийнятими відповідно до Федерального закону «Про технічне регулювання», і зробити розрахунок пожежного ризику .
- У повному обсязі виконати вимоги пожежної безпеки, встановлені технічними регламентами, прийнятими відповідно до Федерального закону «Про технічне регулювання», і нормативними документами з пожежної безпеки.
Таким чином, для об'єкта захисту на якому в повному обсязі виконуються вимоги пожежної безпеки, встановлені технічними регламентами, прийнятими відповідно до Федерального закону «Про технічне регулювання», і нормативними документами з пожежної безпеки розрахунок пожежного ризику в складі декларації пожежної безпеки не проводиться.
Підсумовуючи вищевикладене, можна відзначити, що розробка декларації пожежної безпеки є першим і дуже важливим кроком на шляху забезпечення пожежної безпеки об'єкта захисту вперше введеного в експлуатацію або після зміни власника або іншої особи, що володіє об'єктом захисту на законній підставі, зміни функціонального призначення або капітального ремонту , реконструкції або технічного переозброєння об'єкта захисту.
Звертаючись в спеціалізовану організацію, якою є Група компаній Фонд Пожежної Безпеки, власник об'єкта захисту гарантовано отримує готовий проект декларації пожежної безпеки, з повним і достовірним переліком статей (частин, пунктів) нормативних документів з пожежної безпеки, вимоги яких встановлені для відповідного об'єкта захисту, і , при необхідності, до складу якого розрахунок пожежного ризику. Ознайомившись з розробленим документом, власнику залишається лише підписати декларацію пожежної безпеки та надати її в органи ДПН МНС РФ в повідомному порядку.
Маючи багатий досвід в даному питанні, ми гарантуємо якість виконаної роботи в максимально стислі терміни за привабливою ціною!