Чергова нарада комітету з соціальної політики та у справах ветеранів Думи міста Владивостока пройшло на майданчику Приморського океанаріуму. У виїзному заході брали участь також представники адміністрації м Владивостока, муніципальних освітніх установ, керівники некомерційних організацій «Добра справа» і «Планета дітей», які займаються розвитком сімейних цінностей і соціальною адаптацією людей з обмеженнями по здоров'ю.
Головна тема обговорення - це організація навчально-просвітницької діяльності на базі Приморського океанаріуму і залучення в процес якомога більше жителів Владивостока і краю.
«Приморський океанаріум вже зараз займається популяризацією науки серед населення. Ми проводимо наукові свята, фестивалі, виставки, лекторії. Складне намагаємося пояснювати простою мовою. Одна з основних завдань Приморського океанаріуму виховати любов і дбайливе ставлення до моря. І, звичайно, виростити біологів та інших фахівців, які прийдуть після інституту до нас назад, працювати », - зазначила заступник директора з науково-освітньої роботи Приморського океанаріуму Ольга Шевченко.
Голова комітету з питань соціальної політики та у справах ветеранів Думи г. Владивосток Ольга Ворожбит додала: «Важливо не тільки інтегрувати Приморський океанаріум в освітній процес, але і в програму з патріотичного виховання дітей. Вони повинні пишатися, що в їхньому місті і краї діє найбільший океанаріум країни ».
Відзначимо, що Приморський океанаріум розробив і реалізує за підтримки Адміністрації міста Владивостока освітній проект «Урок в океанаріумі», в основу якого покладена ідея пізнавальних занять, що проводяться в музеях і зоопарках Москви і Санкт-Петербурга. На відміну від столичних «уроків», пізнавальні заняття в Приморському океанаріумі проводяться на безоплатній основі і в перспективі повинні охопити всі школи міста та краю. Будь-учитель нашого регіону може привезти свій клас на заняття з біології, географії, природознавства та екології не в стінах кабінету, а на експозиціях океанаріуму. Познайомитися з тими, кого вони вивчають не за ілюстраціями підручника, а наочно, наживо.
Приморський океанаріум пропонує школярам різного віку 4 тематичних уроку ( як записатися на "Урок в океанаріумі" ). Провести ці уроки шкільні педагоги можуть самостійно. Для цього Приморський океанаріум організовував восени освітні курси і семінари. І зараз педагоги можуть отримати вичерпні консультації у фахівців науково-освітнього центру.
«Більше тисячі школярів взяли участь в проекті« Урок в океанаріумі »з кінця грудня. І ще понад 100 шкіл міста і краю запланували відвідати такі уроки в березні-квітні 2017 р »- зазначила заступник глави адміністрації м Владивосток Наталя Мальцева.
Уроки проходять щосереди. Цей день в Приморському океанаріумі оголошений освітнім. Еколого-просвітницькі екскурсії проводяться в цей день і для дошкільнят. Працює студія «белек», де діти 5-7 років на регулярній основі відвідують заняття. Тут їх знайомлять з морськими мешканцями і морськими професіями, які є в Приморському океанаріумі. По середах Приморський океанаріум спільно з благодійним фондом «Тепло наших рук» також здійснює соціальний проект «Еколого-просвітницька програма для організованих груп дітей з дитячих будинків, корекційних шкіл-інтернатів, реабілітаційних центрів», в рамках якого тут було прийнято понад 400 дітей. В океанаріумі є і свій волонтерський корпус. Волонтери - школярі та студенти - допомагають в проведенні екскурсій, наукових конференцій і фестивалів, організовують благодійні ярмарки ( як записатися в волонтери Приморського океанаріуму )
Підсумком виїзного засідання стала домовленість про продовження спільної роботи Приморського океанаріуму, адміністрації і Думи міста Владивостока. У планах - розробка нових занять і проведення освітніх заходів і свят для школярів, дошкільнят, сімейних груп, соціально-незахищених категорій населення і людей з обмеженнями по здоров'ю.