Дозвіл на тимчасове проживання є підтвердженням права іноземного громадянина перебувати на території РФ. Термін дії документа становить 3 роки, причому заявник щорічно зобов'язаний підтверджувати своє місце проживання в міграційній службі. Як отримати РВП для громадян України? Що потрібно зробити, яка ціна, скільки чекати, і які документи потрібні?
Етапи отримання РВП
Для того щоб громадянин України отримав дозвіл на тимчасове проживання в Росії в 2019 році, йому необхідно зробити певні кроки. Процедура стандартна, але у кожної окремої людини можуть виникати свої труднощі, які вплинуть на терміни видачі і процес оформлення документів.
Щоб в 2019 році отримати РВП в Росії, потрібно пройти такі етапи:
- В'їзд в країну.
- Міграційний облік.
- Оформлення пакету документів.
- Видача дозвіл і зняття відбитків пальців.
- Реєстрація за місцем проживання.
- ІПН.
- Підтвердження проживання.
Жителі України в 2019 році можуть відвідувати Росію без оформлення візи. Для цього при перетині кордону в міграційній карті ставиться спеціальний штамп. Саме цей документ є офіційним підтвердженням права перебування в РФ протягом 3 місяців. Далі потрібно стати на міграційний облік. Українці мають привілеї в цьому плані і можуть зробити його протягом 90 днів, а не 3 як для інших іноземців.
Після цього потрібно подати заявку на квоту. Коли вона буде видана, оформляємо список документи і подаємо їх у Федеральну міграційну службу Росії. До слова, якщо ви чекаєте відповіді, а термін в 90 днів вже минув, то ви можете перебувати на території Росії довше без оформлення додаткових документів.
Розгляд заяву на РВП для громадян України триває близько 2 місяців.
Обов'язковою є дактилоскопія - відбитки пальців потрібні для контролю. Вона проводиться при подачі документів або під час видачі дозволу.
Наступний етап - реєстрація за місцем проживання в РФ. Скільки часу дає держава? Згідно з чинним законодавством, іноземному громадянину потрібні 7 днів для проходження цієї процедури. Якихось особливих вимог для українців не висувається, а реєстрація повинна здійснюватися безпосередньо в день звернення.
На отриманні РВП і реєстрації за місцем проживання легалізація в РФ не закінчена. Потрібно звернутися до органів податкової служби та отримати документ про постановку на облік. Останній етап полягає у щорічному підтвердженні проживання. Згідно із законом кожен іноземний громадянин, який отримав РВП, повинен щороку звертатися в міграційну службу і надавати інформацію про місце проживання. До слова, через 6 місяців після отримання дозволу, можна подавати документи на ВНЖ.
Перелік документів
У законодавстві Росії передбачена чітка процедура, яка дає право наотримання дозволу на тимчасове проживання. Оформити його можна в ФМС, подавши необхідний пакет документів, до якого входить:
- Заява в 2 примірниках.
- Посвідчення особи (паспорт).
- Міграційна карта, отримана при перетині кордону.
- Фотографії. Якщо людина постійно носить окуляри з темними лінзами, їх потрібно зняти. Особа має бути видно чітко. Якщо ніяких релігійних переконань у заявника немає, то це не дає йому право фотографуватися в головному уборі.
- Довідка про проходження медкомісії, яка підтверджує відсутність інфекцій або інших захворювань.
- Чек про сплату державного мита РФ.
Після цього починається розгляд справи і прийняття рішення про видачу дозволу на тимчасове проживання. Які поради допоможуть отримати РВП?
рекомендації заявникам
Правильне оформлення документів дає підстави для отримання дозволу на тимчасове проживання в Росії. Однак існують певні нюанси, знання яких допоможе максимально підвищити шанси на позитивне рішення у справі.
В першу чергу пам'ятаєте, що вся інформація, яка подається в ФМС, повинна бути достовірною. Співробітники служби можуть у будь-який момент зробити перевірку. Якщо буде виявлено якесь невідповідність зазначених відомостей дійсності, то у видачі РВП для громадян України буде відмовлено, які б причини були.
Для того щоб українцям не відмовили в 2019 році, необхідно дотримуватися всіх правил і не порушувати закон РФ. Навіть адміністративне правопорушення може негативно вплинути на результат справи.
Коли ви перетинаєте кордон Росію, необхідно мати чітке розуміння того, який статус ви хочете отримати. Це може бути короткострокове перебування, політичний притулок або тимчасове проживання. Залежно від прийнятого рішення, потрібно зібрати список документів і подати їх ФМС, який і дає РВП.
Які висновки можна зробити? Дотримуйтесь наших рекомендацій, правильно оформляйте всі документи і вказуйте тільки правдиву і достовірну інформацію. Це дозволить підвищити ваші шанси на позитивне рішення і отримання дозволу на проживання в Росії. Офіційні платежі доступні практично кожному заявнику. Вартість державного мита РФ за РВП для громадян України становить 1600 рублів. Якщо робити все самостійно, то витрати будуть мізерними. Послуги посередницьких фірм можуть досягати сотні тисяч рублів. Якщо у вас є можливість, то професіонали вам потрібні, адже це дає максимальне спрощення процедури, хоч і коштує таке посередництво дорого.
Як отримати РВП для громадян України?Що потрібно зробити, яка ціна, скільки чекати, і які документи потрібні?
Скільки часу дає держава?
Які поради допоможуть отримати РВП?
Які висновки можна зробити?