Нормативи допустимих скидів - величина, що відображає допустимо дозволений обсяг забруднюючих сполук, що потрапляють у водний об'єкт зі стічними водами. Якісний склад води у водоймі підтримується відповідно до стійким показником норми, сформованим під впливом зовнішнього середовища або природних факторів. Нормативи в сфері охорони навколишнього середовища встановлені законом «Про охорону навколишнього середовища», а також законом «Про водопостачанні та водовідведенні». Дотримання параметрів ПДВ необхідно для здійснення нагляду за екологічним станом водойми. Показник обчислюється окремо для кожного небезпечного хімічної сполуки, випущеного в воду, і для всього підприємства.
Розробка проекту ПДВ - обов'язкова умова для отримання організацією дозволу на скидання у водоймище певних хімічних компонентів і мікроорганізмів.
Етапи підготовки проекту:
- Визначення статусу і стану водойми
На цій стадії розглядається ступінь забруднення, якісний склад води, проводяться дослідження, спрямовані на виявлення концентрації окремих речовин. В рамках процесу обов'язково перевіряється наявність водоохоронних обмежень.
- Перевірка підприємства, виявлення джерел забруднення
При перевірці детально вивчається джерело скидів, виявляються всі забруднюючі компоненти. Для отримання точних даних необхідно відстежити технологію виробництва і викидів речовин, зібрати інформацію про розташування створів водотоку, наявності або відсутності очисних установок і зливової каналізації.
- Обчислення величин допустимих скидів
При обчисленні розраховуються окремі нормативи для кожного забруднюючої сполуки, потім отримані показники сумуються. Для ведення обліку необхідно зібрати поточні дані, що відображають хімічний склад і ступінь забруднення вод.
- Пропозиції та рекомендації
Після розробки нормативів складається список рекомендацій, націлених на зменшення впливу викиду шкідливих речовин в навколишнє середовище.
Для набуття права користування водоймою з метою скидання стічних вод необхідно звернутися до регіонального Департамент природних ресурсів і охорони навколишнього середовища із заявою. До нього додається пакет документів, затверджений постановою Уряду РФ від 12.03.2008 № 165 «Про підготовку та укладення договору водокористування». Рішення про видачу дозволу або відмову повинно бути прийнято протягом 30 робочих днів. В окремих випадках проводиться додаткова експертиза, а термін розгляду документів продовжується ще на 30 днів. Постанова про переоформлення рішення на водокористування виноситься в строк не більше 10 днів.
Якщо ви хочете швидко і правильно оформити дозвільні документи, звертайтеся в компанію ТОВ «Екопроф». Ми займаємося розробкою проектів ПДВ будь-якої складності і оформленням дозволів на водокористування для будь-яких підприємств. Консультації по телефону +7 (495) 789-44-16.